bugün

üç yüz binden fazla follower'ı olan twitter hesabı.
20 şubatta şöyle birşey yazmış: 20 Şub

--spoiler--
4. Bir Bakan‘la ilgili Erdoğan‘ı delirtecek ve kıyametleri koparacak görüntü ve ses kayıtları internete düşebilir.
--spoiler--

Şimdi bu yazı Egemen Bağış hakkında çıkan ses kayıtlarıyla daha bir anlam kazanıyor sanki.
verdiği bilgiler, zaytung'a ilham kaynağı olmuştur:
--spoiler--
Gözaltındaki sorgularında FuatAvni olmadıkları anlaşılan 6 RedHack üyesi serbest bırakıldı.
--spoiler--
akp'den istifa edenlerle istifa etmeyip parti içinde ve/veya bürokraside ve/veya mit'te yer alan ve kimliğini gizleyen bir veya birkaç cemaatçi elemandan istihbarat alarak, bu istihbaratları tweetleyen bir şahış. yani tweetleri atan kişi tek kişi. muhtemelen de bir gazeteci. ama arkasında akp içindeki meseleleri bilen kişiler var. zaten tek bir kişinin, bütün bunları aklında tutarak, düzenli olarak her gün tweetleme gibi bir ihtimalinin olduğunu düşünmüyorum.

onun dışında kendini sanki her gün tayyip'in yanındaymış, çok yakınındaymış gibi göstermesi, tayyip'i psikolojik bir baskı altına alıp paranoyak bir ruh haline sokmak için planlanmış bir oyun. anladığım kadarıyla gayet de başarılı yürüyor. tayyip gerçekten anlattığı ruh halinden çok daha beter durumda. bunu anlamak için aynştayn olmaya gerek yok. bu psikolojik çöküntü hali, 30 mart'a kadar da sürebilir, şöyle ki eğer çok büyük bir oy kaybına uğramazsa, istanbul veya ankara'yı kaybetmezse bu çöküntü hali biter ve ülkenin tam anlamıyla amına koyar. eğer 30 mart'ta ciddi anlamda bir oy kaybına uğrar, istanbul veya ankara'yı kaybederse, deliye dönüp ağzından köpükler saçarak sağa sola sataşmaya devam eder, genel seçimlerden sonra da soluğu ya silivri'de, ya malezya'da, ya da bakırköy'de alır.

kimliği hakkında yapılan tahminlere de sadece gülüyorum. lan şu yazdıklarınızı bir okuyun, vallahi gülersiniz oğlum. çok fazla kafanızı yormayın böyle şeylere, hepiniz tayyip'le beraber kafayı yersiniz sonra.

cemaatin bu konudaki azmini de gerçekten takdir ediyorum. hep böyle akıllı oynasınlar, canımızı yesinler.
özellikle bu adamın tweetlerini rt'leyenler cemaatin trolleri. ilk rt'leyenlerin profiline bakın anlarsınız. tabii ki ülkenin bekası için bunların yapılması da yanlış değil, o yüzden cemaate bu konuda bir eleştiride bulunmayacağım. sonuna kadar yardırsınlar. ellerinde ne varsa kullansınlar.
görsel
Şöyle bir huy vardır bizim millette: diyelim ki birisine biri yüzyüze bir şey söyleyip onu inandırmaya çalışıyor. Bu yöntemle birisi çok zor ikna oluyor ama mesela otobüste giderken kulak misafiri olunan iki kişinin düşünceleri bizi daha çok etkiliyor. yani o kulak misafiri olunanlar düşüncelerini gelip o adama söyleseler adam çok zor inanır ama kulak misafiri olunca " vay anasını adamlar doğru söylüyor" diye düşünülür. Fuatavni'de böyledir, anlattığı şeyleri çoğu kişi biliyor, duyuyor ama pek inanmıyordu. Fuatavni'ye misafir olunca bunlar önem kazanıyor. Fuatavni kahvede, otobüste, parkta, meydanda, caddede kulak misafiri olup şaşırarak dinlediğimiz insanların bir şahsı manevisidir. Muğlak hadiselerdeki perdeleri kaldırdığını söylemesi onun twitlerini çekici yapıyor.
takipçi sayısını günde ellibin arttıran fenomen. suat kılıç olabileceği iddiaları ortalıkta dolaşmakta.
Rotahaber'de köşe yazarlığına başlayacakmış kendisi. şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
bu ipne yüzünden sayın başbakanımız yüce insan, her gittiği yerde "allah"ı ağzından düşürmeyen süper müslüman recep tayyip erdoğan beyefendi çok sinirleniyor. twitter'ı bile kapatacağını söylüyor.

