bugün

entry'ler (422)

24 mart 2015 yandaş gazete manşetleri

Bugün sabah gazetesine bakarken dikkatimi çekmiş olan durum. Adamlar hiç bir açıklama getirmedikleri gibi Arınçın laflarını da cımbızlamışlar. Eeee bugünlerde yandaş olmak da zor.

ismet berkan ın kabataş için özür dilemesi

" gazeteci kaynağı soruşturmalı, iyice emin olmalı" Vs Vs...

abi sen demedin mi görüntüler görüntüleri gördüm diye? Daha hala kıvırıyorsun yazık değil mi?

Bu saatten sonra yapabileceğin tek bir şey var. Sana bu yalanı kimlerin ne karşılığında söylettiğini açıkla ve ardından da gazeteciliği bırak.

Hani hiç bir zaman olamadın zaten de oradan ekmek yemeyi bırak.

ttnet aboneliğini iptal ettirmek

imkansızdır. Her seferinde iptal ettik deyip dondurmaktalar. É tabi memleket hırsızların eline kalınca normal yani.

resmi gazeteye inanmayan ama devlete inanan dayı

Gerçeklerden kopmuş bir masum köylüdür.

resmi gazetede yazılanlara inanmayan amca

Kendine faturayı göstersen ona da inanmayacak olan amcadır. Bize her şey montaj.

Edit: görmemişim (bkz: resmi gazeteye inanmayan ama devlete inanan dayı)

beşiktaş

Yine gidip en zor rakibi çekmiş takım. Kim çekiyor arkadaş bu kuraları amk?

Ama insan ister istemez soruyor, neden olmasın? Ben de biliyorum Arsenal'in açık ara favori olduğunu bu turda. Ama şimdiye kadar Türk takımlarının kaç defa kendilerinden kat kat küçük takımlara elendiğini gördük. Şimdi neden aynısını biz yapamayalım?

Beşiktaş'ın kaybedecek bir şeyi yok zaten. Feyenoord karşısında oynadığı gibi akıllı oynarsa çok kötü bir sonuç da almaz. O halde beşiktaş için hayal kırıklığı ihtimali yok gibi bişey.

Umarım istedikleri gibi olur her şey ve beşiktaş da Cimbomumla birlikte devler Ligi'nde yer alır.

konda

Cumhurbaşkanlığı seçiminde rtenin yüzde 57 ile ipi göğüslemekte olduğunu açıklayan araştırma şirketi. Şimdiye kadar gayet başarılıydılar ama bakalım. Ben de yüzde 53-55 gibi bir şey bekliyorum ama rtenin ilk turda işi bitireceği yavaş yavaş ortaya çıktı. Bunu engellemek isteyenler sandığa hücum etsinler derim ben.

margaret thatcher

Demir leydi. Seveni çok sever, sevmeyeni de ölümüne tiksinir ondan. Bir yerden tanıdık geldi bu, hehehe.

tam kıza teklif edecekken kızın teklif etmesi

Aynı amaca hizmet eder.

parti seçmenlerinin eğitim seviyesi dağılımı

Şurada bile kendisini belli edendir. AKP'nin oyu CHP'nin iki katı zaten diyen herifler ilkokuldan nasıl mezun olmuşlar acaba? Raporda türkiye geneli istatistikler verilmiş zaten, AKP'nin oy oranıyla falan ilgisi yok ki. Türkiyede yüksek lisans mezunu her 10 kişiden biri sadece akademik oy veriyor diyor raporda, bu mallar hala AKP'nin oyu diyor.

Vallaa ben itüdeyim, rapora inanmayan gelsin buraya baksın. itüdeyim yüzde beş bile yok Akpliler. Eskiden Gülenciler falan idare ediyordu durumu da şimdi onlar akpye benden daha düşman.

senden hoşlanıyoruma verilen embesilce cevaplar

Eeee, evet???

parti seçmenlerinin eğitim seviyesi dağılımı

Hiç bir akpli yetkilinin de çıkıp cevaplayamayacağıdır. Akpliler mi? Onlar zaten başbakanlarının cevap veremediği şeye cevap veremez. (bkz: ben bilmem Başbakanım bilir)

itiraf ediyorum aldandık

Doğru olduğunu varsayalım. O halde koskoca memleketi yöneten adamların böyle büyük bir hata yapması kabul edilemez. Düşünün cemaat elini kolunu sallayarak buralara yerleşebiliyorsa iran yanlısı caferiler kim bilir nerelere sızmıştır. Pkk yanlıları kim bilir nereleri kontrolüne almıştır. Mossadlar falan kim bilir nerelere nüfuz etmiştir.

