bugün

Gelin hep birlikte bakalım.

Jinmy bi de bugün entry girmiş ve aldıkları komedi penaltıya “penaltıymış” demiş. Puhahaha.

1- Gesenin skandal ilk penaltısı ve haram golü;
görsel
görsel

2- Gesenin ofsayt olmasına rağmen verilen skandal 2. Golü;
görsel
görsel

3- tete’nin rakibine yaptığı ama antalya lehine verilmeyen penaltı;
görsel

4- Vinicius’un verilmeyen kırmızı kartı;
görsel

5- torreira’nın verilmeyen kırmızı kartı;
görsel
görsel
görsel

6- zaha’nın verilmeyen kırmızı kartı;
görsel

7- Barış alper’e çıkmayan kart ve oyunun devam etmesi;
görsel

Bunları söyleyenler arasında bünyamin gezer, bülent yıldırım gibi fanatik geseli hakemler ve bışar özbey gibi fanatik holigan bir tv adamı var yanlış anlamayın. Ama 007’ye, jimmy’e, kartoncu’ya falan sorunca hepsi lehlerine olacak şekilde doğru karar ve hak ettikleri bir 3 puan aldılar puhahahaha. Algıda bir numarasınız.

Özetlersek;

-Gs 8 kişi kalmalıydı ve bu eksikler önündeki maçları da çok etkileyecekti. Torreria, zaha, vinicius atılmalıydı.

-Gese 2 gol buldu 2’si de skandal.

-Antalyaspor’un penaltısı verilmedi.

Diğer hataları yazmıyorum. Bu ölümcül 3 hata yeterli. Gesemi yine şampiyon yapma operasyonu tüm hızla devam ediyor. Bu kirli işe bulaşan ve milyonlarca diğer taraftarın hakkını yiyen kim varsa ailesinin acı haberleriyle sürüm sürüm sürünsün, sonra da gebersin orospu çocukları.
yazarın görsellerle açmış olduğu başlığa eksi atan yazar gs'li herhalde. ulan ne götsünüz. fenerbahçenin maçında 1 tane pozisyon için neler neler söylendi sizin maçınızda 50 tane hata var sesiniz çıkmıyor. adalet bi size var ha aynen aynen.

edit: arkadaşlar ben fenerbahçeliyim lakin holigan değilim. arkadaş ortamında vs fenerbahçe haksızsa söylerim,rakibimiz bizden iyi oynamışsa '' kazanmayı haketmedik'' derim,futbol için insan kırmam amaaaaaaa konu adalete gelince ikiyüzlülüğü kaldırmam. ulan ortalığı ayağa kaldırdınız fenerbahçenin penaltı pozisyonu için. haydi haklısınız penaltı değil diyelim. ulan kendi maçınızda konuşulacak 50 tane şey var ! sosyal medyaya bir giriyorum gsliler sus pus, e sizin maçınızda böyle oldu bilmemne. hala kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz.

ulan yıllardır aynı senaryo. lig başlar herkesin ağzında '' fenerbahçeyi şampiyon yapacaklar '' 10 sene oldu 10 at kafaları. kollanan biz isek nasıl 10 yıldır şampiyon olamıyoruz ? asıl kollanan gs'dir. 60 haftada 1 tane kırmızı kartınız var. haydi maklube yemeye devam siz.
vay a.ına koyim neler olmuş oyle ya. bu vatandaşlar cumartesi akşamı da bu kadr detay incelemiş miydi hiç hatırlayamadım.

hele ki tete ile ilgili olan yorum gülmekten yerlere yatırdı.
0 0 7 şimdi 3 adet a4 kağıdını dolduracak kadar ve ekseriyet ile 20-30 seneki önceki maçlardan örnekler vererek savunma entrysi hazırlıyordur şimdi. az bekleyin acele etmeyin *

diğerleri zaten kulaklarının üzerinde yatıyordur şimdi. cumartesiden beri sol framenin ırzına geçen adamlar bu başlığı görmezler bir türlü.

edit : aha benden önce gelmiş yazmış hala cumartesi diyor asjkalshsjlahsjashjaj.
Cumartesi düzgün incelenseydi zaten biz maçı erkenden koparıyorduk. Verilmeyen penaltımız var.