değerli kardeşlerim, baştan söylüyorum. devlet sırlarımızı açığa döken bu alçak, twitter'ın kapatılmasının sorumlusudur. burada sayın başbakanımızın hiçbir suçu yoktur.

kalkıp muhsin yazıcıoğlu'nu öldürdülerse ne olmuş yani? öldürme özgürlüğümüz yok mu? çaldılarsa da çok umrumuzda değil. cehape gelse o da çalacak sonuçta.

vay efendim el kaide'ye silah yardımı yapıyormuşuz, ne olmuş ki. onlar da müslüman sonuçta. allah için müslüman kafası kesiyorlar.

reza zarrab, gayet hayırsever bir arkadaşımız. tek suçu iran'a uygulanan ambargoyu delerken sağa sola rüşvet yağdırıp katar'dan gelen bir takım hayırsever müslüman iş adamlarına karı pazarlayıp, onlardan ihale koparmak. ama cihad yolunda bunlar mübahtır. çok da önemsememek lazım.
emine erdoğan olmasından şüphelendiğim şahıs. kocasından bıkmış* ve sırlarını ifşa ediyor olabilir.*
Yazdıklarını okuyunca kanımı donduran adam. Çok da mantıklı yazıyor adam. Bana sümeyye gibi geliyo amk. Kız sanki vicdan yapıyo da anlatıyo bunları. Ajanda ile ilgili attığı tweetde kesin sümeyye dedim. O kadar yakınına kim girebilir başka. Sümeyye bak ablacım, sen isen eğer bu devam et tweetlere tamam mı. Kasayı doldurmayı siktiret, pederi atarız içeri sende kahraman olursun, zaten 7 sülalene yetecek zulayı kardeşinle topladın. Bilal zaten biraz gerizekalı. Onunki de sana kalır merak etme, vur kafasına al şekerini misali. Kaset falan varsa yolla panpa yüklerim ben.
oncelikle sorulmasi gerken kimdir necidir. normal vatandasin bilemecegi bilgilere sahip. buyuk ihtimal kurum ve kurumlar tarafindan yonetilen bir hesap.
normal degil yani. devletin kimler tarafindan yonetildigini, devletin her yerinde sizma oldugunun en buyuk kanitidir bu jesap. cemaatin ulkeye ne kadar sizdiginin gostergesidir, canak tutmayalim lutfen.
twitter'ın kapatılmasının nedeni, kesin bir biçimde söylüyorum ki son açıkladığı seçim hileleridir. bunları aklınızda tutun. muhalefet partilerine iletin. eğer dedikleri çıkarsa gerekirse seçimi toptan iptal ettiriririz. biz halkız ulan. bize sökmez bunlar.
Son yazılarında 300 lira ile oy satın almaktan bahsediyor. Bu kesin ve doğru bir bilgidir ve aslında tüm ülkeyi yerinden oynatması gerekirken halkımız sessiz kalmıştır malesef. iktidar partisinin oy satın alması demek ne demek???

(bkz: #23188797)

görüldüğü üzere bu olay birçok semtte, muhtarlıklarda yaşanıyor ki fuat avni yazma gereği duyuyor, ama insanımız hala uyuyor millet nereye kadar uyanmayacaksınız?

Adamın yaptığı iyi şeyleri görüyorsunuz hep neden oy satın almak gibi utanç verici, demokrasiye ters, insanlığa ters, ahlaka ters bir şeyi kabullenebiliyorsunuz?
Sayesinde erdoğan twitter i kapatmak zorunda kalmistir.
çapulcular tarafından kral ilan edilmiş şahıs.komiksiniz lan.
"Twitter'dan sadece içeriklerin iptali değil, kimlerin nereden paylaşım yaptığı da isteniyor.içerde gazete çıkarırım artık" demiş 10 dk önce.

