mankenlerin cevaplamaktan, magazin gazetecilerinin de sormaktan bıkmadığı soru.
yemiyorum, içmiyorum , sürekli zıçıyorum diyerek geçiştirilicek bir soru. *
(bkz: bulimia nervosa)
(bkz: anorexia nervosa)
"iki tane özel koruma tuttum ulan!" gibi bi cevap verilse ne hal alırdı acaba bu gazetecilerin suratı dedirten soru.
Genelde sözde kilo aldırmayacak düşük kalorili (bkz: eti from) ürünlerin reklamlarındaki vazgeçilmez olmazsa olmaz repliktir kendileri.
muhabir= formunuzu nasıl koruyorsunuz ?
manken= spor yapıyorum,düzenli yiyiyorum,akşam 6 dan sonra yemek yemiyorum
(her ay düzenli olarak yağ aldırıyorum)
güvenlik görevlileri ile koruyorum nabacannn?? cevabıdır.
dana gibi yiyerek tabii ki. asla 80nin altina inmiyorum boylelikle.
daha cok yiyerek.
Mevsim geçişlerinde alerjim tutuyor sağ olsun. 1 ay öksürmekten yemek dahi yiyemiyorum. Yaz başında ve kış başında güzel kilo veriyorum.
o işi karıma ihale ederek.
Kusarak. Isyerek yapmıyorum ama en büyük sirrim bu. Hem me isterseniz yiyorsunuz hem de kilo falan yok.
korumuyorum o kendi kendini koruyor, doğuştan böyle. doktor bir tanıdığın dediğine göre 8 silindirli çok yakan bir araçmışım. kahvaltı yapmam. 2 kere öğlen yemeği yerim, doymuyorum. akşam yemeğim 5 porsiyon ve alkol kullanıyorum. ayrıca gece yatmadan önce bir şeyler yerim.
form koruma takıntım yok ama başlıkta anlatılan sanırım kilo almamak.

çok yazdım ama gene yazayım. basit ama zor anlaşılıyor.

buğdaydan yapılan her yiyeceği, her türlü tatlı ve şeker iceren meyveyi ve pirinci çok az yiyip, kırmızı et, yağ, baklagil ve sebzeyi bol yiyerek sağlanabiliyor. kilonuz gram artmıyor.
tabi ki bir tabsiye değildir. önce doktorunuza danışınız.

yazdığımdan da anlaşılacağı üzere bu protein ağırlıklı bir beslenme tarzı.
protein ağırlıklı beslenmenin de sakıncaları olduğu söyleniyor fekat yukarıda yazdığım şeyleri zaten aşırı yemeniz zor ya tokluk hisseder aklınızdan yemek yemeyi silersiniz ya da hadi diyelim zorladınız çok yediniz, mideniz bulanır gene yemezsiniz.
ama buğday ve tatlı esaslı beslenme böyle değil. bunlardan aşırı yedikten 2 saat sonra gene acıkılıyor çünkü kanda yükselen şeker tehlikeli olmasın diye insülün mekanizması tarafından yağa çevrilip kalcaya, göbeğe depolanıyor. bu arada da şekeriniz düştüğünden siz gene acsınız ve gene yemeğe saldırıyorsunuz, bir sürü yan etkisi de cabası.

gene söyliyorum. doktorunuza danışınız. tıbbi tavsiye değildir.
artık spor yapmaya üşendiğim için, köpeğimle olan yürüyüşlerimi en azından biraz daha hareket edeyim diye uzun tutmaya çalışıyorum. hava çok soğuk değilse ve saat de geç olmadıysa metrodan evime veya metrodan okula 1 km bile olsa yürüyorum (kar, kardır).

bunun dışında her sabah kahvaltı yapmasam bile geceden hazırladığım limonlu sudan 2 bardak içip çıkıyorum. gün içinde mutlaka metabolizmamı hızlandırsın diye limonlu yeşil çay ve sade turk kahvesi içiyorum. her gece yatmadan önce de ev yapımı kefir veya yogurtla sade maden suyunu karıştırıp içip öyle yatıyorum.

yeniden kilo almaya çok yatkın olduğum için (hareketsiz yaşam tarzı ve zayıf düzensiz beslenme) bunları yapmayı aksatırsam anında kilo alıyorum.
sağlıkli ve düzenli beslenerek tabiki ancak benim bünyem hızli çalışır ne kadar yersem yiyeyim kilo almam.
bende bilmiyorum ki halbu ki çok yerim hatta fazla ama kilo almam hep aynı kiloda sabitimdir çok bir
değişiklik olmaz bünyem hızlı eritiyor bu bakımdan şanslıyım.
iki tane, ondokuz litre, su damacanasını, ev içinde, beşyüz metre, ordan oraya taşıyarak. ilaveten; iki tane, beş litrelik suyu, ağırlık yerine kullanıp, muhtelif hareketler yaparak.
-Şeker, fast food, şeker içeren içecekler ve cips, çikolata türü şeyleri asla tüketmeyerek.
-Alkol almayarak ve düzenli uyuyarak.
-Spor yaparak.
Pizza, pide, lahmacun, abur cubur ve türevlerini tüketerek. (Evet 93 kiloyum)
Günde iki ana öğün harici bir şey yemiyorum. 30 gün fit uygulamasında epey ilerledim ve düzenli yaptım bunu.
Şuan yağ pek yok ve şimdiye kadar hiç olmadığım kadar kaslıyım.

Mesele iradeli ve düzenli olmak. Aç olabilmekle de yorgun olabilmekle de barışmak gibi. Zamanla bunlar eskisi kadar kötü gelmiyor, hatta bunları daha önce yapmalıydım diyorsunuz.
https://i.hizliresim.com/ng3olz9.gif
Koruyamıyorum, ayı gibi oldum amk.
sıkma ,börek, peynirli poğaça, kadayıf vs ile.
görsel