1. 1.
  cem uzan ın 2002 yılında kurduğu siyasi parti
  2 -1 ... like a rolling stone
 2. 2.
  cem uzanın başına gelmiş olan bu olayların başlangıç noktasını oluşturan oluşum...
  (bkz: kendim ettim kendim buldum)
  1 -2 ... freely
 3. 3.
  cem uzan a ait star tv de boy boy reklamlarının döndüğü ve seçim esnasında uyulması gereken aşırı reklam yasağını delip geçen manyaklık abidesi oluşum.
  cem uzan'ın ulusa seslenişleri hele...
  ahh ahh öldürürdü beni...
  adam siyasetçi değil hollywood artisti...
  lakin hortumlar bacaklarına dolanınca biraz tökezledi tabiii...
  (bkz: severek izliyoruz)
  (bkz: bana artistlik yapma lan)
  4 -1 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  türkiyeye yararı olamayacağını düşündüğüm partidir,her şeyden evvel ideolojisi yoktur...
  bunun dışında başında ünlü hırsızlarımızdan biri vardır ve bu partiye oy vermek evine giren hırsıza oy vermekten farksızdır... fakat işin bir yönü vardır ki genede mevcut liderlere kıyaslayınca liderinin kazanma ihtimali daha fazladır ama yalan olduğu bilinir,onunda diğerlerinden farkı yoktur çünkü... seçimden önce ab ye savaş açar,seçimden sonra kıvırır... sallamak bedava tabi,kimseye zararı yok... bende çıkar yazarım hikayeleri banada versinler seçim otobüsünü,o kadar parayı pulu ama aslolan dediğini yapabilmekte işte...

  cem uzan ın partisi desem yeterdi zaten aslında,boşa konuştum bu kadar.
  4 -1 ... selmagezinir
 5. 5.
  miting e katılmaları için insanlara cep telefonu dağıtan parti.
  5 ... armi
 6. 6.
  secimleri kazansaydi ulkenin durumu simdikiden pek farkli olmayacakti. kemal unakatin veya baska bir akp linin cebi degilde cem uzan in cebi dolacakti. ama hic olmazsa kadrolasmalar imam hatip mezunlarindan degil baska lise veya universite mezunlarindan olusacakti.
  2 -5 ... jusenas
 7. 7.
  akp nin akıllıca kullandıgı partidir. zira akp bilmektedir ki genc parti %10 barajını asamayacak ve secimden sonra zaten her dalaveresini herkesin bildigi cem uzan ın ipini cekmek kolay olacaktır. fakat ondan once ortanın sagında kendi capında ulusalcı, degerlere saygılı ve vaatkar bir partinin secime girip dyp, anap ve mhp oylarını bolmesi gerekmektedir.

  nitekim akp nin de bekledigi gibi olmus, genc parti aldıgı %7 oyun cogunu mhp, anap ve dyp den alıp gorevini yapmıstır. bundan dolayı ozellikle mhp ve anap oyları cok sınırda kalarak barajı asamamıs ve milletvekili cıkardıgı bircok yerde onların yerine akp milletvekilleri gecmistir.

  akp nin tek basına iktidar olmasında ortanın sagındaki bircok partinin barajı asamaması onemli etkendir. bu duruma en cok yardımcı olan da genc parti olmustur.
  5 ... sosyoklon
 8. 8.
  show tv ye:
  "bu iş yürek ister"
  "türk milleti için"
  cem uzan
  şeklinde reklam veren parti
  son gelişmeleri için http://www.habergenc.com dan bilgi alabilirsiniz
  2 -1 ... saint pierre
 9. 9.
  bir zamanlar televizyon kanallarında reklamları yapılan siyasi parti.
  2 ... doktor sağbırakmayan
 10. 10.
  mitinge katılmaları için kimseye herhangi birşey verilmedigi(bizzat gittim gördüm)sadece insanlara vaat ve moral verildigi parti...
  -6 ... pink_floyd