şu son internet sansür yasası ne amaçla çıkarılmıştı hemen hatırlayalım. özel hayata müdahale eden içerikler mahkeme kararını beklemeden hemen kaldırılacaktı. peki twitter niye engellendi? adamın adresini istiyorlar, içeriğin kaldırılmasını değil. uyumaya devam türkiye...
cemaatici bir arkadaş.
sırrı süreyya önder hakkında yazdıklarına bakarak, maalesef birinci ağız kaynaklardan değil, kulaktan dolma bilgilerle yazdığına ikna olunan twitter şahsiyeti.
alternatif olacak bir kişiye b.k atmak ile cemaate mensup olduğunu ve cemaat fikriyatının ''bizim elimiz her yere uzasın da gerisi mühim değil'' mantığını güttüğünü göstermiştir. çünkü türkiye siyaset hayatı sırrı süreyya önder ile gerçek bir sol partiye ve sol seçmen kitlesine ulaşabilir. bunu gören cemaat seçmenlerin sağ seçmenler ve kürt seçmenler olacak şekilde ve azınlıklar şeklinde bölünmesini tabi ki tercih edecektir.
çok üzgünüm fuat avni fakesin.
idris naim şahin, bülent arınç yada ali babacan çıkarsa müslüman olurum amk.
büyük ihtimalle cemaatten ama sanırım.
farketmez, döktür kanıtla sen yeter.
bilenler bilir. sırrı süreyya'yı hiç sevmem, kaç aydır da yardırıyorum buradan adaylığı yüzünden. hatta akp'nin adamı olduğunu da söylüyorum. ama kesinlikle "mit'ten hakan fidan aracılığıyla ciddi miktarda para almıştır" gibi bir "iftira"yı kabul etmem mümkün değil. holosko artı bir miktar para gibi, o ne lan? gülünür buna.

zannediyorum daha sonra bu "ciddi miktarda para" iddiasının bulunduğu tweetleri silmiş, ama çok da önemli değil bu.

bu adama gelen bilgilerin istihbarat olduğunu ve içerisinde yalan yanlış bilgiler olabileceğini söylemiştim daha önce. yazdıklarının bir çoğunun kabul edilebilir yanı var. ama böyle şeyler yazmazsa inandırıcılığını yitirmemiş olur. biz dedikoducu değiliz abi, hiçbir dayanağı olmayan şeyleri kabul edecek kadar salak da değiliz. öyle olsak göt kıllarından hiçbir farkımız kalmazdı. akıllı ol. rica ediyorum.
son zamanlarda sıklıkla düşünerek uyuduğum şahıs. bazen yolda yürürken acaba bugün, şu an gerçekten yolda mı yürüyorum yoksa bu bir hayal mi dediğim oluyor. mesela o an belki bir deliler hastahanesinde bir yatağa bağlı şekilde uyurken kafamdan geçen şeyler onlar benim. leyla ile mecnunun finali gibi bir şey de olmuş olabilir. sonra deli gibi bir özgüven geliyor ulan diyorum bu egemen bağışı ben mi düşündüm hakkatten? muammer güler? oha hasiktir galiba onuda ben düşündüm. işte böyle şaşkınlıklar içindeyken son dönemlerde bakanlık yapmış tüm o isimleri düşünüyorum. dün yine hayal mi gerçek mi arasında bir şeyler düşünürken birden fuat avninin başbakanın ta kendisi olabilme ihtimali kafamda belirdi. o suratımda ki sırıtma hala geçmedi. yolda otobüste bir gün boyunca buna gülümsedim.
1. bb'ye çakma suikast yapıp kahramanlaştırma fikri h. fidan ve karapropaganda ekibinin fikriydi.e. olçak'ın olayın içinde parmağı var.
tivitlerini severek okuduğum tivitır fenomeni. ancak halen söylüyorum, bu adamın yapmaya çalıştığı şey; bir algı operasyonudur. bazı şeyler, bizim de bilebileceğimiz, görebileceğimiz şeyler. bir kısım bilgi, tapeler tarafından da doğrulandı. ama ya diğerleri? bizim millete bir kehanet tutturup, yüzlerce yalan yanlış bilgiyi kabul ettirebilirsiniz. o yüzden dikkatli okumak gerekir bu adamı.

