bugün

şanım, şerefim, haysiyetim, onurum, vicdanım, gururum, her şeyim.

bugünkü gözaltılarda ismi anılmayan, kulübüm, şerefli, haysiyetli kulübüm.

bu yüzden galatasaray, inadına galatasaray.

not: şimdi çıkıp birileri; zalad diyecek, ankaragücü maçı diyecek falan. o yüzden peşin peşin yazıyorum; o yıl ankaragücü'nün beşiktaş'tan yediği gol sayısına ve galatasaray'dan yediği gol sayısına bakın. ayrıca, o maçtan önce galatasaray'ın averajı beşiktaş'ın 3 gol üzerindeydi. ikili averajlarda galatasaray öndeydi. yani galatasaray 1-0 bile kazansa beşiktaş'ın o son maçı 5-0 kazanması gerekirdi şampiyon olması için.

demem o ki, siz önce bir kendinize bakın, galatasaray'ın ismini o kirli dillerinize almayın yeter, biz yeri gelir ligi 8. sırada bitiririz, yeri gelir 4 yıl üst üste şampiyon oluruz, sonra çıkar "eee işte federasyon, haluk ulusoy gak guk" dersiniz, o dönem kazanılan uefa ve süper kupayı işaret ederiz, susarsınız.

susun.
görsel
basketbol maçında cezalı oyuncuyu başka bir formayla oynatan takımdır.
küme düşürülmesi gündemdeyken, ve avrupa'da benzer davalar küme düşürülme ile sonuçlanmışken, türkiye'de ne hikmetse sadece puanı silinmiştir bu takımın.
http://www.galatasaray.or...f7ef6c104e26e84641bb2.jpg

teknik direktörünün noktayı koyduğu takımım. hemde taa avusturyalardan!
ulan kendi takımıyla gurur duyan galatasaray'lılar varmış! manyak mısınız siz kardeşim? senin takımın niye şike yapmaya kalksın ki zaten? geçen sene orta sıralarda dolanıp duran bir büyük takımın, şike yapmaya ihtiyacı olmaz tabii.

evet şikeye karışanların yapmış oldukları şerefsizliktir (ki kesin bile değil henüz iddaa) ama sen benim renkdaşım, bu durumdan kendine paye çıkarıp '' bizim takım ne kadar temiz yahu!'' deme lütfen. zira türk sporunda temiz kalabilen bir kurum yoktur...

ki 2 sene önce basketbolda hileye başvuran benim galatasay'ımdı be...
şikeyle ve şikecilerle işi olmayan takımım.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/galatasaray-154544/
fenerbahçelilerin şike yaparak şampiyonluğu kazanıp kazanmadığının araştırıldığı bu günlerde önceki forma skandalıyla bok atılan klubüm.

lan akıl var mantık var. herhangi bir önemsiz maçta başka forma giyen bir oyuncuyla şampiyonluğu teşvik primleriyle alınması bir mi.*
tabii ki şikeyle işi olmayan takım.

birincisi, küme düşme geyiklerine maruz kaldık yıl boyu. üzüldük. ilk okul çocuğu gibi dalga geçti fenerliler bizimle. aldırmamaya çalıştık. ligi kötü bir yerde bitirdik. şike yapsak en az avrupa ligine giderdik.

ikincisi, şike yapacak bir takım değiliz. zira fakiriz lan biz. ne şikesi pardon da? hem yakışır mı ülkenin avrupaya açılan kapısına şike yapmak?
şike gibi olaylara bulaşmayarak yüzünün akı ile varlığını devam ettiren takımım. asalet abidesi.
(bkz: fenerbahçe ve galatasaray arasındaki farklar/#12304740)
--spoiler--
turgay şeren: "gsaray adının bu kirli işlerde geçmemesi 106 yıllık bir çınar için onlarca şampiyonluğa eşdeğerdir."
--spoiler--
en az fenerbaçe kadar itici bir camiadır saygı duyuyoruz orası ayrı.
statlarının açılışını yapıp, 50.000 kişinin önünde bekaretini bozan kulüp fenerbahçe'dir. öyle ya da böyle.
Sarıyla kırmızıyla "alnımızın akıyla".