Sen konuyu değiştirme, geçiştirme tete falan güldük diye. Kaç madde ve kaç yorum var iyi bak.
Bakın ben size özet geciyim. Cumartesi günü fenerbahce olmayan bir penaltı ile 3 puan alınca bizimkiler direk şunu söyledi.
Sikerim yapacağınız işi, onlara o 3 Puanı verdiyseniz bize de vereceksiniz. Hakemler bu korkuyla çıktı maça.
Şimdi sadece cumartesi üzerinden değerlendirmeyelim. Crespo'nun TS maçında aldığı penaltıyı açın izleyin. Ya da dzeko'nun ilk Kasımpaşa maçında aldığı penaltıyı izleyin. Konyaspor maçında yine dzeko'nun aldığı penaltıya bakın. Olmadı Alanya maçında djiku'nun aldığı penaltıya bakın.
Bunların hepsine sikerler öyle penaltıyı dedik, penaltı diye bagirdiniz.
Dünkü tete'nin penaltısı şu yukarıdakilerin aynısı. Sikerler öyle penaltıyı penaltısı yani.

Biz hakem mükemmel yönetti zaten demedik, pozisyonu da savunmadik. Ama size gelince ayrı bize gelince ayrı yorum yapan saklabanlardan sıkıldım. Kimse adalet istemiyor, herkes ayrıcalık istiyor.
O öyle oldu bu böyle oldu demek yerine herkes kendi kapisinin önünü temizlerse biter şu tartismalar.
Her takımın taraftarı kendi lehine yapılana kör davraniyor. Önce kendinizden başlayın düzeltmeye, sonra gelin futbol konuşalım.
(#46892130)
(#46892157)

--spoiler--

Her takımın taraftarı kendi lehine yapılana kör davraniyor. Önce kendinizden başlayın düzeltmeye, sonra gelin futbol konuşalım.

--spoiler--

tavsiye vermek için önce verdiğin tavsiye gibi yaşıyor olman lazım.. sen cumartesi günü 1 ( bir ) tek pozisyon için bu kadar yaygara yap 2 gün sonra senin maçında 5 tane şaibeli pozisyon 1 tane olmayan penaltı 1 tane ofsayttan atılmış gol olsun ama gel gene özeleştiri yapmak yerine cumartesi gününe dön o 1 pozisyonu eleştir. sonra da "herkes önce kendi kapısının önünü süpürsün" diyerek tavsiye ver.

gs lilerde utanma duygusu yok arkadaş. muhtemelen takım seçerken o duygu yok oluyor. 10 maçta gs lehine hata yapılır onları hiç konuşmazlar 5 maçta fenerbahçe lehine hata yapılır 20 sene onları konuşurlar. çok sıkıştıklarında da "eee size de 5 sene önce şu şu verilmişti" derler gene haksızlığı aklamaya çalışırlar. yani bir gs liye göre kendi lehlerine verilen her şaibeli karar fenerbahçe lehine verilen karara bir tepki olarak veya onu eşitlemek adına verilmiştir...
Ya güzel kardesim okuduğunu anlamıyor musun? Sezonu tek maç uzerinden mi değerlendirelim? Bak oraya kaç tane bu sezon içinde olan penaltı pozisyonu yazdım.
Hakemler berbat, eyyamci. E taraftarlar da buna ayak uyduruyor. Diyorum ki o zamanda bunlara tepki vermediniz de şimdi ne oldu? Hala aynı muhabbeti çevirip duruyorsun amk.
Al bak ben diyorum tete'nin pozisyonu hatalı karar. Ama digerler yazdiklarima penaltı diyen adamlar buna sivrilince komik oluyor. La bı okuduğunuzu anlayıp cevap verin.
şaşırılmaması gereken durumdur.

galatasaray'ın soyunda sopunda haramzadelik vardır.

fetö ağzı ile konuşmayı çok iyi biliyorlar. neden mi? sırf kazanmak için fetö terör örgütüne peşkeş çekmiştir.

e üzüm üzüme baka baka kararır.
Elin köylüsüne şikeden ceza vermez şampiyonluk kupası hala müzelerinde olursa böyle konuşur işte.
(#46894869) bence burada okuduğunu anlayamayan tek kişi sensin.

