bugün

el yapımı silah.
kurtlar vadisi dizisinde süleyman çakır karakterinin oğlunun ismi.
(bkz: puset)
kurtlar vadisinde polat tarafından kacırılıp devlet adamı olacak sekilde eğitime alınan ve ilerde yeni bir polat olarak karsımıza cıkacak olan aynı zamanda süleyman cakırla baba oğlu ilişkisi olan karakter...
sivasın hafik ilçesine bağlı bir köydür..
eski türkçede silah anlamına gelen söz.
(bkz: at avrat pusat)
(bkz: uy havar)
osman sınav tarafından çekimlerine başlanan , anadolu'daki bir boksörün hayatını anlatacağı söylenen dizi.
muhtemelen show tv'de yayınlanır.
acı hayat'ın ardından lazımdı zati.
anadolu da yaşamış daha sonra ünlü bir boksör olmuş olan ali pusat'ın (bkz: haluk piyes) hayatının anlatıldığı, sivas'ta çekimleri süren show tv nin yeni dizisi.
yeni bir kurtlar vadisi olacağı şeklinde izlenim uyandıran, yakında vizyona girecek tv dizisi. merakla bekliyoruz.
birel anlamda değil, komplike anlamda silah anlamına gelir, savaşa giden yiğit ne eksik ne fazla, pusat kuşanır, dedem korkut hikayelerinde sıkça geçen kavramdır.
müzikleri fuat ergin tarafından hazırlanan dizi.
acı hayat'ın bitmesinin ardından show tv ekranlarında yeni bir kahraman yaratmaya çalışacak osman sınav'ın son bombası...
+de bakem senin adın ne?
-pusat repliğiyle dikkat çeken dizi.
- ge bakeym buraya. de bakeym senin adın ne?
+ pusat hocam.
- afeyrm. de get.

- ge bakeym buraya. de bakeym doğruluk nedir?
+ doğruluk çok çalışmakır hocam.
- afeyrm. de get.

- ge bakeym buraya. de bakeym ...
+ ya hocam sokcam ama ya!! habire traş traş sorular soruyorsun.. ne soracaksan toptan sor. durup durup atağına çağırma..ala ala..
- de get bakim gavat. dözüm gömesin seni...
pusat nedir ??
vs vs yüksek kondisyon vs vs

daha tanıtımdan puan kaybetmiştir. o kelimeler karizmayı çizmiştir..
osman sınav ''ben hiç rocky filmi izlemedim'' diyerek dizinin rocky serisinin kopyası olmadığını anlatmaya çalışmıştır ancak yönetmen bu sözü ile marifet ettiğini zannederken aslında mesleki açıdan ne kadar da sığ olduğunu gün yüzüne çıkarmıştır. ister senaryosunu ,ister sylvester stallone'nin oyunculuğunu beğenmeyin ama rocky serisi dünya sinema tarihinde önemli bir yer sahiptir. ilk kez rocky filmlerinden sonra dövüş, vücut geliştirme sporları popüler olmuş dünyanın çoğu yerinde ki buna türkiye de dahil insanlar spor salonlarına akın etmiştir.
bazı erkek yurtlarında kurtlar vadisi ve de acı hayattan sonra yeni moda olabilecek dizi. gene bir über kahraman, masum kumral, çok güçlüyüm eldivenimi * takarım burnunu kırarım, conversimi çıkarırım kafana vururum temalı dizi.
cakma fight club dizisidir. pusat ta tabii ki ne oluyormus sevgili yazar kardesim? yaa dimi ama.. di mi.. cakma brad pitt.
sırf yasemin balık hatrına izlenebilecek dizi.
son döenemde tv lerde yayınlanan bok, kikboks,k1 maçlarının yüksek reyting almasından yola çıkılarak düşünülmüş, kendisi değil ama müziği ilgi çeken proje.
dizi müziği son derece itici olan dizi. kanal değiştirme sebebi.
yeni nesil çakma rocky. çevrede dövecek komünistte kalmadığına göre kimi dövecek bu adam bilmiyorum. yalnız o değilde, bu adam converse giyiyor, hani amerikayla bir alakası mı var bu adamın?*
rap ve bağlamanın bir arada olduğu müthiş bir dizi müziğine sahip yeni osman sınav dizisi.

Yiğitler Merdan olur, Yar için serden olur
Benim Zırhım Sana Sevdam,
Sevdam sana pusat olur pusat olur hey

Zafere Giden yol bu çile kutsal
Sivaslı yiğido gelir ringe pusat
hayattan yediği tokatlara inat
Düş ve kalk hadi usanma pusat
Topla cesaretini zırhın olsun
tekrar varolabilmek için kalk ve doğrul
acıyla yoğrul anadolu oğlu
Hasmına yumruk insin budur doğru
Vardır kahraman kardeş her ilde