bugün

entry'ler (35)

mutsuzluktan kulağın düşmesi

zorluklara dayanmaya çalışan birey vucudunun verdiği akıl almaz ve patolojik tepkidir. ayağım sağlam diye şükrediyorum.

staj fobisi

insanı okuldan soğutan, her gün yeni insanlarla çalışmamızı gerektiren ve gün boyu ayak işleri yaptığınız eziyetin doğurduğu fobidir.heleki yaşıtlarınızın çalışan olduğu, sorumlunuzun aylardır uzattığınız sakalları kestirdiği lanet yerdir. keşke yerine ders olsaydı dedirtir. heleki hastanede yapıyorsaniz ve bölümünüzden nefret ediyorsaniz kabusa dönüşür.

en yakındaki kitabın 11 sayfasının 7 cümlesi

Fırtınayı bir kez daha seyretmek istedim. stephen king/sis

fringe

ilk bölümünü izledikten sonra acaba diyerek bıraktığım dizidir, bir bilim kurgu hayranı olmama rağmen olayların çok uçta olduğunu görüp gerçekçiliğin kaybolması seyir zevkini azaltıyor.

özgecan aslan

öldürülmesi ve tecavüzüyle ülkemizde kadına verilen değeri bir kez daha ortaya serilmiştir. sistemdeki çaydırıcılığın ve eğitimin yetersizliği canilikle birleşince bu ve bunun gibi durumlar çıkmaya devam edecektir. olay tamamen siyaset üstüdür. burada tek kesimi, toplumu ya da partiyi suçlamak yerine tek yumruk olup gerekenin yapılması için baskı yapmalıyız.

sevgililer günü

açıkça görüldüğü gibi kapitalizmin gereğidir, sevginin hediyeler aracılığıya ölçüldüğü saçma sapan bir gündür.

game of thrones

hikayesi, oyuncuları ve kalitesiyle kişiyi kendine bağlayan dizidir. dizinin yeni bölümlerini hemen izlemeyerek biriktirmek istiyorum ama dayanamayıp izliyorum, her bölümü baş yapıt. bu diziyi seviyorum.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

bilim kurgu ve polisiye bir filmdir. tavsiye ederim. (bkz: dejavu)

clash of clans

ejderhayı aldıktan sonra sıkılıp arkadaşıma verdiğim oyun. hay daya başladım, bakalım ondan ne zaman sıkılacağım.

çocukken zannedilen şeyler

tanıma ve yorumlama kabiliyetinin yeni yeni geliştiği zamanlarda çocuğun doğal olarak bazı şeyleri yanlış zannetme olayıdır. mesela ben tüp bebeğin mutfakta kullandığımız tüplerle alakalı olduğunu, sınıfta kalmanın yaz tatilinde okuldan çıkamamak olduğunu zannederdim. bi arkadaşım minareyi allah zannediyormuş, tövbe.

mutsuzlukta cigir acan garip adam

açtığı son başlıkla saygı gösterdiğim yazardır, zira sol görüşlü biri olarak tanımadan sevdim kendisini (#26670549)

zeo jaweed

o ses türkiyeden öncede kariyeri olan, tanınma gibi bir amacı olmayan rap sanatçısı. türkiyede çok daha iyi rapperler var ama onlar böyle yarışmalara katılma riskini göze almamışlardı. zeo yarışmanın birincisi olabilir. çok iyi rap yaptığı için değil, sempati topladığı için.

sülalenin en yakışıklı erkeği olmak

başıma gelen olaydır. sülalemin durumu pek iç açıcı değil bir toplantı yaparak kentten ormana göçmeyi planlıyoruz.

94ün sonunda doğup 95li yazdırılması

yıl kaybetmesin mantığıyla milyonlarca yıldır süre gelen takvim kavramına diss atan aile icadıdır. kaçlısın diye sorduklarında sürekli aynı hikayeyi anlatmaya neden olan üzücü durumdur. zordur.

sevgiliyle buluşmadan önce yapılacaklar

sevgilinin karşısına tamamen ak pak çıkmak için yapılacaklardır.rutin hazırlığın dışında daha dikkatli olunması gereken hazırlıklardır, saç sakal iyice yıkanır, öpüşme olayı için diş etinden ateş çıkana kadar dişler fırçalanır. telefonlardaki tehlikeli mesajlar ve fotoğraflar silinir.

ütopya takipçisi olmak ama çok sıkı

işsizliktir ama çok.

the originals

acaba başlasam mıdır. bu diziden önce şu vampir şeysini izleyin yoksa anlayamazsın demişlerdi.

mega holdings

üniversitede arkadaşlarımı kandıran, güzel göz boyayan şirkettir. arkadaşlarımdan 2 bin tl almışlardı.

19 yaşında bıyık bırakmak

zamanında gaflete düşüp yaptığım eylemdir. hatta aynı bıyıkla şehir değiştirilmiştir. yurda gidince arkadaşlarımın bavuluma tekme atması, suratıma küfürler yağdırması sonucu hemen kesildi. birde çevrede şahit olunan tüy uzatmak vardır ki ondan bahsedip yürekleri dağlamayacağım.

sakal bırakmanın zorlukları

saç uzatmayla paralellik gösteren, sabır gerektiren durumdur. ulan bu sefer hiç kesmeyeceğim dedikten 2 hafta sonra kaşıntıların başlaması, insanı bunaltması ve farklılık istenmesiyle vazgeçmektir.