1. 1.
  lakabı bonobo* olan raper.
  (bkz: batı berlin)
  (bkz: fuat ergin)
  2 -1 ... baadir
 2. 2.
  ünlü rap mc. cezanın backvokelinden gelme, başarılı olmasına rağmen attığı disslerle bir bölünme daha yaratsada bu diğerleri gibi büyük olmadı...
  son zamanlarda sansarla yaptığı feat hercekten hoş olmus.
  1 -3 ... haznedaroğlu
 3. 3.
  Fuat Ergin',1972 yılında Berlin'de doğdu. 1984 yılında ailesiyle birlikte Türkiye'ye (Şile) geldi. Türkiye'de beş sene kaldıktan sonra Almanya'ya geri döndü.

  1992de ilk rapini ingilizce olarak yazdı. 1995 senesinde ise raplerini Türkçe yazmaya karar verdi. Çünkü üç dil biliyordu ama sadece Türkçe düşünüyordu

  ilk profesyonel kaydını 1995 yılında Hassickdır adlı albümle yaptı. Almanya'da Royalbunkerin 2000 yılının aralık ayında piyasaya sürdüğü M.O.R. adlı toplama albümle 90 bin satış rakamına ulaşıldı ve Fuat böylece adından söz ettirmeye başladı.

  1992den itibaren Berlindeki hip hop jamlerde sahneye çıkmaya başladı. Almanya'nın hemen her şehrinde, Türkiye, Avusturya, Hollanda, isveç ve Kuzey Kıbrıs'ta bir çok konser verdi.

  Fuat, Berline konser vermeye gelen hip hopun önde gelen isimleriyle röportajlar da yaptı. 1993 1995 yılları arasında Miks News adlı hip hop dergisinde, Beastie Boys, Nas, Fugees, Blade, ONYX, Gunshot, Das EFX, Readykill, House of Pain, Goats, GangstarrDAN GURU, Grave Diggaz, Booyaa Tribe röportajları yayımlandı.

  1995 1996 yılları arası Hip Hop Mobil için konserler ve rap eğitimi verdi.

  1997 1998de Berlin Hip Hop Haus;ta rap workshopu yaptı. Bu workshopta 8 16 yaş grubu Alman ve Türk çocuklara rap dersleri verdi.

  1999 yılında Fuat; Soul of Mischief, Swollen Members, DJ Hype (1999 - 2000 International Turntablism Federation ITF Avrupa Birincisi) ve Kool Savaşla ilk Almanya turnesine çıktı. Berlinde Arsonists (New York), DJ Vadim (St. Petersburg), Del The Funky Homosapien (L.A. Oakland), Casual (L.A. Oakland), X Man (New York), C.V.E. (L.A.) gibi önemli grupların konserlerinde yer aldı.

  2002 yılında tüm dünyada piyasaya sürülen RZA’nın (Wu Tang Clan) The World According to RZA albümünde yer aldı.

  2003 2004te, Berlin Theater Zerbrochene Fensterde tiyatroda oynadı. Street adlı oyun bu tarihler arasında 16 kez sahnelendi.

  2004 yazında Berlin Kreuzberg Bizim E.Vde yine 8 16 yaş grubu Türk öğrencilere rap workshopu düzenledi. Karneval Der Kulturende aynı öğrencileriyle konser verdi. 2004 Eylülünde kariyerini Türkiye'de sürdürmeye başladı. Türkiyede pek çok kez sahneye çıktı. (Lütfen detaylar için konser tarihlerine bakınız) 2005 yılında iremrecords etiketiyle "Her Ayın Elemanı" albümünü yayımladı. Fuatın Her Ayın Elemanı albümü dışında dört solo, üç de toplama albümü yer alıyor! ( Albüm isimleri: Hassickdir Bonobo 1 Panzer Rapüstad M.O.R Fettfleck )

  (bkz: çocukta yaparım kariyerde)

  ayrıca gerçekten kişiliksiz bir adamdır...insanları birbirine düşürmeye bayılır...
  ortada barış diye haykırır ama doğu batı ayrımı yapar..
  sözlerinde bir anlam bulmak çok zordur.. bir şarkıdan sadece bir cümle çıkarılabilir özet olarak..
  çokda şişkodur..
  1 -2 ... hugo_emre
 4. 4.
  1969 yılında göç eden bir Şileli ailenin çocuğu olarak 1972de Berlin'de dünyaya geldi. 1984deki okuma hayatına Türkiye'de başladı ardından tekrar Almanya'ya döndü. 1993te ilk rap parçasını ingilizce yazdı ve M.O.R. adlı grupla adını dünyaya duyurdu. 1999-2003 yılları arasında "Bonobo 1 Panzer" ve "Rapüstad" albumlerini yayınladı. Ceza ile birlikte Türkiye'de turneye çıktı. 2002de yayınlanan "The World According to RZA" albumunde Wu-Tang Clan ile birlikte yer aldı. Amerika'da çalışmalarına devam etti ve 2004 yılında Türkiye'ye geri dönerek "Her Ayın Elemanı" albumunu yayınlamıştır.
  ... kongo kenesi
 5. 5.
  uzun süre Almanya'da yaşamış, bir ara kuvvet mira'da takılmış, mütevazı olmaya çalışan ancak kaprisleriyle bursa radyorapte görevlileri çileden çıkarmış *, küfürlü albümleri bandrol alamayan, sansar'ı back vokali olarak biraz kullanmış ancak şu an sansarla arası bozuk olan mc. kuvvet miradayken yer aldığı şarkılardan biri: (bkz: falaka ordu komutanları)
  ... komplikasyon
 6. 6.
  yeni albümünü sabırsızlıkla beklediğimiz batı berlin' den memlekete dönüş yapan, Türk rapinin ceza ile birlikte en iyilerinden biri olan mc .
  -1 ... dreamshower
 7. 7.
  türk rapi için uzun yıllar büyük uğraş vermiş türkce rapin üstadlarından..
  ... undergrounder
 8. 8.
  (bkz: rapüstad)
  1 -1 ... dreamshower
 9. 9.
  boys anılardan dayak yemiş tombul 'batı berlin'li '
  3 -1 ... hayrola genc
 10. 10.
  Yeeaaah,laayynnt,batı berlin,niga gibi kelimeleri parçalarında sürekli kullanan mc,rapüstad

  Tarzını değiştirmek istese rahmetli Kani Karaca'nın yerini alabilecek şahsiyet.
  ... simitcikahvecigazozcu