1. 1.
  buyrun size bol academy award winnerlı bir film daha...

  yönetmen *ridley scott. yapımcı *brian grazer. senarist *Steven Zaillian.

  oyuncular *denzel washington, *russel crowe, *cuba gooding jr.

  konusu gerçek hikayeden uyarlanmış. uyuşturucu mafyası lideri frank lucas* ile polis şefi richie roberts* ın şehrin sahibi olmak için savaşmalarını anlatıyor film...
  5 -1 ... gonul diyorum akil diyorlar
 2. 2.
  Denzel washington'un yine müthiş bir performans sergilediğini fragmanını izlerken bile anlayabileceğimiz 2 kasım 2007 tarihinde gösterime girecek 100 milyon $ bütçeli film.
  6 ... deep prog
 3. 3.
  sabırsızlıkla beklenen film. denzel için bile izlenir.
  4 ... painkiller
 4. 4.
  bourne ultimatom sırasında uyurken, film arasında fragmanı dönen ve beni tatlı uykumdan kaldıran ve oscar ın en güçlü adaylarından biri olduğunu düşündüğüm gerçek bir olaya dayanan senaryoya sahip, etkileyici bir film.
  2 ... mechanism
 5. 5.
  izledikten sonra türk sinemasına gereken değeri vermiyor muyum acaba dememe neden olan hatta kurtlar vadisine haksızlık yapıldığını ispatlamak istercesine şaşmaz kardeşler tarafından çekilmiş hissine kapılabileceğiniz sıradan bir mafya filmi.
  izlerken hiçte öyle müthiş bir performans göremedim.vadi fanatiği değilim ama necati şaşmaz bile rahatlıkla oynayabilir bu filmde.
  3 -4 ... fdngnr
 6. 6.
  bu gerçek yaşam öykülerine isan bir yere kadar diyor. ve pek de ince bir şey bulamadım filmde. ilk dakikalarda birazdan zekice şeyler göreceğiz sinyali aldım ama yine yanlş yorumlamışım gördüklerimi. filmin arka fonunu oluşturan vietnam savaşı harlem ve zenciler filme bir şey katmamaış. yani karakterleri etkileyen hiçbir tarafı yok. tabii ki yönetmenin takdiri ama ister istemez 1970 lerde geçen bu filmden insan bir şeyler umuyor. kısaca izlenmesi vakit kaybı olmaz ama izlemeseniz de üzülecek bir şey yok. oscar adaylığı garanti ama bence koklayamaz bile.
  1 -4 ... sonrabirgun
 7. 7.
  görmek istediğinizi görmenizi sağlayan mükemmel bir film. vietnam savaşı var, abd ordusunun durumu var bunun yanında harlem var hatta italyan mafyasının nasıl örgütlendiği bile var. e daha polis teşlikatının nasıl olduğu da var hani biraz luc besson gibi bakmış polislere. izlenmesi gereken bir film denzel washington ve russel crowe gerçekten üst düzey performans sergilemiş.

  not: eğer bu film oscar almazsa silerim bu entryi! hemde en az 2 tane. en iyi aktör ve senaryo başta.
  5 ... mamma mia
 8. 8.
  muhteşem bir senaryo ve muhteşem oyunculuklarla bezenmiş muhteşem bir film. "bu işlerin sonu yoktur" mesajı verilmekte ama ne olursa olsun bir şekilde uyuşturucu trafiği, alımı, satımı ve kullanımı bir şekilde devam edecektir. bu trafiğin içinde binlerce insanın payı var ve bu paylarından vazgeçmeleri pekte kolay değil.

  --spoiler--
  sonuç olarak filmdeki polisin 1 milyon doları almamasına insanların nasıl tepki verdiğini gördüm, bende olsam aynı tepkiyi verirdim dürüst olmak gerekirse. yani, dünyada o ritchie roberts gibi polis örnekleri biraz çoğalırsa bu uyuşturucu batağı biraz olsun kurur ama benim pek ümidim yok frank lucas'larımız her zaman olucaktır. temennimiz bu olmasada realizmimiz böyle diyor.
  --spoiler--
  5 ... salvation
 9. 9.
  yaklaşık 2 aydır beklediğim günün gelmesiyle bu gece gördüğüm film.. beklentilerim inanılmaz büyüktü ama bir an bile bu beklentilerin karşılanmayacağını düşünmemiştim, nitekim o tarz bir hayal kırıklığı da yaşamadım. yönetmen olmadığım için teknik terimler kullanamayacağım ama filmin çekiliş tarzı çok hoşuma gitti.. 70'lerin amerika'sı, özellikle harlem'i, ve bu amerika'nın suç dünyası, çok ayrıntılı ve güzel bir şekilde resmedilmiş.. arada across the 110 th street falan da çalındı kulağımıza.. film de t i, common ve rza gibi rapperların oynuyor olması da benim açımdan hoşluk kattı.

  buraları hep spoiler

  son derece zeki, ne istediğini bilen, ailesinden başka hiç bir şeye inanmayan ve değer vermeyen zenci bir şöförün harlem merkezli suç ve uyuşturucu dünyasında yükselişini ve batışını anlatıyor film.. denzel washington için hep aynı rolü oynuyor şeklinde yapılan eleştirilere katılırsınız, katılmazsınız ama su götürmez bir gerçek var ki adam o rolü de oynuyor be kardeşim.. yani nasıl bir aktör, sonlarda kapana kısılıp yeniligiyi kabul ederken ve iş yaptığı herkesi gözünü kırpmadan satarken bile hala karizma olabilir.. gerçi frank lucas karakterini düşünürsek onun açısından herkesi onu filmin sonuna kadar kovalayan, sonunda da ele geçiren detektife gammazlamasında gocunulacak bir şey yok çünkü o yukarıda da bahsettiğim gibi ailesi ve ölen patronu dışında kimseye sempati beslemiyor ve etik değerleri de sıfıra yakın.. ama kendisini hapse düşüren gidişatı da hep etrafındakileri uyardığı hatayı yapmasından başlaması yakışmadı kendisine.. o boks maçına hele de o kürkle gitmeyecekti, ilk ordan dikkat çekti.. richie roberts kendisinden ilk orda haberdar oldu.. burada bir parantez de russell crowe'a açalım, kendisinden pek hazzetmem ama büyük bir oyuncu olduğunu göstermiş.. kötü bir oyunculukla fazlasıyla tek boyutlu kalabilecek bir karaktere çok iyi hayat vermiş.. sonuç olarak filmin etraflarında döndüğü bu iki baş karakter ancak filmin sonunda bir araya geliyorlar ve öğrendiğimize göre de roberts lucas'ın avukatlığını üstlenerek cezasını 15 yıla indiriyor.. böyle de bir ironi mevcuttur.

  buraları hep spoiler

  özetle filmin ne vaat ettiği belli bu vaat ettiği türü sevenlerin kaçırmaması gerekiyor.. konu itibariyle scarface'i, ve traffic'i anımsatıyor film.. russell crowe ve denzel washington dışında * * josh brolin ve nicky rolünde cuba gooding jr de şiir gibi oynuyor maaşallah.. ayrıca gözler armand assanti'ye de rastladı.. iyice yaşlanmış falan.. gidin kardeşim 10 numara film..
  my maan..
  4 ... rapper ninja
 10. 10.
  acele ile çekilmiş havası veren vasat film.
  2 -3 ... hendrix