bugün

entry'ler (1870)

kalp sıkışması

Panik ataktan dolayı da olabilir. Bu aralar kendisiyle başım belada. En ufak şeyleri daha kafaya takip problem haline getiren bir insansaniz doğaldır.

insana iyi gelen şeyler

Hayvan beslemek. Elinizde mama sokaklarda gezerken size koşan pisicikler. Hemen ayaklarınıza sürtünerek ettikleri teşekkürler...

eski sevgilinin whatsapp ta engellememesi

Arkadaşlar neden engellesin ki? sürekli taciz etmiyorsanız tabii. Engellemenin bir zorunluluk olduğunu sözlükten öğrendim.
Böyle ince hesapların peşine düşmem hak etmedikçe kimseyi engellemem. Mesaj gelirse de canım istemiyorsa cevap vermem. Cevap vermediğim halde devam ederse o zaman başka. Numarasını silersiniz hayatınıza dönersiniz.

eski sevgilinin hal hatır mesajı atması

Cevap verilmemesi gereken mesajdır. Düşündüğü için değil anlık boşluğa düştüğü için atılmış bir mesajdır o.

sözlük kızlarının dayakları

Birinci sınıftan sonra hiç kavga etmedim sözlük. Beni tehdit ediyor diye sıra arkadaşımdan bir ısırık almıştım sadece. Tartışmaya bile nadiren girerim. Gerçekten artık çok üzerime gelinmesi lazım sesimin yükselmesi için. Ilımlı bir insanım ama insanlar gergin yapacak bir şey yok.

istifa etmek

Sizin için dayanılmaz bir hal aldıysa istifa etmelisiniz. Psikolojik olarak çok yoruluyor insan buna gerçekten değmez. Aşırı saçma bir yerde aşırı saçma insanlarla çalışıyordum. Kesinlikle hayatımda tanıdığım en en en iğrenç insanları orada tanıdım. Daha çok tecrübem yoktu o sebeple tüm sınırlarımı zorlayarak 2 ay sabredebildim. iş bulmadan istifa ettim ve rahat bir nefes alabildim tek pişmanlığım ilk haftadan istifa etmemiş olmak oldu. Sizden önemli değil iş yine bulunur istifa etmek istiyorsanız edin.

kirpik lifting

Mükemmel bir şey. Gece gece yine aklıma düştü. Dökülmek için sebep arayan kirpiklerimi bile dokmemisti içiniz rahat olsun dökülme olmuyor. Eğer kirpikleriniz siyah değilse bir de siyaha boyatıp makyaj derdinden kurtulabilirsiniz. Benim kirpiklerin kısa ve seyrek bende bile çok güzel oluyor. Yapın yaptırın asla pişman olmazsınız ama düzgün bir yerde yaptırın herkes yapamıyor.

sabaha kadar uyumamak

Bazen gecelerce sürer bu durum. Tam cildirmalik. Çok uykunuz vardır algınız uykusuzluktan iyice azalmıştır. inanılmaz bir baş ağrısı cekersiniz. Ancak yine de uyuyamazsiniz. Arada bir 10-15 dk dalıp sanki bir yerden duser gibi hissedip inanılmaz bir kalp çarpıntısı ile uyanırsınız . En sonunda bitap düşüp bir şekilde uykuya dalmayı başarırsınız bir kaç saatliğine. Ertesi günü baş ağrısı, zonklama ile geçirirsiniz. Gece yine aynısı.

alışveriş yapmak

Gün günden zorlasan aktivite. Yeni sezon her şey çok hoşuma gidiyor ama ancak deneyip sessizce yerine bırakıyorum. Öğrenciyken bile daha az düşünerek alışveriş yapıyordum o fiyatlar nedir..

xiaomi mi smart air fryer

Pratik ama abartildigi kadar iyi degil. O çıtır çıtır az yağlı patates olayı falan olmuyor çiğ kalıyor. Ama düşük kalorili, az yağlı, hızlı yiyecekler yapabiliyorsunuz. Koku ve yağ sıçrama olaylarında iyi bir tek. Onun dışında çokta bir olayı yok.

çil

Genellikle yüzde oluşan çirkin noktalar. Ne yaparsanız yapın geçmez de bu lekeler. Arbutin, c vitamini, niacinamide serumlariyla da geçmez. Belki bir miktar azalır. Yaz kış o iğrenç görüntü olusmasin diye evde dahi Güneş kremi surersiniz ama bir şekilde oluşmasını başarırlar. Ancak lazer ile sildirilir. Tabii bir hafta boyunca ucube gibi dolasmaniz gerekir sonrasinda. Leke yoğunluğuna göre ayarlanan seanslar ile silinir. Ama bu demek değil ki bir daha olusmayacak bir sonraki yaz tabii ki tekrar gelecek. Kısaca Güneşten, yazdan, gün ışığında aynaya bakmaktan tiksindiren beneklerdir.