Yalansa koskoca milletin başbakanı göz göre göre paralel yapıya yol vermiş, tehlikeli unsurları devletin hayati uçuşlarına sokmuştur.

iki ucu boklu değnek ve her iki ihtimalde de hükümet bunun baş sorumlusu.

recep tayyip erdoğan

Eski başbakan yeni cumhurbaşkanı kendisi. Yine de hakkındaki şaibelerin hiç birisi ortadan kalkmış değil.

tayyip erdoğan dan sonraki başbakan

Abdullah gül olursa yeni bir akpli çarkına daha şahit oluruz. Zira kendisi bu iddialara "öyle bir planım yok, Rusya modeli demokratik bir model değil" diye cevap vermişti.

yazarların tuvalette yaşadıkları ilginç olaylar

Ben tuvaletteyken Birinin sözlükte yazarların tuvalette yaşadıkları ilginç olaylar diye başlık açması ve benim de buna Entri girmem.

ölse de kurtulsak denilen kişiler

Abdullah Öcalan.

soma faciasında hükümetin kusurunu anlayamamak

Her sene bir tekrarını yaşadığımız facialarda hükümetin sorumluluğunu anlayamamaktır.

yılmaz özdil

"Meclis'te bir tartışma yaşanmıştı. Bu Soma işçilerinin, maden ocağında çalışma yerine baratleriyle birlikte AK Parti mitinglerine katılmalarıyla ilgili olarak. O zaman Çalışma Bakanı, cevap vermişti "Ne var yani bir maden sahibi, herhangi bir partiyi sevmesi yasak mı?" demişti. Dolayısıyla burada ben Başbakan'a katılıyorum. Yani bu olan biten gayet, normaldir hatta müstahaktır bile denilebilir. Türkiye Tayyip Erdoğan ile layığını bulmuştur. Bana göre hepimizi daha büyük facialarda beklemektedir."

şeklinde bir açıklama yapmış kendisi. bunun savunulacak bir tarafı yok. boşuna da aramayın. açık söyleyeyim, bu adamla fatih tezcan, esra elönü, nagehan alçı, rasim ozan kütahyalı gibileri arasında pek bir fark yoktur. sadece farklı atlara oynamaktadırlar. yoksa zihniyet aynı zihniyet.

ben fazla basit düşünen birisi değilim y.ozdil. düşmanımın düşmanını dost görmem. eğer doğru olduğuma inanıyorsam bütün dünyayı karşıma alabilirim. ve sana diyorum ki, memleketin geldiği vaziyette recep tayyip erdoğan ve onun gibi düşünenler ne kadar sorumluysa, sen ve senin gibi düşünenler de en az o kadar sorumlu. seni gazeteci diye orada tutanların kafasını seveyim.

soma daki faciadan çıkarılacak sonuçlar

- sendikaların acilen güçlendirilmesi lazım. sendikaların da artık ideolojik propagandanın ötesine geçmesi lazım.

- hükümetler için hesap verebilirlik ne kadar önemliyse halk için de hesap sorabilirlik o kadar önemli.

- kader dediğiniz şey her şeyi kapsar. Almanyadaki madencilerin alınan önlemler sonucu ölmemesi de kaderdir, sizin yeterli önlemleri almamanız sonucu her sene yüzlerce madencinin ve işçinin ölmesi de kaderdir. bu kaderler arasında istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

- ülke ekonomisinin yıllık büyüme oranları, gayri safi milli hasıla vs bir ülkenin gelişmişlik seviyesini belirlemek için yeterli değildir. 80lerden itibaren de bu kafa yapısı en azından politikacılarda terk edilmiştir. onun yerine human development index (insani gelişme endeksi) daha sıklıkla kullanılmaktadır. bu endeks saydığım faktörlerin yanında, gelir dağılımı, işçi çalışma koşulları, yaşam standartları vs gibi faktörleri de konu alır. bu endekse göre de türkiyenin durumu pek iç açıcı değildir. sadece akp dönemi değil, oldum olası bu böyledir.

- biz hesap sormadıkça her sene yeni bir soma faciası yaşamak gayet mümkündür. başbakanın çıkıp da 1800lerin 1900lerin ingilteresiyle karşılaştırmalar yapması millete hakarettir en başta. türkiye artık dersini almalıdır bu elim faciadan. bunun tek yolu da canı yanan milletin, hükümetin de canını yakmasıdır. bu da akp-mhp-chp kavgasından çok daha önemli ve çok daha ayrı bir meseledir.