bugün

her sezonu 10 bölümden oluşan bir dizi değil , 10 saatlik bir filmdir. ikinci film yeni başlamıştır ve ancak tamamını izlediğimizde tadı alınacaktır. bölüm bölüm eleştiri yapanlar bi sakin olsun hele bi oturup soluklansın ya da her bölüm ayrı hikaye anlatan diziler izlesinler.
2. bölümünün malum ortamlara düştüğü über dizi. dün bir bugün iki derler ya, aynen o hesap.

(bkz: çok hızlısın bebeğim durma devam et)
2. sezon 2. bölümü türkçe altyazısız şekilde malum ortamlara düşen dizi.

ah ulan ne iyi oldu, sabah sabah yapacak iş te yok...

--spoiler--
bratheon'ların anlaşma yapmak istediği korsanın bratheon'lardan isteği şu;
cersei lannister'i sikmek...

korsan haklı beyler...!
neyse ki stannis'in kumandanı şu sözlerle korsan'ı ikna etti;
"sana zafer ve altın vaad ediyorum, ama kraliçe için söz veremem..."

bölüm itibariyle açık sahneler fazlaydı, bir sezonluk sevişme vardı 2. bölümde.
ama o greyjoy'un gemide kaydığı çirkin hatunu çok mu aramışlar, merak ediyorum, lakin bu kızın çirkin olması gerçeklik katmış diziye, zati greyjoy'da bunun farkında kıza "ağzını kapa da dişlerin görünmesin" dedi.

stannis demişken, ilk bölümde herkesin merakını mucip eden kızıl saçlı büyücü hatun, stannis'in aklını çeldi ve ona "sana bir oğlan doğururum" diyerek verdi.

son olarak;
jon snow...adamsın, adamın dibisin. game of thrones'un titus pullo'su, night's watch'ın gannicus'u sun...
--spoiler--

hbo'dan speyşıl istek;
3. bölümü de yarın sabah verseniz ya...!
2. bölüm malum ortamlardan temin edilebilir.

ama ben diyeyim bu dizi tudors'a dönmeye başladı iyice

--spoiler--
ikinci bölüm oldu. entrikadan başka bi şey yok. ilk sezonu hayran olarak izleyenlerdenim. Ama sırf Game of thrones diye gözü kapalı savunmasın kimse şu diziyi. Az biraz aksiyon ya da entrikadan farklı şeyler istediğimizde kalkıp "s.ktir git spartacus izle o zaman lan" demesin kimse. illa birini mi izlemek zorundayız. ikisinden de bir şeyler beklemek izleyici olarak hakkım sanırım. 2. bölümden bahsedecek olursak

-cofri piçini hiç görmedik o güzeldi.
-stannisin tonlamalarına hareketlerine cidden uyuz oldum 2 bölümdür.
-whitewalkerlar artık gelsin istiyorum.
-George r.r. martin ensest ilişkiye takıntılı yalnız. bu bölümde de greyjoy oğlanı az daha kardeşine kayacaktı.
-arry a.k.a arya pek bi şeker olmuş *
-bi syrio forrell vardı o ne oldu?

--spoiler--

edit: imla
2. sezonun 1. bölümünde cersei lannister tarafından petyr baelishe verilen ayar dizi tarihinin en müthiş ayarı olmuştur.
kılıçlı pembe dizi olsa da güzeldir, hele o giriş müziği yok mu..
daha dün 1. bölümü yayınlanmışken bu sabah 2. bölümünün bazı sitelere düşmüş olması şaşırtmıştır. üst üste 2 bölüm izlemek keyifli olacak ancak 3. bölüm için 2 hafta beklemek zorunda kalacağız. 2. bölüm için türkçe altyazısının çıkması beklenmektedir.
resmi altyazı çevirmeni eşekherif olan güzel dizidir. 2. sezonun beklenenden daha erken yayınlanan 2. bölümüyle ilgili son dedikodu hbo go tarafından sızdırılmıştır.
2. sezon başlangıcı olarak jenerikte peter dinklage ilk sırada olması mutlu etti. 2.bölüme altyazı beklenmektedir.sevgiler.
her hafta yeni bölümü beklemeye kalbim dayanamayacağı için sezon finali yaptığı gün tüm sezonu toptan izleyeceğim çok özlediğim dizim.
ilk bölümdür dedik. yavaş gider dedik. 2. bölümde daha da yavaşladı dizi. çok dikkat çekici olaylar olmadı. benim en çok dikkatimi çeken dire wolf ların büyümeleriydi. onun dışında fazla aklımda kalan birşeyler yok. 2. bölüm ile birlikte gördük ki kimse starklarla ittifak kurmayacak herkes ayrı bir borudan üfleyecek.
10 hafta bekleyip bütün bölümleri tek bir günde izlemek istiyorum ama biliyorum yapamayacağım. Zira 2.bölümü izlememek için bile kendimi zor tutuyorum. sayın yapımcılar lütfen sizden rica ediyorum artık dizilere bu kadar ara vermeyin dizide nolduğunu unutuyorum resmen. Sonra tekrardan o sezonu bir daha izle. Bir de game of thrones gibi yedi krallığın 43954865498046 ismin olduğu bir diziyse buyrun cenaze namazına.

çok dertliyim bu konuda sözlük çok.
tosun paşanın, sende paşasın oda paşa buda paşa hepimiz paşayız repliği gibi
boyna millet kendini kral ilan etmiştir.
s02e01 sonu itibariyle majesteleri sayısı 5 e ulaşmıştır.
ilk bölümü itibariyle dizinin o kadar karakterin altından kalkamayacağını öngörmüş olmama rağmen yanıldığım ve şu sıralar ikinci sezonun yayınlandığı dizi.
spartacus kadar iyi değil diyenler, sürekli savaş ve sevişme sahnesi arayan liselilerden farksız değiller gözümde. spartacus serisini çok severim ama karşılaştırma yapmayım be abilerim. lütfen diyorum. ikisinin de yeri ayrı olarak kalsın.
bin bir çeşit olaylara, türlü türlü ilişkilere, çok sağlam diyaloglara sahne olan dizi. çok özledik, çok bekledik. yayınlanan iki bölüm ilaç gibi geldi. Bu sezon pek çok gizem çözülecek gibi.
2. sezon 1. bölümü ile coşturan dizi.

(bkz: şu an ağlıyorum biliyor musun)

(bkz: özledik be)
(bkz: şükür kavuşturana)
2. bölüm itibari ile döktüren dizi.

--spoiler--
2. sezonun şimdilik favori laf sokucusu hiç şüphesiz imp oldu.

"kağıt yırtma sanatını gittikçe geliştiriyorsun" (sezon 1 finalinin barathon un vasiyetini yırtmasına dokundurarak)
--spoiler--
1.sezonla gönülleri feth eden 2.sezona başlangıcı mükemmel yapan dizi.
-----s2e1 spoiler------

yeni sezon için en doğru tespiti starkların valide hanımının yaptığı dizi;

"bu aralar herkes kral."

Ayrıca ned reyizle khal drogo'nun eksikliği de göze çarpıyor.

-----s2e1 spoiler------
2.sezon 2.bölümü zamunda'ya düşmüş.
gelmiş geçmiş en iyi dizidir üstüne tanımam.
2.sezon 2.bölümün türkçe altyazıları da eşekherif tarafından malum sitelerde verilmiş. akşam olsa da izlesek.
izlemek istediğim ancak şuanda izlemekte olduğum diziler sebebiyle izlemeye vakit bulamadığım dizidir.