bugün

entry'ler (948)

oğuz boran

fikrimin ince gülü dinlenilesi şarkılarından biridir.

billira ya billira

pazarcı serzenişi.

izmir in en boktan ilçesi

izmir'in beydağ diye bir ilçesi varmış.
allah allah ilk defa duyuyorum.
kesin burasıdır kesin.

recep tayyip erdoğan

savunmayan yatan hainidir.

terörist

Yüzde elli.

sözlükte şerefsiz istemiyoruz

atatürk'e laf atan şerefsiz istemiyoruz.

not: hiçbir yerde istemiyoruz.

akp nin istiklal marşını yasaklaması

an meselesidir.

chp iktidara gelirse ülkede olacak değişimler

dindarım diye geçinenlerin mini etekle dolaşması

dönek bunlar yaparlar.

demokratikleşme paketim

demokratikleşme paketi öyle olmaz böyle olur dedirten pakettir.

insanları sömürmeyeceksiniz (BUNU AKLINIZA iYi KAZIYIN LAN),
çocukları asla kullanmayacak, istismar etmeyeceksiniz, (ASLA AFFI YOK iYi BELLE BUNU),

hizmet sektöründe çalışanlara asla saygısızlık yapmayacaksınız, (banka memurelerinden garsonlara, hamamcılardan sokak şarkıcılarına kadar),

alevilere bıdı bıdı yapılmayacak, onlar senin anlayamayacağın kadar derin bir felsefi arayış içindeler,

başı kapalı kadının örtüsüne uzananın ellerini kırarım, ama o kadın bir başkasına eteğin çok kısaymış kardeş derse o örtüyü çıkarır ...,

sendikalar deliler gibi örgütlenecek, emek en yüce değer olacak,
bundan sonra bach dinleyeceksiniz, ruhunuzun yoğrulması gerekiyor,

reşat nuri veya charles dickens okuyacaksınız ruhunuzun yoğrulması gerekiyor,

kürt gördüğünüzde çemkirmeyeceksiniz,

alevi, roman, eşcinsel, kadın gördüğünüzde de,
hayvanlara eziyet etmeyeceksiniz (oyarım hepinizi şerefsizler)

çarşı

Çarşı...

Spor siyasetin içine girmemeli; ama Torino'lu Hakan meclise girip, ekranlardan sıralı beş cümle kuramayan zihniyetiyle politika yapmalı. Kendilerinden olunca ses yok, muhalif ise veryansın!

Sporla ilgilenenler yahut ilgili sportif dalda taraftar olanlar eşek mi ki, siyasetten uzak dursunlar? insanlar, yaptıkları zamlarla her gün sofralarından ekmek çalanları bilmeli ve teşhir etmeli...

Halk, en başta ekmekspor oyuncusu ve tarafındadır.

Çarşı grubunun onurlu direnişine ve duruşuna pislik atmak için, ellerinden geleni ardına koymayanların temsilcileri, top diye kanalizasyon boruları suratlarında patlayınca afalladılar...Tabanına diken batmış tazı gibi,şimdi ekran program her tarafa koşuyorlar...

Neymiş efendim 1453?! Vay vay vay...Hele şunların ellerine "bir sayfa kağıt verin, Fatih'i yazın" diye, seslenin. ikinci paragrafta birbirlerine bakarlar...

Tarihsel Devrimlerin en sonuncusunu istanbul'un fethiyle gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmet, ilkokullarda öğretildiği gibi bir çağı açıp bir çağı kapamamıştır. Tarihsel devrimler kendisinden sonra yerini, sosyal devrimlere bırakmıştır...

Ama yine de siz siz olun bu "fatihçiliği" oynarken dikkat edin. Malum tarihimizde 44 sadrazam suyla, iple, linçle kaybolup gitti. Açılışı ise Fatih yapmıştı...

Padişahın osuruğuyla yol almadan önce, bokunda boncuk var mı diye soranlar, en azından akıl sahibi, kamil kişilerdir vesselam...

Gel gelelim o boncuk da boktan değil, çamurdan olur ey muhterem zevat-ı kiram...

alo 171

Kamu Spotu...
Sigara bırakma hattı...
arayın ve sigarayı bırakın...
171...

Arıyorsunuz sizi davet ediyorlar ve sizinle görüşüyorlar bir çeşit psikolojik tedavi öneriyorlar ve vücut direncinden bahsediyorlar... nikotin isteğine iradenizin yenildiğini ve bunu aşmanız gerektiğini söylüyorlar...

Evet daha sonra size bir ilaç kullanmanızı ve bunun sonunda sigarayı kesinlikle bırakacağınızı söylüyorlar ve reçeteyi yazıyorlar...
Eczaneye gidiyorsunuz ve Sgk'lı olduğunuz için ilacı alabileceğinizi sanıyorsunuz...

Sgk'nın vermediği bir ilaç olduğunu öğreniyorsunuz ilacın bedeli 195 tl...

Biraz araştırıyorsunuz ve ilacı Türkiye'ye getiren ve satan tek şirketin kimin olduğunu öğreniyorsunuz...AHMET BURAK ERDOĞAN...!!!

SOYGUNUN BAMBAŞKA BOYUTU BU, Reklam masrafları devletten, paralar ERDOĞAN'A...

recep tayyip erdoğan

Vietnam'ı işgal etmeyeceğiz. Halkına zulmeden bir iktidara karşı Vietnamlılar'ı koruyacağız. - Nixon, 1975
ve Vietnam'da 1.8 milyon insan öldü

Niyetimiz Afganistan'a barış, adalet ve özgürlük götürmektir. - Bush,2001
ve Afganistan'da 730.000 insan öldü.

Niyetimiz Irak'taki kimyasal silahları imha etmek, Irak'a barış, adalet ve demokrasi götürmektir. - Bush, 2003
ve Irak'ta 2 milyon civarı insan öldü.

ABD'nin ulusal güvenlik çıkarları için Suriye'ye müdahale edeceğiz. - Obama, 2013
AKP diyor ki "ABD insanlık için müdahale edecek"

Hatta RTE diyor ki "Sınırlı bir müdahale bizi tatmin etmez". Ne tatmin eder acaba kendisini?

edson arantes do nascimento pele

"Messi ne zaman 1283 gole ulaşır
ve 3 Dünya Kupası kazanır, o zaman oturur konuşuruz. insanlar bana devamlı 'ne zaman yeni bir Pele çıkacak' diye soruyorlar. Ben
de cevap olarak asla diyorum. Annem ve babam fabrikayı
kapattı"

- PELE

rte ye film önerileri

başbakan sayın tayyibe film önerileridir.

arthur antonios coimbra zico

seni tekrar fenerbahçe'de görmek
ama önce
(bkz: aziz istifa)

aykut kocaman

kocaman ettiğimiz küfürler ve kötü sözler için özür dileriz

beterin beteri var.

ersun yanal

taraftarımız 3'lü 4'lü skorlara alışık olsun dediğinde biz yanlış anlamışız ersun hocam.

fenerbahçe

ruhsuz spor kulübü

fenerbahçe'nin yine bu sezon da bir cacık yapamayacağı gerçeğini şu son 3 maçta gösterdi.
ayıp valla billa
para var çare yok
zor gününde yanında olan taraftar var
ama ruh yok.

(bkz: nerde o eski bayramlar)

alex de souza

büyük kaptan yokluğunu bu kadar hissettirme bee.

moussa sow

bu adamı koy barcelona'ya oynamazsa namerdim
fenerbahçe gibi ruhsuz bir takımda harcanıyor.