1. 1.
  Bir protein içerisinde bulunan ve kendine ait bir fonksiyona sahip bölüm. Tek bir protein içindeki domain bölümleri, hep birlikte proteinin total fonksiyonunu belirler. 
  2 ... martyns
 2. 2.
  (#872135)
  ... soyle-boyle
 3. 3.
  ing. tanım kümesi
  ... stockton to malone
 4. 4.
  fırsatçı uyanıkların çeşitli firmaların domain'lerini onlardan önce satın alarak sonra kendilerine oldukça yüksek fiyatlarla kakaladıkları, ingilizcede 'etki alanı' anlamına gelen hede.
  1 ... ditty
 5. 5.
  alan adıdır. internette yayınlamak istenilen web sitesine karşılık verilen ip numaralarının harflere dönüştürülmüş halidir.
  ... peynir aromasi
 6. 6.
  (bkz: domain name server) *
  1 ... somebody stop me
 7. 7.
  (bkz: dns)
  ... jonksiyon
 8. 8.
  internet sitelerine girmek için browser'a yazılan karakterlerin tümüdür.

  bazı firmalara ait olan alan adları, com. tr şeklinde olmayacaksa alınabilir durumdadır. ama eğer ki xxxx. com. tr şeklinde domain alacaksanız şirket olduğunuza dair belgeler yollamak zorundasınız domain firmasına. gerçi hükümet bu konuda bir çalışma yapacaktı zamanında. şirketlerin ve kişilere has olan alan adlarını alanlar, cezai duruma düşeceklerdi.

  insanlar, akıllarına gelen domainleri alıp satmakta özgürdürler. en basitinden ''. com. tr'' şeklindeki domainler hariç.

  en ucuz domain, org'dur.

  bir internet sitesi açmak isteyenler domain alırken dikkatli olmalıdırlar, uzun domainler falan hiçbir zaman akılda kalmaz.
  1 ... entelektuel yobaz reloaded
 9. 9.
  Domain (alan adı) web sitenizin internet üzerindeki adı ve adresidir. internet kullanıcısı web sitesine bu adres ile ulaşır. Eğer bu adres olmasaydı kullanıcı sadece ip adresi ile ulaşabilirdi. Örnek vermek gerekirse şu an gezmekte olduğunuz web sitesinin adı hocaniz.com’dur. Domain akılda kalması zor olan ip adreslerine yerine kullanılır. Kelime anlamı olarak ‘alan’ veya ‘etki alanı’ anlamına gelir.
  http://hocaniz.com/konu-a...dir-ve-nasil-kayit-edilir
  1 ... hezgin
 10. 10.
  Kullanım hakları, kuralları ve buna benzer olayları (bkz: icann)tarafından kontrol edilmektedir.
  ... battaniyeli gazi