1. 1.
  american gangster adlı filmde denzel washington'un canlandırdığı karakterin adı.
  ... schizofrenne
 2. 2.
  Vietnam savaşı'nda ölen ABD askerlerinin tabutlarında ülkeye eroin sokan mafya lideri. Aynısını Afganistan'da ölen ingiliz askerlerinin tabutlarını ülkeye getiren uçaklarla Kraliyet Hava Kuvvetlerin'ne bağlı bir grup asker de yaptı.
  2 ... rick blaine
 3. 3.
  (d. 9 eylül 1930, la grange, kuzey carolina) 1960'lı yılların sonunda ve 1970'li yılların başında harlem'de uyuşturucu satıcılığı ve organize suç örgütü patronluğu yapmış mafya lideridir. en önemli başarısı uyuşturucu ticaretinde aracıları ortadan kaldırarak güneydoğu asya'dan uyuşturucuyu direkt olarak satın almasıdır. her ne kadar vietnam'dan eroini ölü amerikan askerlerinin tabutlarında ülkeye soktuğu gibi yaygın bir inanış olsa da birçok eski dea ajanı ve kendisi bu iddiayı yalanlamaktadır.
  hayatı 2007 yapımı 'american gangster' adlı filmde işlenmiş ve lucas'ı aktör denzel washington tarafından canlandırılmıştır.

  lucas kendi iddiasına göre 116. cadde'de uyuşturucu satarak günde 1 milyon dolar kazanmaktaydı. o sırada new york'ta narkotik davalar konusunda uzman savcı olan yargıç sterling johnson'a göre lucas operasyonu dönemin en önemli uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı davasıydı. bunun nedeni lucas'ın son derece yenilikçi bir şekilde amerika dışındaki kaynaklardan uyuşturucuyu direkt satın alarak sokaktaki dağıtımı da kendi çetesine yaptırmasıydı. sicilya ve meksika mafyası ile yakın ilişki içerisindeydi ve manhattan'da uyuşturucu tekeli onun elindeydi. 75 yaşındayken verdiği bir röportajda; "zengin olmak istemiştim, hem de donald trump kadar ve tanrı'nın da yardımıyla bunu başardım." demiştir.

  14 ağustos 2000 yılında new york magazine'de yayınlanan röportajında lucas başarısının bir nedeninin de sıkı şekilde kontrol edilen ve "kasaba çocukları" isimli çetesi olduğunu belirtmiştir. akrabaları ve kendi kasabasından kişilerle çalışmayı tercih ediyordu. çünkü bu kişilerin hem ondan çalma ihtimalleri daha düşüktü hem de şehir hayatına uzak insanlardı.

  sattığı mavi büyü isimli eroin asya'dan yola çıktığında %98 saflıktaydı. sokakta ise %2 saflıkla satılmaktaydı. yakalandığında kendi ifadesine göre çoğunluğu cayman adaları'ndaki hesaplarda olmak üzere 52 milyon doları, kilosu 300.000 dolar değerindeki 1000 kilo eroini, detroit'te ofisleri ile miami ve los angeles'ta apartmanları vardı. tüm bunların yanı sıra frank lucas'ın cennet vadisi adını verdiği ve büyük baş hayvancılık yaptığı büyük bir çiftliği vardı.
  lucas'ın eğlence, politika ve suç dünyasında yüksek mevkilerde dostları vardı. birçok pahalı kürkü ve aksesuarı olmasına rağmen göze batmamak için sade giyinirdi. bir çocuk babasıdır.

  1975 yılında hem federal hem de new jersey uyuşturucu yasasına muhalefetten dedektif richie roberts tarafından tutuklandı. 1976 yılında 70 yıla mahkûm oldu ancak süren birçok soruşturmaya kanıt sağladığı için 1981 yılında şartlı olarak salıverildi. 1984 yılında yine uyuşturucu nedeniyle mahkûm olmuş ve 7 yıllık mahkumiyetten sonra 1991'de serbest bırakılmıştır.

  kaynak: wikipedi
  1 ... no soporto el rap
 4. 4.
  frank lucas

  Akşam akşam hiç çekilmiyorsun. Bence git buradan. Yallah.
  6 -2 ... traveler of secret moments
 5. 5.
  aynen şu sekilde tokatlayacağım yazar
  frank lucas
  12 -1 ... yazar cizer34
 6. 6.
  Aktroldür.
  8 -1 ... dozernecmi
 7. 7.
  reailst bi yazardır. zaten doğru kim yazarsa size göre aktroll amk..

  yav he he..
  4 -9 ... frank lucas
 8. 8.
  bi yazar ama en ön sıradan yazar. net..
  6 -5 ... frank lucas
 9. 9.
  kare üçgen artı yuvarlak demeden her deliğe sokan yazar.
  özellikle karelere karşı büyük zaafı var.
  10 -3 ... telefoncu ekrem ii
 10. 10.
  artı eksi oval yuvarlak dikey yatay kare yatak odasında holde halıda kilimde banyoda duvarda her türlü posizyonda bilezik gibi geçiren yazar.
  frank lucas
  4 -6 ... frank lucas