bugün

çocukken tuttuğum takım. o zamanlar insanları tuttukları takımlarına göre kategorilendiriyordum. doğal olarak fenerbahçeliler benim gözümde acayip itici tiplerdi. sarı saçlı, mavi gözlü, biraz da gıcık olduğum kişilerin kesinlikle fenerbahçeli oldukları yönünde tahmin yürütür, eğer bilirsem de bu kategorilendirmem çalıştığı için kendimle övünürdüm. hatta ileride bir gün evleneceğim kızın fenerbahçeli olması ihtimalini bile imkansız görürdüm. ayrıca bizim uefa kupamız vardı, tamam mı?!
neyse ki yaş aldıkça profesyonel futbola olan ilgimi şişirirken elden kaçmış ve oraya buraya uçmakta olan balon hızıyla kaybettim. mesela şu an galatasaray'ın teknik direktörünün kim olduğunu bile bilmem, ilk on birden bir isim söyle deseniz çekinerek "sabri sarıoğlu?.." derim. hele diğer takımlar hakkında neredeyse hiçbir fikrim yok.
şimdi bakınca; bir çocuğun futbol takımına ve ırkına yüklediği aşırı kutsiyeti anlayabiliyorum. ama bu durumun gelişim evrelerinden birinde tamamen yok olması gerekmiyor mu? koca koca adamlar deplasmanda nabıyorsunuz lan? niye öldürüyorsunuz olm birbirinizi? fallik dönemi hala atlatamadınız mı lan?
keşke ülkece tuttuğumuz takımları bıraksak da götünden hava kaçıran balon öte öte koltuğun arkasına kaçsa...
bu sene şampiyon olamazsa seneye mali açıdan büyük sıkıntılara düşecek,hırsızlarca yönetilen türkiye'nin güzide kulübüdür.
70lerde fetret devri yaşayan 80lerin sonuna doğru çıkış yakalayıp 90ların sonunda altın çağını yaşayan 2000 lerde duraksayıp 2010 larda hafif bir yükseliş yaşasada son yıllarda düşüşe geçip bizlere osmanlıları hatırlatan kulüp.
- şampiyonlar ligine en çok katılmış türk takımı,
- sigma olomouc' dan 7, liverpool' dan 8 yememiş takım,
- finansal fair play kıskacında olmayan takım,
- uefa kupası ve avrupa süper kupası kazanmış takım,
- real madrid' i 2-1' den gelerek yenmiş takım,
- 1493 yılından bu yana ayakta olan lisesiyle eğitimde öncü bir ekol olan takım,
- fc barcelona, real madrid, ac milan, juventus, borussia dortmund, benfica, liverpool, arsenal takımlarını yenmiş takım.

bazı tinercilerin başarılarını unuttuğu kulüp. olsun biz hatırlatırız gerektiğinde.
(bkz: galatasaray ın ufak ufak araplara itelenme projesi)
bir zamanlar sahalarda yenilmeyen takım bırakmazdı ama son yıllarda iyice performanstan düştü.
türk takımlarının mücadele edebileceği tüm kupalarda en çok şampiyonluğa sahip olan takım.
süperlig, türkiye kupası, türkiye süper kupası'nda en çok şampiyon olan türk takımı.

avrupada yılı ne olursa olsun uefa kupası ve uefa süper kupası sahibi tek türk takımı.
2000'de real madrid ile süper kupa finali oynanırken henüz real madrid'in müzesinde o kupa yoktu.

şampiyonlar liginde en çok yarı ve çeyrek finale kalan ekip.
2'si şampiyon kuluplerde olmak üzere totalde 4 çeyrek final ve 1 yarı final.

tudor'a rağmen, tudor'un bile bozamayacağı kalitede makine gibi top oynayan, futbol neymiş seneler sonra bu lige hatırlatan bir takım kuruldu

galatasaray'ın yokluğunda diyorlardı ya hani ''türkiye'nin barcelonası x ekip'' vesaire.
onlar barcelona ise biz realiz ama galatasaray özgün takımdır vesselam, biz sadece galatasarayız. * titreyin ve lig sonunda 21.şampiyonluğa selam durun!

ama biz görmüş geçirmiş takımız, şampiyon olduğumuzda insan gibi kutlayacağız. tinere hayır! *
eskişehir'in kupa görmüş istanbul versiyonları izleyedursun.

edit: maşallah, nazar değmesin. amin amin amin.. *

edit2: tinerci kardeş tamam bağıralım en büyük beşiktaş diye de. neye istinaden? *
kupayı saymasak bile avrupanın en başarılısı biziz, tineri az çek kafa yapıyor.

liverpool'u da geçtim daha dün kiev'den 6 yemiş. gelip konuşuyor.

galatasaray'da istikrar yok maalesef dün tromsö, bugün östorsunds, yarın bir başka takım.
ancak türkiye'de real'i, manchester'i dize getirecek olanda bu takım.