öte yandan, kendisinin gönlünden geçenleri bilemem. belki de dört dörtlük bir insandır, ya da dört dörtlük insanlardan oluşmaktadır. Allah gönlüne göre versin.
cumhuriyet tarihinin en büyük seçim hilesinin yapılacağını söyleyen kişi. iddiaları şöyle :

@fuatavni: 1.Teşkilat içerisinde çok güvendikleri 40 kişiden bir ekip oluşturuldu.Gerekirse seçim hilesi için oluşturulan ekibi isim isim açıklayacağım
@fuatavni: 2. Üsküdar ilçe Seçim Kurulu Başkanı gibi stratejik isimler özel olarak seçildi. Bu ve benzeri kişilerin konumları kullanılacak.
@fuatavni: 3. Hem oy tutanaklarının hem imzaların hem de sandıktaki oy pusulalarının sahteleri hazırlandı. Önemli bir merkezde depolanmış durumda.
@fuatavni: 4.ilçelerden merkeze sonuçlar gönderilirken hile yapılıp yakın partinin oyu örneğin 450 iken 45 yazılacak.Fark edilirse hata oldu denilecek
@fuatavni: 5.Oy tutanakları değiştirilecek sahte imzalar atılacak
Not:Tutanaklar fotoğraflanıp itiraz durumunda imzalar özellikle kontrol edilmeli.
@fuatavni: 6. Geçen seçimde Çekmeköy sahte oy torbaları ile kazanıldı. ilçe Başkanı, istanbulda\'ki bir toplantımızda övünerek anlatmıştı.
@fuatavni: 7. Sandık Başkanı\'na ilçe Seçim Kurulu\'na evrakları verip listeleri gireceği ana kadar eşlik edilmeli. Hile bu safhada yapılacak.
@fuatavni: 8. Özel bir çalışmayla sandık başkanlarının siyasi düşünceleri öğrenilmeye çalışılıyor. Her birine ulaşılıp tekliflerde bulunulacak.
@fuatavni: 9. Sahte oy kullanacak kişiler için hayali adresler çıkarıldı.Hayali mahalle,cadde, sokak, ev (vb). Gecekondular adres olarak verildi.
@fuatavni: 10. AKP\'lilerin ev ve işyerlerleri binlerce hayali kişinin kaydı yapılarak seçim adresi gösterildi.incelenirse görülececektir.
@fuatavni: 11. Seçimde CHA görevlilerine ve sair parti yetkililerine problem çıkarılacak. Kavga ve kargaşa çıkarılarak iş yapmaları engellenecek.
@fuatavni: 12. itirazların boşa çıkması için ilçe Seçim Kurulu\'ndaki hakim ve savcılar özel olarak söylenileni yapacak kişilerden seçildi.
@fuatavni: 13. Oy pusulaları fazla basılıp sandıkların içi değiştirilecek. Başarılı olunamazsa bilgisayarlarda seçim sonuçlarına müdahele edilecek.
@fuatavni: 14. istanbul\'un Ataşehir, Üsküdar ve Beykoz ilçelerinde sistemli bir şekilde mükerrer oy kullanılacak. Ataşehir\'de şimdiden sistem hazır.
@fuatavni: 15. Duyarlı sandık görevlileri mutlaka bütün sandık sonuçlarının fotoğraflarını çekmeli ve açıklanan sonuçlarla karşılaştırmalı.
@fuatavni: 16.Milletin her şeyini çalanlar şimdi iradesini çalma peşindeler. Demokrasi isteyenler el birliğiyle oyunlarını bozmalı

iddialar ne derecede doğru bilemem, ancak herkes oyuna sahip çıksın. sayım saatinde oy kullandığı sandığa gitsin.