güzel konuşuyorsun da ben de sana diyorum ki bize tavsiye verdiğin şeyi önce kendin bir yap. cumartesi yazdığın entryleri koydum aha oraya. madem bu kadar sağduyulusun bizim maçtan sonra o küfür kıyamet entryleri neden girdin ??? sizin lehinize olunca meleğe dönüşüyorsun bizim lehimize olunca küfür kıyamet..

o ettiğin küfürleri şimdi de gs için gs liler için et hadi. seni bu yukarıdaki adalet savaşçısı modundan alıkoyan ne güzel kardeşim. bizim maçta 1 penaltı verildi 2 verilmesi gereken verilmedi o kadar küfür ettin. bu maçta antalyanın göz göreee göreeeee hakkı yendi bir anda sağduyulu adama dönüştün..
O kadar entry yazılmış çizilmiş. Ben size özeti sölim. Herkes kendi aleyhinde olana bakıyor bu kadar basit. Alın bu da örneği aynı maçtan benzer bir yorumcu eski hakem tespiti;

görsel
Cumartesi günü ağlayın kudurun diyenlere aynı şekilde karşılığını aldıklarında hissetmelerini istediğim durum tam da bu işte.
Biz insan gibi yaziyorduk, ama sikik sikik tepkiler canımızı yeterince sıktı. Diyorum ya bak, biz bu yukarda yapılanlara ses çıkardığımiz zaman penaltımsi mi falan diye tassak geciliyoduk. Bunun adı misilleme.
Bu sikindirik ortam nasıl düzelir? Herkes kendi kapisinin önüne bakacak. Haksızsan haksizim demeyi bileceksin. Hala bı sekilde saldırma peşindesin, anlatmaya çalıştığım şey GS maçında hata yapiliyosa gel kufret, FB maçında da yapiliyosa söyle, hatanın arkasında durma.
Ben hep bunu yaptım, ama beni bile delirttiler burda amk.
ya 3 puanı geçtim. icardi'ye alt sınırı 2 maç olan maddeden 1 maç ceza verilmesinin izahı nedir? montaj ise neden ceza verildi, ceza ise neden en az 2 maç verilmedi. v.persie donunu toplarken elini sortuna götürdü diye 3 maç ceza aldı bu ülkede.
bilmiyorum ya, içinize siniyorsa başka bir şey diyemiyorum. tipik galatasaraylı yaklaşımı zaten. çıplak gözle görebileceğimiz ofsaytı vardaki adiler ve adilerin adisi hakem nasıl gol verebiliyor? insanda zerre utanma olmaz mı ya? benim aklım almıyor. teknoloji ile bile adiliğin zirvesine çıkmışlar halen savunuylar.

kaldı ki cumartesi akşamki son pozisyonda top ele çarpıyorken onu bu pozisyonlarla kıyaslamak... bilemedim.
kim haram yiyorsa, hepsi haram zehir zıkkım olsun... boğazınızda kalsın....
bakın hepsini geçiyorum ben,

yalnızca ikinci goldeki çekilen çizgiyi görüp de hala siz biz diye sikik sikik konuşulmasını anlamıyorum.

arkadaş, burada gs camiasının bir suçu yok, hakemler tarafından çekilen bir operasyon var.

bak cumartesi günü için de aynısını demiştim, var hakemi tarafından yapılan bir operasyon vardı orada da. bariz olan çağırması gereken penaltı pozisyonunda hakemi çağırmayıp çağırmaması gereken pozisyonda çağırdı, sırf bu hareketten dahi operasyon olduğunu düşünüyordum, buraya da yazdım, jimmy tudeski ile olan özel mesajlaşmamda ona da yazdım.

ben burada kulüpler ve taraftarlarının bir suçu olduğunu düşünmüyorum, bazı eller tarafından bilerek ve isteyerek kaos ortamı yaratıldığını düşünüyor ve söylüyorum.

cumartesi günü fenerbahçe hak ettiği bir maçı hakem yüzünden sanki şaibeyle almış gibi bir görüntü oluştu, oysa maçı hak eden taraf da temelde haksızlığa uğramış taraf da fenerbahçeydi, durum böyleyken dahi algı kasıp durdunuz.

dün akşama bakınca galatasaray hak etmediği 3 puan almış durumda.

