bugün

sevgili uludağ sözlük yazarları, bu diziyi seyretmiyorsunuz ya, çok şey kaçırıyorsunuz.
ekşi sözlük her gün bu dizi hakkında yorumlar ve entryler ile yıkılıyor, ama uludağ'da hiç ilgi görmemiş.
acaba sözlüğün seviyesine mi hitap etmiyor diye düşünüyorum.

evet, kesinlikle öyle.

bakınız 2. sezon 5 bölüm (bkz: çaça ve cosplay) daha bugün çıktı, izleyin hiç pişman olmayacaksınız.

--çaça ve cosplay spoiler--

görsel

--çaça ve cosplay spoiler--
sadece gibiyim, iyi gibi, kötü gibi, var gibi, yok gibi, yaşıyor gibi ya da ölü gibi. gibi den ötesine geçemiyor cümlelerim, eksiğim.
Hani bir his vardır ; bir diziyi çok seversin onun çok iyi bir dizi olduğunu bilirsin çevrendekiler henüz bilmezler onların da bunu izlemesi gerektiğini çok derinden hissedersin , bazen bir dizinin kesitini gösterir bazen de sözel ifade edersin. Karşındakinin gözlerinde bunun sıradan bir komedi dizisi olduğunu gösteren bir bakış vardır ve onlara böyle olmadığını kanıtlamak istersin yanıp tutuşursun içten içe… işte öyle bir şey bu dizi de. Bazen aklımı kaçıracak gibi oluyorum bu diziyi karşımdakine anlatmaya çalışırken çünkü anlatamıyorum da…

Yalvarırım izle.
9'a 16 karakter posterleri hazırladığım şahane dizi.

görsel
görsel
görsel
Yeni sezonun ilk bölümü dün yayınlandı. Çok güzeldi. Çok güzel işlenmiş. Boş övgülere ne kadar sağlam iradeli bir karakter koymamız gerektiğini Türkiye için de bunun geçerli olduğunu çok güzel işlemişler. Ellerine sağlık.
maalesef ki iplerini vucuduma sardı.
artık kölesi oldum galiba.
böyle bir sakin ama zeki komedi görmedim.
her gün yeni bölüm var mı diye bakıyorum.
eski zilediklerimi yeniden izliyorum.

şu an sokak röportajı bölümüyle kahkahalar atıyorum.
benzeyen, andıran anlamına gelen edat.
nihayet tüm bölümlerini bitirdiğim feyyaz yiğit & aziz kedi eseri...

ama ne yazık ki uludağ sözlük yazarlarının hiç ilgisini çekmemiş. oysa ki ekşi sözlük'te gibi dizisi başlığına 1169 entry girilmiş, tam 47 sayfa...

gibi dizisi, harika bir absürd komedi. biraz hayatın içinden ama çokça absürd. özellikle 7. bölümde resmen yerlere yattım karnıma ağrılar girdi gülmekten.

şahsen benim en beğendiğim bölümler sıralamam şöyle;

7. bölüm: ikinci yol.
9. bölüm: ayırtma yenilemesi.
1. bölüm: kokoriç.
12. bölüm: atın bulunuşu.
10. bölüm: kan parası.
8. bölüm: badana.
3. bölüm: nü model.
4. bölüm: erasmusla gelen yamyam.
2 bölüm: vatka.
5. bölüm: yanlış mentor.
11. bölüm: yılmaz bey banyo.

ayrıca beni sevindiren diğer bir husus, ekşi sözlük'te fazlaca beğenilmiş olması. zaten dizinin hitap ettiği kesim burası ve hedef kitle de bunu beğendiyse ikinci sezondan sonraki sezonlarda da devamı gelecektir diye düşünüyorum.

işte bunu yapacaksınız abicim.
orantısız zeka kullanıp insanları eğlendireceksiniz, hoş bu dizi ulusal kanallardan birinde olsa böyle ilgi görür müydü? asla.
neden? çünkü sansür olacaktı o zaman. sigara olmayacak, içki buzlanacak, küfür biplenecekti.
işte bu yüzden dijital platformlar desteklenmeli, ama pek çok dijital platform var ve her dijital platforma abone olma lüksü yok insanların. bu yüzden dijital platformlar bir araya gelip ortak bir havuz sistemi oluşturmalı ve daha çok kişiye ulaşmalılar...

harika bir iş olmuş, 3 gün boyunca sayelerinde epey güldüm. yolları açık olsun.

son olarak; (bkz: saat daha 8 büyücüler açılmamıştır)
4. sezonu muhteşem başladı...

ilk 2 bölüm harikaydı. hele ki 2. bölüm tam 3 defa izledim yine de doyamadım...

2. bölüm'den harika bir tirad;
"sen sik satan bir köpeksin...

video;
https://streamable.com/ld30jp
s2 e2 kuki...

manyak bir bölümdü, şimdiye kadar izlediğim gibi bölümleri içinde durmaksızın kahkaha attıran bir bölüm olmuş.

2. sezon manyak başladı, çılgın ilerliyor. ilk bölümde vücutçu yalvaç ile bu sinyali almıştık, kuki bölümü gibi'yi zirveye taşıdı artık.

ulan 3. bölümde ne yapabilirler de kuki'den daha komik olabilir ki?

hafiften spoyler: (bkz: sahibeler sitesi)
ilkkancığımın derdine derman olsaydınız kötü yola düşmeyecekti çocukçağız...

feyyaz ve kedi...
manyaksınız olm siz var ya.!!!
21 ekimde 3. sezonu gelecek dizi. yaz konsepti ile çekilmiş. inşallah güzel bir sezon olur. ilk iki sezon muhteşem zira.
(bkz: gibin)
dizi gibi dizi.
4. sezon 1. bölümüyle "instagram neden kullanmıyorsun" sorusuna kallavi bi cevap vermişlerdir.

niye instagram kullanmıyorsun diye soranlara "gibi'nin dördüncü sezon birinci bölümünü izledin mi? diyicem. izlemediyse ya da izleyip konuyla alakasını kafasında oluşturamadıysa da muhabbeti orada keseceğim.
(bkz: Sessiz laboratuvarın hırsızı)