en kötü ölüm şekli

nefessiz kalıp ölmek sanırım. Düşüncesi bile çok korkunç. Daracık bir yerde sıkışmış öylece ölmeyi beklemek iğrenç bir ölüm olurdu.

fip

Ne yazık ki kediler arasında yaygın ölümcül seyreden bir hastalık. Tek bilimsel kurtuluş yolu ise GS denen ilaçlar. Ne yazık ki ilaçlar oldukça pahalı. Pek çok farklı marka var. Veterinerler bu hastalık konusunda biraz bilgisiz. 3 farklı formda seyredebiliyor. Kuru, ıslak ve nörolojik. Islak fip en hızlı ölüme götüren, teşhis daha kolay konulabilen, ilaçlara çok daha olumlu sonuç veren versiyonu. Islak fipte kedinin karnında hızla sıvı birikiyor. Bu sıvı nefes almasına engel olmadıkça alınmamalı. GS ye çok çabuk başlanmalı. Zaten GS tedavisinde hızlıca sıvı azalıyor. En kotu türü ise nörolojik fip. Tanısı daha zor konulabiliyor. Özellikle denge kayiplarinda biyokimya değerlerinin ışığında bu değerlendirilmeli. Benim kedim nörolojik fip hastası idi. Sürekli sallantılı yürüyor ve son zamanlarda düşüyordu. Hatta nöbet tarzı garip kasılmalar oluşmuştu. Nörolojik fip iyileşmesi daha zor olan bir türü ne yazık ki. Ama GS ilaçları bu konuda da oldukça başarılı. Kullanan pek çok kedi eğer çok geç kalınmamışsa kurtuluyor. ileri vakalarda iç organlar çok ciddi zarar görmüşse ne yazık ki ölümler olabiliyor.

Fip hastalığında bir kaç önemli nokta için not düşmek istiyorum. Eğer veteriner hekiminiz bağışıklık güçlendirici bir şey önerdiyse asla kullanmayın. (immunex gibi )En çok uygulanan yanlış tedavi bu. Bu kedinizi çok daha hızlı ölüme götürüyor ne yazık ki.

Kedinize bu süreçte biyokimya değerlerinden kötü olan değeri varsa destek haplar kullanın. Bu tedavi böbrek ve karacigerleri yoruyor. Degerlerde ki kotulesmeler için veda'nın ürünlerini kullanabilirsiniz. Ben ne olur ne olmaz diye ilaç kullanırken değerler kötü bile olmasa kullandım.

Lütfen doz hesaplamasını kendiniz makalelerde belirtilen şekilde hesaplayın, her hafta kilosunu ölçtürüp gerekli doz artışını sağlayın. Dr pedersen'in önerdiği şekilde dozu ayarlayın.

Bir sorunuz olursa lütfen bana yazın her konuda yardımcı olmaya hazırım. Doz hesabinda ve pek çok detayda yardımcı olabilirim. Benim kedim tam 110 günlük bir tedavi ile ölmek üzereyken bu hastalığı yendi. GS ile iyileşme yüzdeleri gerçekten çok yuksek. 2 doz sonrası bile o kadar fark ediyor ki. Lütfen deneyin.

bir omzu açık tişört giyen kız

Omzu açık olan her türlü t-shirt, bluz, kazak, elbise çok kalp. Zarif bir detay bence.

uyuyamamak

Çok can sıkıcı bir durum. Kafamda dolanan milyon tane saçma düşüncenin yükünden sanırım uyuyamıyorum. Vallahi fenalık bastı. Uyku bile problem olmamalı. Kolay uymanın bir yolu olmalı.

vazgeçilmez olmadığını anlamak

An itibari anladığım olay. Vazgeçilmez olduğumu sandığım her an öylece bakakaldım. Kedim bile vazgeçti benden. Ben şehir dışına çıkınca mamasını yemeyen, oyun oynamayıp depresif hareketlerle uzaktan beni huzursuz eden kedim. Her gece her an sülük gibi bana yapışıp fenalıklar gecirten kedim. Annemi bulup sattı beni inanılmaz. Annemin odasından dışarıya çıkmıyor almaya çalıştığımda da bir kaç hızlı pati darbesiyle yanıt veriyor. Teşekkürler.

gece gece akla düşen tavuklu nohutlu pilav

Geceleri olmayan irademiz bitirdi zaten bizleri. Nohutlu pilav değil de çikolata ile sonuçlandırdığım eylem.

sözlük yazarların gözleri

Dokunsalar ağlayacak hüznüyle bakan gözlerdir.

silik yese fark edilmeyecek yazarlar

Bu benim. Sözlük neyse de hayattan silik yesem de kimse farketmez gibi. işte bu durum bir miktar can yakıyor.

insanlardan uzaklaşıp yalnız kalmak

Çokta abartmayın ama. Yakınınızda biri olsun istediğiniz bir anda kimseyi bulamayabilirsiniz sonrasında.