bugün

hayattır hayat !
türkiye'nin en büyüğü, en çok taraftara sahip olan kulübü.

yıllardan beri yapılan "en fazla taraftar kimde" anketinde fenerbahçe'yi geride bıraktı, bırakmaya devam ediyor.

son anketlere göre her 10 kişiden 4'ü galatasaraylı.

http://www.maraton.com.tr...araftar-kimde_176331.html
efsanelerinin heykelini dikmek için bir semt kiraladığı söylentileri dolaşan takım. anca yetiyormuş öyle diyorlar.
hagi nin değil ölümsüz kaptanı "10" un heykelini çooooktan dikmiş takımımdır.
florya' da metin oktay' ın heykelinin yer aldığını unutanların çamur attığı kulüp.
her efsanesinin heykelini bir parka dikmeye kalksa, ülkedeki parkların yetmeyeceği kulüp.
ülke futboluna 'avrupa' nediri öğreten camia

bu yıl da bi şeyler bekliyoruz kendisinden.en azından göğsümüzü kabartsın yeter..
taraftarına şampiyonlar ligi kupası hariç bütün kupaları yaşatan büyük takım, büyük bir yüzsüzlükle onuda istiyoruz.
çarşamba günkü skor ne olursa olsun takımın o maçtan olumsuz anlamda etkilenmemesi lağzım

olası bi kayıpta.hele hele farklı bi kayıpta atılacak başlıklar belli

şöyle şeyler söylüyor çok bilmiş yazarlarımız ağız birliği etmişcesine 'gs nin defosu çarşamba günü çıkacak ortaya'

e pezevenk 3 atarsak ne bok yiyeceksin.o zaman da karşı takıma bok atacaksın güçsüzlerdi falan diye.takım şuan tam form yakalayamadı.yenilmemiz hatta skor olarak olmasa da oyun olarak ezilmemiz gayet normal bir durum olur şaşırmam yani..
avrupadaki büyük takımların oynamaktan her daim çekindiği tek türk kulübüdür.

2000 yılı ağustos ayı. takımlar hazırlık dönemlerini yeni yeni tamamlıyorlar. manchester united'ın hazırlık maçlarını takip eden ingiliz spor yazarı köşe yazısına aynen şunları yazıyor : "halen ingiliz futbolunun en güçlü ekibi olarak manchester united'ı görüyorum. hazırlık döneminde yaptıkları maçlarda takımın savunmada zaaf yaşadığını gördüm. bu savunma zaafı onların premier lig şampiyonu olmalarına engel olmayacaktır; fakat yarın avrupada real madrid, bayern münih, galatasaray gibi hücum futbolu oynayan takımlar karşında ne yapacaklarını tanrı bilir."
şampiyonlar liginde başarısız olmasını hatta rezil olmasını bekleyen bazı orospu çocuklarına gereken kapağı takacaktır. bekleyelim görelim.
galatasaray taraftarı şampiyonlar liginde takımlarının bir yerlere gelebilecegini umuyorlar. açıkçası bende umuyorum ama böyle bir şey olmayacak. belki grupta üçüncü olabilirsek en azından uefa kupasına gidebiliriz. orada bir şeyler olacagına inanıyorum. belki finalde arda turanlı atletico madridle karşılaşabiliriz. ama falcao bize 6 tane atacagı için ümidim yok.
taraftarının manchester maçına kazanacağız gözüyle bakmaması gereken takımdır. bu maçta 2-0 3-0 gibi bir yenilgi bekliyorum. ama olası bi yenilgide bunu kafaya takmayıp diğer 2 takımı içerde dışarda yenerek gruptan çıkmamız lazım. asıl umutlarınızı arenadaki manchester maçlarına saklayın derim.
türkiyeye şikeyi ilk getiren takımdır.
başarılar dilediğim takımdır. daha önce yaptığım skor tahmininde ısrarcıyım. manu lehine yarınki maçları 4-1 biter.
(bkz: bugün günlerden galatasaray)

kayıtlara geçmesi açısından buraya yazıyorum; bugün manchester united ı, old trafford da 1-3 yenecektir.
umarım yarın manu takımına bir hezimet yaşatırlar. ingilizleri ezelden sevmem.

