bugün

yahoo tarafından desteklenen bir photo sharing sitesi.dünya üzerinde binlerce kullanıcısı olan bir oluşum.sadece anahtar kelimeleri yazıp ''search'' tuşuna basmanız yeterli.
(bkz: sözlükteki flickr kullanıcıları)
dibi olmayan derya gibidir. fotograf ceken, fotografciligi ister amatör ister profesyonel olarak yapan kişilere kuvvetle salık verilir.
http://www.flickr.com
aşırı geniş bir arşivi bulunan site.

google earth programı açılır. dünyanın herhangi bir yerine yaklaşılır. mesela az bilinen, kuş uçmaz kervan geçmez tabir edilebilecek gibi olan faroe adaları'nın köylerinin, kamçatka yarımadasının kasabalarının ya da falkland adalarının çevresindeki küçük adaların isimleri tesbit edilir, bu isimler flickr arama motoruna yazılır ve aratılır. birkaç saniye içinde ismini arattığınız yerlerin oldukça güzel çekilmiş fotoğrafları size bakmaktadır.
fotograf sanatıyla uğraşanların vazgeçemediği fotoğraf sitedir.
kolaylığı ve upload için geliştirdiği araçları ile internet üzerinde fotoğraf arşivi tutmak isteyenlerin de sık sık başvurduğu site.
keşfettikten sonra fotoğraf manyağı olmanızı sağlayan dipsiz bir arşive sahip kaliteli fotoğraf sitesi.özellikle fotoğrafla ilgilenen kısım deviantarttan daha çok tercih eder zira el çizimi ya da bilgisayar tasarımı ürünleri deviantarttaki kadar bulamazsınız. çok kaliteli fotoğrafçılara sahip gerçektende ama benim gibi basit fotoğrafçılarda kıskanıyor efendim aaa**

http://www.flickr.com/photos/merfee/ *
milyonlarca fotografın aynı anda eklendigi site.
youtube'nin foto versiyonu bloglaşma oluşmuştur.

http://www.flickr.com/photos/sossamon/ *
ilgimi çeken bir eleman var. Dubai prensi midir nedir ?

http://www.flickr.com/photos/66067926@N00/

http://www.flickr.com/photos/66067926@N00/514454741/ *
Not: @ leri birleştirirseniz sevinirim ben çözemedim.
an itibariyle ulaşılamayan sitedir.
giriş sayfasında iğrenç yüzlü, hastalıklı bir çocuk resmi koyarak ne yapmaya çalıştığını anlayamadığım site. niyetleri bizi siteden uzaklaştırmaksa, başaramayacaklar *, ama niyet her girdiğimizde midemizi kaldırmak, "hımınskym bu ne bööle" nidaları attırmaksa, kendilerini tebrik ediyorum.
Flickr, gittikce unlenen fotograf paylasim sitesi.

fotograftan anlamayan birsuru uye vardir tabikide ve bunlar bir kac iyi yorum alinca yine fotograftan anlamayan uyelerden cok simarirlar ve artik pistim diye takilirlar.

Yorumlar genelde kisadir misal: harika, super, guzel bir kare, awesome shot, great shot, ellerinize saglik, tebrikler gibi bir suru sozcukler ben yazdim sende benim fotografima yaz niyeti altinda.

Bunun yaninda fotogratan anlayan gercek fotografcilarida vardir elbette ki onlar yorum yapmazlar alirlar. Yaparlarsa da kime yapilmasi gerektigini cok iyi bilirler.
(bkz: deniz)
(bkz: derya)
benim için anlamı gerçekten çok derin olan site. peki niye? * **
fotoğraf üzerine her şeyi bulabilirsiniz. evet iyiside vardır kötüsü de. ama bu site bana hayatımın anlamı olan Lomo kavramını katmıştır. lomography sanatıyla beni tanıştırmıştır. belki de yaşama bağlanma nedenimi ben bu siteyle keşfetmiş bulunuyorum.
bir asyalının hayatının nasıl olduğunu, tayvanlı görüldü mü ne yapılması gerektiğini ne kadar candan ve içten oldukları bir kez daha ben bu siteden görmüş bulunmaktayım. engin derya ve denizlerde kaybolmak gibi bir şey bu, eşi benzeri yok.
arada elbette her denizi kirleten çöpler, mikroplar çıkıyor. sorun değil! hepsinin üstüne deniz analarımızı saldık, gardımızı aldık.
Flickr kardeşliği el ele...
(bkz: flickr loves you)
23 milyon kullanıcısı olan servis. flickr video da yolda. beta nisan ayında sunulacak. izlenme oranı 2.3% olan yahoo video ise zamanla flickr video ya entegre edilecek fakat bunun 08 de olmayacağı belirtiliyor.
Rapunzelin döktürdüğü site.
hep böyle kalmasını, bozulmamasını dilediğim site.
en basarili zaman oldurgecleri listesinde ilk 3 e girer.
Bağımlılık yapan fotoğraf paylaşım sitesi.
görselliğini biraz daha geliştirse tadından yenmeyecek.
arama hadisesi göz önüne alınırsa külliyen sikik bir sitedir.

photoshop ya da orjinalliğini çok ötelerde bırakmış fotograflardan bıkıp yüksek çözünürlüklü güzel fotograflar aramaya niyet ettim, etmez olaydım.

arama bölmesine "high resolution, resolution vs. vs" gibi çeşitli anahtar kelimeler yazdım ve başladım incelemeye yüksek çözünürlük sayfasasında çıkanları görünce sağlam bir küfür ettim.

sonra detaylı ara kısmına ümit bağladım, dedim adamlar arama kriterlerine belli çözünürlük seçeneklerini koymuşlardır bizde bi noktanın üzerindeki fotoğraflara kavuşuruz diyu tık ettik ama nafile...ebenizi emi ebenizi...iki elinizle bi siteyi doğrultamamışsınız bi de yahoo olacanız !
deviantart ın anime sitesi olmasıyla birlikte epey değer kazanmış alıp yürümüş bir hoş site.
flicker olacakmış aslında o. e düşmüş.
güzel bi müzik eşliğinde size ilham kapılarını açacak seyr-i alem.
oradan oraya sürükleniyorsunuz güzel kareler eşliğinde.
Halihazırda fotoğraf yüklememe rağmen fazla ciddiye alamadığım,çoğunlukla aile fotografı yukleyen amerikalılar gordugum aynı zamanda tuhaf da bir çekiciliği olan fotoğraf paylaşım sitesi.
fotoğraf sitelerinin facebook u ama ülkemizde pek yaygın değil hele bi ünlüler gelsinde orası da amele kaynar...
genelde gay insanların dolandığı, özellikle turkish wrestlers etiketi ile taglanmiş fotoğraflarda katliamlar yaptıkları site. yorumlarına Midem kalkmıştı en son.