bugün

sözlükteki ılık götlüleri tanımamızı sağlayan spor klübü.
avrupada kupa kazanmış takım. bunu herhalde bilmeme lüksümüz yok çünkü galatasarayı desteklemeyen herkes bunu en az 10000000000 kere duymuştur. bir kaç dialog örneği vermek gerekirse:
-nooldu canım şu sizin forlan işi ehhe?
+uefa kupamız var bizim!!!

-ya hagi iyiydi ama alex' in istatistikleri daha iyi.
+hagi uefa kupası kazandırdı.

-olum toparlayın artık lig sizsiz zevksiz oluyo.
+olabilir uefa kupamız var bizim!!!

-canım şu kalemi uzatırmısın?
+kupa aldık biz avrupadaaaaa!!!
bir fenerlinin hep 6-0 ı gündeme getirmesi.
-ulan nasılda 2-2 diye sazan gibi atladınız.
+biz sizi 6-0 yendik.

-selçuk inan bizde hani gelmezdi lan.
+olsun biz sizi 6-0 yendik.

-tuzu uzatırmısın?
+biz sizi 6-0 yendik laaaann!
hakkında hala "uefa kupamız var bizim" geyiği yapabilen fbli'ler mevcuttur. nasıl koyduysa girmiş bir yerlerine hala çıkaramadılar. kimsenin kupadan bahsettiği yokken bile gaipten "uefa kupası" sesleri duymaktalar. şu başlıkta "uefa" diye aratın, aynı geyiği yapan kaç ezik var görürsünüz...

(bkz: sen yenisin galiba)
yine hatalar içerisinde transfer hamleleriyle futbol takımına yatırım yapan takımım. forlan ve drogba bitti, cambiasso ve luis fabiano başladı bu sefer isimle oyalama çalışmalarında. elimizde 3 stoper var ve ikisi gökhan zan ile servet çetin: tehlikenin farkında mısınız?
1 temmuz itibarı ile transfer açıklaması şart olan klübüm.
3 sezondur takımın eksik yerlerine düzgün transfer yapamayan basiretsiz kulüp. ulan çok mu zor kamp başlamadan orta saha, bek, kaleci, defans almak yahu. 3 sezon lan 3 sezon ayıptır be. orduspor braganın bekini getiriyor, biz hala serkan kurtuluş, mustafa sarp, aydın yılmaz. utanın lan.

edit: daha türkiye kupası görmemiş ergenler gelip uefa kupası muhabbeti yapmasınlar artık amına koyim ya. sen git hala 6-0'ı anlat, sonra gel 10 sene önceki kupayı anlatıyosunuz diye aklın sıra dalga geç. tamam malsınız da bu kadar belli etmeyin bari, üzülüyoruz.
terim'in açıklamasına göre türkiye liginde yerli kalecilerle devam edilebilinirmiş.

ulan 3 senedir sıçan kalecilerden bıktık be hoca!
muslera ve fabiano borsaya bildirilmiş hadi hayırlısı.
fatih terim'in gelmesiyle birlikte illallah dedirten, taraftarı kanser etme yolunda büyük başarılara sahip yerli oyuncu kadrosunun iş yapacağını düşünüyorum. bilen bilir, 4-3-3(dolayısıyla total futbol) hayranıyımdır ama bu sene elimizde olanla (muslera ve fabiano'yu da dahil ettim.) şöyle bir kadro kurar terim, ve iyi de iş yapar. odunları yontmada üstüne yoktur çünkü. hakan balta, mustafa sarp, gökhan zan, ayhan akman ve servet çetin'in onun yönetiminde çok daha iyi performanslar göstereceğini düşünüyorum ben, her ne kadar onlardan kurtulmak istesem de.

4-4-2: muslera/sabri-ujfalusi-servet-balta/kazım(bu abiye de dikkat, kazım da bence terim yönetiminde çok daha büyük bir patlama yapabilir)-selçuk-ceyhun-arda/elmander-luis fabiano
eğer alex yada lincoln tarzı oyuncu almazlarsa, 2011-2012 sezonunda da sıçışlar yapacaktır muhtemelen.
yapacağı kaleci transferlerini borsaya değil can bartu tesislerine bildirmesi gerektiğini hala öğrenememiş futbol kulübü.

ps: spor kulübü olduğunu iddia edenler var. şaşkınım.
emineyi alanların bebelere muhtaç olanların kıskandığı spor kulübüdür.
o değilde bu klüp neden aynı anda satabileceği futbolcu almaz...hep futbolcular emekliliye mi gelecek bu klübe?

sorduğum hiçbir galatasaraylıdan cevap alamadım...
muslera ve luis fabiano' nun transferleri için kulüpleriyle görüşmelere başlamış kulüp.
kadrosunda halen, içlerinden biri ağır, bir diğerinin sakatlık sorunu olan, üç stoperi yer alan kulüp. eğer en az 2 stoper daha - transfer ve a2 olabilir - kadrosuna dahil etmezse gelecek sezon sıkıntı çekebilir.
hala yapması gereken transferleri yapamamaış olan kulüp. umarım bir an önce bitirirler bu transferleri.
birinci öncelikler : hala en az 2 tane hızlı stoper, bir tane çok iyi defansif orta saha, bir tane sol bek, bir tane iyi kaleci ihtiyacı var.
eğer bunlar alınırsa artı olarak arda ve sabri'nin yedeği olarak oynayabilecek 2 tane oyuncu, alınabilirse bir tane sağ açık ve on numara ile yıldız bir forvet.
yani öncelikle birinci öncelikler'de yer alan mevkileri hallederlerse takım düzelir ama ikinci önceliklerini de yerine getirebilirler ve uyum sağlarlarsa bu sezondan çok umutlu olurum.

edit : gökhan zan, mustafa sarp, ayhan akman, servet çetin, hakan balta gibi adamlara da siktir çekilmeliydi.
artık formalarının lansmanını yapması gereken takım.

(bkz: yeter lan)
nike ile anlaşmış kulüp.
taraftarları arasında abdullah öcalan ve fethullah gülen'in de bulunduğu takım.
çamur atılmak adına bilinçsiz fanatiklerin her türlü fırsattan istifade ettiği takımım.
stadında başbakanı ıslıklamış ve avrupa da kupa kaldırmış tek türk klübü. boşuna bok atmayın.

(bkz: şakirtim)
türkiyenin en elit taraftarlarına sahip takım. avrupada tek söz sahibi olan türk takımıdır.
şikeyle şampiyon olmaktansa; şampiyon olduğu zaman avrupada kupa almayı, yarıfinallere çıkmayı hedefleyen ve başaran takım olmakla birlikte gurur duyulan topluluktur.
aslandır kendisi, yüz akımızdır.
türk futbolu'nun yüz akıdır. bu ülke'ye tanıtım, prestij ve yabancıların önyargılarını kırma konularında çok yararı dokunmuştur.
3 temmuz 2011 futbolda şike soruşturmasında adı geçmemektedir asil kulübümümüzün. gururlandırıyor bizi. çünkü şike yapıp şampiyon olmaktansa sekizinci olmayı tercih ediyor.
son şike olaylarından sonra, fenerbahçenin şampiyonluğunun olası iptalinde ligin yeni şampiyon adayı takımı.