kedi irisi.
lazanyasever.
evde sahip besleyen kedi...
çok tembel ve ukala olmasına rağmen dünyanın en sevilen kedisi.
ilk 1978'de Jim Davis tarafından yaratılan, 2004'de filmi gösterime giren çizgi karakter...
19 haziran 1978 yılında doğmuş
lazanya ve kahve düşkünü
pazartesilerden ve postacılardan nefret eden
italyan asıllı
tembel, miskin, şişman bir kedi.
aşmış yaratık.
sloganımın yaratıcısı ki şudur: ''15 gündür rejimdeyim tek kaybettiğim iki hafta''
jim davis'in saheseri

alın size diyaloglarından bir kısmı:
-jon>garfield yeni rejim kitabı aldım
-garfield>şimdiden 500g kaybettim
-garfield>daha doğrusu kitabı kaybettim

-I would like morning if they would started later

-is it friday yeeetttttttttt diye bir bağırışı ile de kalbimin sahibidir.

-start each day wiht a smile and get it over with.

-forget about diets, just hang around people fatter than you!!

-jon> no garfield! i'll enjoy this cake alone!
(garfield keki hemencik yutar ve efsane cevap)
-garfield> now you're alone...

-garfield>(yuzu epeyce asık bir biçimde)hayat berbat...
-jon>hayata daha olumlu yakla$malisin garfield...
-garfield>(bu sefer yuzunde kocaman bir gulumseme ile)hayat berbat...

-garfield>(uzanmış ve yeterince bayık bir ifade ile) içimden bir ses spor yap diyor...
bir kare sonra
-garfield>neyse sustu...:-))
Her insanın yaşlandığında olmak istediği konumdadır.Sürekli açtır ve deli gibi yemek yer.Televizyon izler.Vurdumduymazdır olayları sallamaz.Ama bazende olsa işleri ciddi alır.Şirin bişiydir.Filmlerinin orjinal versiyonunda bill murray türkçesini ise harika bir şekilde okan bayülgen seslendirir...
(bkz: her eve lazım)
az önce gözüme takılan yazar. kafiye için yazmayanlardan. *
okan bayülgen'in sesi bir kediye bu kadar mı yakışır. bu kadar mı denk düşer. okan bayülgen'in çizgi film kahramanı olmuş hali.
soundtrack'i asmıs filmdir. baha men tarafından seslendirilir.
(bkz: holla)
özel mesajlarıyla deli olabileceğini düşündüğüm fakat entryleriyle beni bu düşüncemden dolayı dumur etmiş nesildaşım yazar kişisi.
ucuncu nesil ucabilme yetisine sahip gibi gorunen kedi. kedi ku$u, ku$ kedisi.. öyle bir $ey.
kötü kedi şerafettinin italya'daki amcoglu.
tembel bir kedidir.çizgi film kahramanıdır.
şerafettin' in avrupa görmüş türüdür. şarap yerine lazanya aşığıdır.
konuşarak çözülemeyecek sorunun olmadığını gösteren yazar.. iletişim mağduru yazar aynı ben. eha. halloldu oğlumuzu da sünnet ettircez herkesi bekleriz. pilav yemeyenin canı çıksın ayrıca.ahah.
cehennem tanrısı nın ne zamandır bahsettiği, sonunda tanışma fırsatı bulduğumuz, biraz da muhabbet edebildiğimiz uuser. kusura bakmasın zirve çok ters bir zamanıma gelmişti. kafam başka yerde* olmasına rağmen katıldığımdan ayrıca erken de ayrılmamdan mütevellit yeterince kaynaşamadığımız kanaatindeyim. ayrıca abi tekrar diyorum; çiğ kötenin yanında kola git-mez.*bunu gerçekten saymıyorum. yine bekleriz.
yemek için herşeyi yapabilicek, ukala, zeki.. kedi demek ayıp olur..~ ~swh~ ~
gerçi okan seslendirmese izlemezdim heralde filmlerini..
bi ukala kedi bu kadar mı şahane seslendirilir.. ikisini de izledim.. ikisinde de okanın tonlamalırına çook güldüm..
açıkçası lazanyanın da tadını çok merak ettim..
bu yazar arkaşımız kendini cehennem tanrısı'nın avukatı bellemiştir.. yahu benim cehennem tanrısı ile sorunum varsa sanane be adam? ne diye her s.kime balıklama atlarsın anlamam ki.. al birini vur ötekine işte.. beni ankara'ya bekleyen yazarmış ayrıca, cehennem tanrısı'da büyük merakla bekliyordur eminim bundan.. kurtlar vadisi modunda hayatlarını yaşadıklarını düşünüyorum arkadaşların.. adam falan topluyorlar resmen yahu.. bir tane de akrabası var bu arkadaşın medeni hali bekar diye üstüme saldı onuda.. ne diyim ben sana dostunu savunuyorsun işte savun bakalım..
yerinde olmak istediğim turuncu renkli çizgi film karakteri.
gecenin bir vakti, diferansiyel ile boğuşup notların arasında kaybolmuşken birden neşelenmemi sağlayıp, moralimi düzelten yazar. ayrıca ilk görüşmemizde pek elli etmedi ama gerçekten de neşeli ve espirili bir arkadaş.***
ağzı muhtemelen lazanya kokan kedi. kötü şerafettinin gördüğünde gömem mi suratına bi pandik diye bileceği tüy yumağı.
anlik heyecanlara kendini kaptirmis yazardir. kendisi an itibariyle artik sevmiyorum ama saygi duyuyorum. buyuk ihtimalle beyin olarak genc bir arkadasimiz. zamanla dusuncelere saygi duymasini ogrenecektir. belki caylak olacak belki bilmem ne ama ogrenecektir. tesekkurler sozluk yazarlarinla bir butunuz hala ayrica farkli dusuncelerden insanlarida seviyorum
ayrica:
(bkz: ayar ole degil bole verilir)
(bkz: yazili olmayan kurallar)
(bkz: saygi cok onemlidir)