başka söze gerek var mı? tabi ki de yok.
şu pislik ortamda adı geçmemiş kulüp. bi netevesipor eski galatasaraylı futbolcu ümit karan dedi ama olsun. emre beleşoğlu da içeri alınsa eski galatasaraylı futbolcu olur. hatta volkan demirel bile alınsa içeri galatasaray maçında kafasına rakı şişesi atılan volkan da içeri alındı şeklinde haber yapar onlar. telaşa gerek yok. işte bu yüzden galatasaraylıyız. işte bu yüzden şeref, asalet, galatasaraylı duruşu bizim için en büyük kupaların, en iyi tesislerin, en büyük futbolcuların önündedir.
tuttuğum takım yine gururlandırdınız beni.
bizim şifremiz yok ki abi, nası kazanalım kupayı?
ismi şike ile lekelenmeyen 4 büyükler arasındaki tek büyük. eski yönetiminden kalan tek doğru şey sanırım. helal olsun.
bir futbolcunun kulübüyle görüşüleceği zaman bile bunu internet sitesinden yayınlayan kulüp. eskiden transfer bitmeden, oyuncu imza atmadan, formayı giymeden o futbolcunun ismi bile geçmezdi resmi sitede. şimdi böyle olunca da sanki bir forlan, reyes muhanbbeti daha olabilirmiş gibi hissediyorum. nerede o eski günler.
not: galatasaraylıyım.
(bkz: galatasaray ın gizli planı)
bu yıl kötü geçen bir sezondan sonra avrupa'ya gidemeyeceği için davet edildiği çeşitli turnuva ve organizasyonlarla avrupa'yı taraftarına getirecek olan kulüp.

diğer yandan 1987 yılından bugüne avrupa'da oynadığı ve kazandığı maç sayısı, kendini rakip olan gören diğer takımların 100 senelik şanlı(!) tarihlerinde avrupa'da oynadıkları maç sayısından fazladır. "avrupa"dan bahsederken iki defa düşünüp yutkunarak başlayın lafa da rezil olmayın kanatlı kardeşler.

kulüp olarak tüm branşlarda kazanılan uluslar arası kupalara falan girmiyorum, an itibariyle zaten kalbi kırık olan bazı arkadaşlar iyice dağılmasın. *
"galatasaray dünyadaki en iyi kulüplerden biri. forma giymekten gurur duydum" - lorik cana
sevdamızın adıdır. yeri gelir gerekirse 14 yıl bekleriz, tertemiz bir adımız sonsuza dek sürecek sevdamız var. çok yaşa şanlı galatasaray!

geçtiğimiz iki sezonda öyle duruma getirilmiştir ki, football manager 2011' de de geçtiğimiz sezonlardaki halinden örnekler sunmuştur. canı isteyince oynayan, istemeyince oynamayan futbolcular, sık ve uzun süreli sakatlıklar, tüm şansların verildiği ancak oynamayan, haftalık maaşında indirim yapması istenince nazlanan futbolcular... transfer yapılmasına izin vermeyen, tüm yapıcı önerileri geri çeviren yönetim... gerçeğe bu denli yakın olmasıyla football manager alkış almıştır.
galatasaray yine de candır, galatasaraylının kırılmış kalbinde çarpmaya devam edecek sevgidir.
basketbol şubesine çok iyi transferler yapan kulübümdür.

euroleague'e elemelerden başlayacak ve muhtemelen katılacaktır, zira rakipleri çok ahım şahım takımlar değildir. yinede işi sıkı tutmak gerekir.

futbolda ise umudum futbolcular veya yapılacak transferlerden ziyade fatih terim'dir. bu yıl üst düzey başarılar beklemektense, savaşan, büyük mücadele veren, iyi top oynayan bir takım izlemeyi bekliyorum. galatasaray futbolcusu galatasaray'a yakışan futbolu oynasın yeter.
fenerbahçe küme düşürülürse 2006 şampiyonluğu mutlaka inceleme altına alınması gereken kulüp. peki neden? çünkü al birini vur ötekine.