bakın, penaltı pozisyonlarının fenerbahçe maçında da galatasaray maçında da var devreye girmemeliydi ama girdi, birisi el birisi faul ama bence tamamen benzer hatalara sahne olmuş pozisyonlar. ama 2. golden önce çekilen sözde yarı otomatik sistem çizgisinin skandalı bana çok büyük bir olay gibi geliyor. açıkca birileri tarafından kılıfa uydurulmaya çalışılıp ağır sıçıp sıvanmış bir durum. normal bir futbolsever ve bu eğlence için zaman ve para harcayan biri olarak sorumlular hakkında soruşturulma açılmasını gerekli hapis cezalarını almalarını temenni ediyorum.

bunun için cimere bir dilekçe yazacağım. bir sik olacağı yok ama elimden gelen maksimum bu normal bir vatandaş olarak.

hani organize troll örgütüydük?

şimdi benim neslimi, 20+ yıllık sözlükçü olmamı geçelim, sırf kural kitabını referans göstererek doğruyu yahut doğru bildiğini savunan tarafıma troll yakıştırması yaptınız, şimdi ne oldu?

ben ne demiştim?

taraftarın bir suçu yok, birileri ortalığı karıştırmaya çalışıyor ama esas orospu çocukluğu suçu olmayan taraftara yüklenişmesi demiştim.

şimdi kendinize troll diyecek misiniz?

ya da şöyle yapalım, troll maaşları ne kadarsa söyleyin, ben size iki katını vereyim gs yerine fb trollüğü yapın.

ampır ampır konuşmanızı parayla engeleyeceksem bedelinizi yazın.

sonuç;

haksız kazanılmış puanlardır, cumartesi günü fenerbahçe’nin bileğinin hakkıyla aldığı puanlarla alakası yoktur.
Bakılacak ne var kardeşim? Lobileri çok sağlam. En kurumsal kulüp olduğunu iddia eden Cincon, zamanında "Song'un transfer taksidi" diye 1 milyon doları açıklamaya çalışmış, belgeyi bi' türlü bulamamışlardı.
sana yazıklar olsun ya. kim olduğunu bilmiyorum ama fenerbahçe' nin kazandığı bedava penaltı, tadic' in görmediği kırmızı kart ortadayken bari samimi davran da adalet savaşçılığı taklidini galatasaray maçlarında yapma.
gündeme getiren kendi takımın lehine yapılan hakem hatalarını eleştirmediği için samimiyet içermeyen çağrı cümlesi.
bedava penaltı kazanıp hala adalet arıyorsan seni zerre ciddiye almam. futbol falan da tartışılmaz seninle.
Bazı amsalaklar anlamamakta ısrar ediyor. Beyinsiz misiniz olm siz? Bedava penaltı dediğin maçta, zaten 2 tane penaltımız verilmedi oosterwolde ve ferdi’nin. Bu cümlenin nesini anlamıyorsunuz amk? Bak bi daha yazıyorum. 2 penaltımız verilmedi. Bir daha yazayım mı?

007 de penaltı tekrarlanmalıydı diyor puhahaha. iyi de maç oralara zaten gelmeyecekti, hakem sikti Antalya’yı, maçı size hediye etti.
Adama bak futbol uğruna elaleme beddualar ediyor. Hay allah akıl fikir versin.
Ya sonuçta bu lig sıçtı, türk tff'sı işi eline yüzüne bulaştırdı. Zaten puan durumu ortada, hiçbi şeyin değişeceği yok, 2.yle 3.'ünün yer değiştirmesi mümkün diil.

O yüzden gs- fener maçını ha yarın oynatmışlar, ha 2 ay sonra hiç farketmeyecek.

Tez zamanda o maçı oynatsınlar, ligi bitirsinler !! Seneye bakarız artık.

