bugün

entry'ler (400)

mihail yuryeviç lermontov

puşkin ve sabahattin ali gibi erken yaşta göçen bir başka dahi.

sözlük yazarlarının şu an bulundukları yer

gosb. (bkz: dağ başı)

ibrahim yazıcı

Futbol camiasında dik durabilen ender insanlardan biriydi. başımız sağolsun.

invisible monsters

--spoiler--
brandy alexander'ın dünyasında dürüstlük en sıkıcı şeydir.
--spoiler--

30 nisan 2013 real madrid borussia dortmund maçı

real madrid'in 5-1 kazanacağı maçtır. ilk yarı 3-0 veya 3-1 bitecek. malı mülkü satıp basın derim *

tıkanma

dil kursundaki ingilizce öğretmeni kadının, önümde görünce nasıl bir kitapmış bakayım diyerek eline alıp sayfaları karıştırmaya başlamasıyla, hocam bayanlara göre bir kitap olmayabilir hiç ellemeyin desem mi demesem mi diye düşündürten kitap.

duman

turgenyev'in bir romanı. biz erkeklerin yaptığı en büyük mallıktan bahsediyor. kitabın konusu bu *

uğur meleke

çalıştığı gazetenin patronunun sistemine ayak uydurmuş yazar. daha önceki kendisiyle ilgili entry girmiştim, beğenerek okurdum ancak kendisini kaybettik. birkaç aydır yazılarını takip edin. sadece o hafta oynanan 3 büyüklerin maçlarıyla ilgili yazıyor. maçların tiyatro olduğunu bile bile okuyan herkesi aptal yerine koyarak maçı özetliyor. metin tekin'den hiçbir farkı kalmamış artık. kendisine bugün facebook sayfasından mesaj gönderdim, olur da okur diye buradan da yazıyorum aynı mesajı.

"uzun zamandır bütün yazılarınızı okur ve sizin ülkede Mehmet Demirkol ile birlikte okunmaya değer sadece 2 isimden biri olduğunuzu düşünürüm. ancak son 1-2 aydır fark ettim ısrarla her lig maçını yazıyorsunuz. her lig maçı sonrası o maçı (sadece 3 büyükler) özetliyorsunuz. ısrarla futbol yazıyorsunuz. benim anlamadığım sizin gibi biri nasıl olur da bu ortamda ısrarla futbol konuşmaya, oynanan tiyatro eseri maçları yorumlamaya çalışır! bu oynanan şeyin futbol olmadığını, ortada tam bir tiyatronun döndüğünü ve bu tiyatronun başrol oyuncularından birinin sizin çalıştığınız gazetenizin sahibi olduğunu siz de biliyorsunuz. yaşanan bunca pisliğe hiç değinmemeniz, hatta özellikle uzak duruyor olmanız enteresan ve sizin bugüne dek göstermiş olduğunuz tavır ile tamamen ters. sizi de mi kaybettik? zaten beş para etmez medyamızda kalan 1-2 kişinin de bu şekilde sisteme boyun eğdiğini görmek üzücü. belki umrunuzda olmaz, ülkenin koyunları okumaya devam eder ancak ben yazılarınızı bundan böyle okumayacağım. gerçekten futbolu seven, futbolu bilen, mahalledeki çocukların taştan kalelerle oynadığı maçları bile izleyen insanların da sizi artık okumayacağına eminim."

sözlük yazarlarının favori ülkeleri

rusya. tamamen duygusal.

portekizce

konuşanını sürekli tükürüyormuş gibi gösteren dil.

(bkz: raul meireles) (bkz: felipe melo)

björn vleminckx

bizim halil altıntop, henrique, janko ve vittek adlı 4 adet santraforumuzun 1 sezonda attığı/atacağı toplam gol sayısına 5-6 maçta ulaşabilecek futbolcu.

ali ağaoğlu

gerçek soyadı ibrahimağaoğlu olan kişi.

franz kafka

dönüşüm ve dava adlı kitaplarından sonra bir kitabını daha okumayacağım yazar. bunun yerine dostoyevski'nin herhangi bir kitabını 2.veya 3.kez okumak daha zevkli kanımca.

dönüşüm'ün ilk cümlesi dışında enteresan hiçbirşey yok hikayede. çok kısa bir kitap olmasına rağmen sıkıldım bitirene kadar.

sultanahmet

çevresindeki lokantalarda 1 porsiyon iskenderin 45 liraya, 1 porsiyon tavuk şişin 35 liraya satıldığı semt. en büyük gelir kapısı turistler olan esnafın turistlere sıfır saygı göstermesi de ayrı bir husus.

meireles videosunun ligtv tarafindan montajlanmasi

fenerli kafasına göre montajla görüntüye tükürük ilave edilmiş. doğrusu tükürüksüz video imiş.

akp ye oy verme sebepleri

çünkü gazetelerinde hergün boy boy ekonomi süper muhteşem 10 numara şeklinde haberler okuyorum,bunlara inanıyorum ekonominin zerresinden anlamadığım için ak partisine oy veriyorum.

rus edebiyatı

diğer milletlerin edebiyatlarından zevk alamama sebebidir. rus edebiyatından sonra diğer tüm kitaplarda bir yavanlık, bir eksiklik var sanki.

çakallarla dans 2

hayatımdan 2 saat, 33 tl ve en azından 4-5 litre benzin çalan film. evde oturup hababam sınıfını 850.kez izlesem daha iyiydi hiç olmazsa gülerdim. tolga çevik'in sen kimsin adlı iğrenç ötesi filmiyle yarışabilecek tek film.

onur recep kıvrak

çok iyi bir kaleci ve çok çok iyi bir adam, adamın dibi. bir takımda bu karakterde 6-7 futbolcu olsun o takım her sene şampiyon olur.

yılmaz özdil

http://sufflor.com/gundem...B1-y%C4%B1lmaz-%C3%B6zdil