uefa'da iki tur atlayıp bir lyon'a elendiniz kafaya bak.
demek şl'de real'e, chelsea'ye elenseniz. vuhuv. *
görsel
top rakibe geçince arkadaşları dayak yiyen otoparkçılar gibi rakibin üzerine giden takım.
(bkz: dothraki ordusu)
Bu sezon dosta güven, düşmana korku salan bir kadro ile bomba gibi gelen Türkiye'nin tek 4 yıldızlı futbol kulübü.
2017-2018 sezonunun basinda oynadigi oyun tam olarak modern futboldur. Mevkilerin keskin cizgilerle belli olmadigi, savunmada takimca hareket eden, hucumda opsiyonlarin her turlusunun bulundugu oyundur. tudor karabukte de bu oyunu oynatmisti ve ona gore isimler vardi kadrosunda. gecen sezon ise galatasarayin kadrosu bu oyuna musait degildi. bu oyunu oynayan elit takim var mi? conte' nin chelseasi bunun bir ust modelini oynuyor. nedir aradaki fark? topu rakip kaleye tasima suresi ve kaybedilen topun geri kazanilma suresi. zidane ise real e cok farkli bi oyun oynatiyo, topu tutup kontralarla saldiriyo. bayern ise direk olarak makine sistemine devam ediyo, neuer in dahil oldugu tam takim hucum tam takim savunma. galatasaray ve tudor' un ( ki kendisini hic begenmiyorum ve daha kariyerinin basinda sahip oldugu bu egonun onu tam anlamiyla bir buyuk takim hocasi olmaktan alikoyacagini dusunuyorum) gozle gorulur eksiklikleri olsa da( duran top savunmasi, topun rakip kaleye gidis suresi ve oyun ici yaraticilik eksikligi gibi) turkiye ligi tarihinde bu denli derli toplu oynayan ve sahaya gercek bi taktik koyan takim olmadi.( 2000 galatasarayi daha iyi bi takim olsa da taktik anlaminda pres disinda cok bi olayimiz yoktu. olayimiz hagi, hakan ve topla arasi iyi 3 orta sahaydi.) heyecan var mi? cok fazla ama umitsizligim de acayip fazla. daha 1 mac kazanmisken apar topar divan duzenlemis kansizlar gecen sezon serdarlar erenler cavandalar tolgalar fahis fiyatlara alinirken neredeydi? takim 4-6 bitirirken ligi neredeydi? serefsizlik diz boyu. o pislikler temizlendikten sonra sampiyonlar ligi kupasindan daha yuksek sesle konusmaya baslayabiliriz.
uzun bir aradan sonra kendini takım sanan beşiktaş gibi takımlara tarihi hatırlatacak takımdır.
2 senedir yüzümüzü yere indiren takımım. biz galatasaraylilar bazi sentetik kullanan arkadaşlar gibi değiliz, utanma nedir biliriz takım kötüyse sessizce otururuz vir vir konuşmayız, buna iyi gün taraftarlığı diyorsunuz ama alakası yok.

neyse ki çok şükür bu sene oynadığımız futbolla başımız da dik kuyruğumuz da, hakem makem karistirmadan, kirmizi kartlarimiz es gecilmeden, penalti almadan, atlayip ziplamadan 2 haftadir rakiplerimizi kevgire ceviriyoruz ve daha henüz ısınma turlarindayiz.

haftaya arenadaki Sivas macinda da yine böyle bol gollü bir galibiyet alacağız hayirlisiyla.

evet kargalar, yillar sonra ananizin ceyiz sandığından buram buram naftalin kokan 29 numarali yusuf formanizi cikarip giyme firsati buldunuz yoklugumuzdan kaynakli, ama oyun bitti kral eve döndü.

kanatlilari pistten alalım, aslanım harmandalı oynayacak...
Çok şanslı bir fikstürle lige başlamıştır.
Kayseri osmanlı sivas şeklinde. Bu maçlar ölçü olamaz. Antalya kasımpaşa başakşehir şeklinde olsa bugün çok başka şeyler konuşulurdu.
Bu hafta da 4 atacak takım.
beklenenin aksine sezona iyi giriş yaptığı zannedilen fakat 5-6 haftaya patlayacak olan balon. atın fava bekleyin.

Büdüt: ahahah ulan başarıya ne açmışsınız arkadaş 2 hafta galip geldiniz diye ne gurur, hırs yapmışsınız * tamam hadi 10 hafta daha böyle gidin ehehe.
bu sezon kafasını alacak takım.

1. hafta : abi süperiz

4. hafta : tudor bey diyeceksiniz

8. hafta : gomis daha iyi lewandowski kim len

12. hafta : hakemler sizi kolluyor

17. hafta : özbek kardeşler istifa

22. hafta : riva da gitti abi. ergin ataman boşuna gönderildi.

29. hafta : denizde bu sene iyi balık verdi

34. hafta : abi o değilde kriz gelecek diyorlar.
bazı yorumcular galatasarayin başarısını fikstür şansı olarak değerlendiriyor ama yanlış..

bu takım ilk hafta fener veya bjk ile oynasa bile kimsenin gözünün yaşına bakmaz ikisininde götünden kan alırdı..
Kanatlıların bok attığı türkiye'nin en başarılı spor kulübü.
Ağlamayın lan. inlete inlete sikecez sizi.
takım düşüşe geçerken üç kupa birden almıştı. sevgili tinerciler sadece ligle yetindiler.(belki arada süper kupa vardır bilmiyorum :swh) velhasıl türkiyenin en büyük kulübüdür. tinercilerin bok atma sebebi bundan dolayı..
Bu takim sert ve dayanikli geçen seneki yumos takimin üzerine iyi geldi.
Korkun ve titreyin lan.
(bkz: dua ile kaldırmak) dua ile kalkıyorsa benimkini de kaldırsalar ya, kolumu yani yanlış olmasın yorgunluktan kaldıramıyorum da.
görsel
görsel
görsel