not : beşiktaşlıyım.
http://desmond.yfrog.com/...p;xsize=640&ysize=640
--spoiler--
ama bugün netice ne olursa olsun sizler benim gözümde hep kazandınız ve hep şampiyonsunuz.. Allah yardımcınız olsun!
--spoiler--
bugün ingiltereden zaferle dönmesini beklediğimiz türk takımı. en azından ben bekliyorum. gs'nin kazanabilecek gücü var ve bu arenayı en iyi gs oynuyor türk takımları arasında , bunu tarihe bakarak görebiliriz. hangi takımlı olduğumu bilen biliyor.
tarihe not düşen büyük türk kulübü.

avrupa'da açık ara farkla en büyük başarıları yaşamış, türkiye'nin tek futbol markası.

şimdi bazı ergen ağızlı sazanlar türedi ortalıkta, neymiş 10-15 sene önceki başarılarıyla övünüyormuş galatasaray. avrupa'da son 5 yılın en başarılı takımları fenerbahçe ve beşiktaş(!)mış!

neymiş galatasaray'ın son 5 yılda başarısı olmadığı için fenerbahçe ve beşiktaş'ın avrupa'da kazandığı puanlar sayesinde şampiyonlar ligi'nde oynuyormuş. ulan bu ülkenin avrupa'daki yüzü beşiktaş ve fenerbahçe olacaksa topluca intahar edelim.

son 5 yılda galatasaray önceki dönemlere göre başarısız olmuş olsa da bu ülkeye her zamanki gibi en fazla puanı getiren kulüp olmuştur. beşiktaş ve fenerbahçe gibi kulüplerden her zaman fazlasını katmıştır ülke puanına. tabi alışık değilsiniz galatasaray'ı kendiniz gibi başarısız görmeye, o yüzden götünüz kalktı değil mi? şimdi o götleri indirme zamanı!

bakalım bazılarının* ağzından düşmeyen son 5 yılda avrupa puanlarında kim ne yapmış:

(08/09 - 09/10 - 10/11 - 11/12 - 12/13 - Pts)
56 Galatasaray AŞ TUR 15.400 - 11.520 - 2.420 - 1.020 - 4.440 - 34.800

58 Beşiktaş JK TUR 3.400 - 8.520 - 9.920 - 11.020 - 0.440 - 33.300

75 Fenerbahçe SK TUR 6.400 - 12.520 - 2.420 - 1.020 - 0.440 - 22.800

119 Bursaspor TUR 1.400 - 1.520 - 5.920 - 2.520 - 1.940 - 13.300

http://www.uefa.com/membe...arankings/club/index.html
ligde hakemler sayesinde fazladan 9 puan alan takım.
2 sezon önce 'futbolla ilgilenmiyorum' diyen adamlar bu sene tribün lideri kesildiler başımıza.
ak göt kara göt bu akşam belli olacak.
ısaac o kırmızı kartı görmeseydi antalyaspor'u yenemeyecek futbol takımı. şaka yahu skor zaten 2-0'dı. ısaac'te gitti muslera'nın bacağına bastı. beşiktaş maçındaki penaltı doğrudur ceza sahası dışında lakin pazartesi beşiktaş'a diyet ödendi. fenerbahçe'ye zaten hakem hatası olması milyonda bir.
gün geçmiyor ki empati yoksunu rakip takım fanatikleri galatasaray' a çamur atmasın. bugün de farklı değil: yine kendi kapısının önünü temizlemeden başka kapı önlerinin hesabını soran cengaverlerle karşılaşıyoruz.
tanım: bugün ingiltere' de savaşıp şampiyonlar ligine yaraşan bir futbol oynamasını fanatikler hariç tüm türkiye' nin istediği kulüp.