Çünkü bu kavga beni sinirlendirmeye başladı...
boşuna demiyoruz;

(bkz: günahların takımım galatasaray)
aslolan dallamasıyla mel mel malı galatasaray nasıl koyduysa artık acısından sayfa sayfa yazmışlar. kudurun amk.

karagümrük'ün verilmeyen penaltısını da konuşalım. başakşehir maçında ceza sahası çizgisi dışından aldığınız penaltıyı da konuşalım. kasımpaşa maçında 25 tane kameranın hiçbirinde net bir görüntü yokken elle oynama var denilip aldığınız penaltıyı da konuşalım. galatasaray'ın sivas maçında verilmeyen iki penaltısını da konuşalım. iki yıldır açık ara en çok penaltı alan takım olmanızı da konuşalım. öyle ki geçen sezon penaltı sayısında avrupa birincisiydiniz. trabzonspor maçında hakemin maçı size kazandırmak için nasıl yırtındığını da konuşalım. kart konusuna hiç girmeyin zaten bu konuda en çok kayırılan takım sizsiniz. tek başına irfancan örneği yeter.

bu da dünkü maçta ofsayt dediğiniz pozisyonun ters açıdan tribünden çekilmiş görüntüsü;

görsel

ofsayt varmıy mış yokmuy muş gerizekalılar? hakemler emin olamadıklarından yanlış karar vermemek için yarı otomatik ofsayt kontrol sistemini kullandılar. siz özellikle bu sezon şizofrenlikte uç noktalarda yaşadığınızdan iyice kafayı yediniz teknolojiye bile itiraz ediyorsunuz.

bu da kerem'in atamadığı ikinci penaltı;

görsel

kerem henüz topa vurmadan antalyasporlu oyuncu ceza sahasına girdiği için kural olarak penaltı tekrarlatılmalıydı. tıpkı fenerbahçe - trabzonspor maçında yapıldığı gibi.

hadi şimdi siktir olun gidin az ötede zırlayın amk.
Ben başlığı açan arkadaşı tebrik etmek istiyorum. Gerçekten muazzam bir çalışma yapmış.

Ben Galatasaraylıyım dün maçı izledim. Yapacağın hakemliği sikeyim dedim. Bu lig iki takım arasında geçsin diye Galatasaray ve Fenerbahçe lehine inanılmaz yanlış kararlar veriliyor ve boku çıktı gerçekten. Bence fanatizmden ziyade bunu kabul etmek lazım.
iyicene akp ye bağladı kanatlı tayfa.

Türkiye Nin akpsi ne ise futbolun akpsiniz.
'' kim olduğun öyle çok bağırıyor ki, ne dediğini duyamıyorum '' demiş ralph waldo emerson.
eğer bu iddiayı gündeme getiren fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor ve diğer tüm maçlardaki hakem hatalarını çekinmeden ortaya koyan, objektif, centilmen, iyi niyetli biri olsaydı '' helal olsun '' derdim.
ama bu iddiayı gündeme getiren, donuz listemde olduğu için görmesem de eklediği fotoğraflardan anladığım kadarıyla, aşırı fenerbahçe sevgisi ve galatasaray' a düşmanca hisleri yüzünden objektif olamayan, saygı ve format çerçevesinde fenerbahçe' ye yöneltilen, üstelik haklı da olsa, eleştiriye tahammül edemeyen, adaleti sadece galatasaray lehine hakem hataları geliştiğinde aradığı için samimiyetine şüphe duyulan, yıllardır her galatasaray puan kaybı ve yenilgisinde galatasaray' a alaycı çıkışlarda bulunan, galatasaraylı yazarların sabrına saldıran bir fanatik...
işte eleştiriden ziyade eleştiriyi kimin yönelttiği önemli: eğer kendisi '' abi sizin penaltılar tartışmalıydı, torreira da kırmızı kart görmeliydi ama biz de dün bedava penaltıdan maç kazandık, tadic de sakatlamaya yönelik faulden kırmızı kart görmeliydi '' deseydi hem tebrik eder, hem '' haklısın kardeşim '' derdim.
ama adam çoğu fenerbahçeliyi şaşırtmış skandal bir penaltı kararına, tadic' in görmesi gereken kırmızı karta bahaneler bulup galatasaray maçlarındaki hakem hatalarını sorguluyor. nasıl inanayım ki bu adamın samimiyetine ?
objektifliği ve samimiyetinden şüphe duyulan, aşırı derecede fenerbahçe fanatikliği ve galatasaray düşmanlığına sahip birinin yaptığı öneridir.
sayende bizde az da olsa kalan objektiflik de bitti. tebrik ederim seni.

edit: anca eksilersiniz. sizi samimiyetsizler sizi !