bugün

league of legends'da bir melee carry champion'dır. inanılmaz bir 1v1 herosudur, iyi bir solo top adayıdır* ve çok iyi bir jungler olur.
3 tiamat ve 1 thirster ile allah seviyesine ulaşır.
kullandığım fakat sahip olmadığım, keşke alsaydım dediğim karakter, bi skilli var adam sana vuramıyo ya. o cidden olayı bitiriyo, hele de ultisi can topluyo ve pentakill bile atabiliyo. çok para ama ya 6300 biriktirene kadar götümüz çıkıyo.
E skili geliştirilip hydra ve kanasusamış çıkılırsa çan çalmaz direk o canı senden alır kendisine koyar yani. Ama hiç unutmam kassadinle zıplaya zıplaya ulti kasarak giderken solo Baron yapan bir Fiorayı gördüm ve üzerine kondun gerisi ise tek bir q. Ve birde Baron.
sadece kendisi ile oynanarak platin kümeye kadar rahatça tırmanılabilen bi hero. evet karşınızdaki hero ne olur ise olsun (pantheon a karşı denemedim, ama onda da işe yarar diye düşünüyorum) ilk q fulleyeceksiniz. sizin minyonlarınız rakibinkinden fazla olduğu anda (eşit olsa da olur) rakibe q ile atlayıp bir oto atak yapıp geri çekileceksiniz, o sizi bıraktığı anda tekrar q ile atlayıp kaçacaksınız. bu şekilde henüz oyunun başında rakibin canını yarıya indirmiş oluyorsunuz. tek komboda öldüreceğinizi anladığınız anda (minyonlara da dikkat ederek) q - w - aa - q - e - tutuştur ile sizin 200 canınız bile azalmadan rakibi indirebilirsiniz. zaten elinizin altında böyle bir hero varken öne geçtiğiniz anda durdurulamaz oluyorsunuz. 6 level olduktan sonra işler sizin için çok daha kolay olacak. rakibin canı %60 civarı olduğu anda kule altında bile olsa q - w - aa - q - r - e ile tutuştur bile atmanıza gerek kalmadan elemanı base'e gönderirsiniz. önerilen build:

başlangıç doran kılıcı ve 1 kırmızı pot.
-vahşi hydra
-savaş çizmesi
-son fısıltı ya da youmuu (tercihe bağlı)
-kanasusamış (youmuu çıktıysanız ebedi kılıç)
-rakip tank ağırlıklıysa mahvolmuş kralın kılıcı, ap ağırlıklıysa malmortius'un ağzı
-koruyucu melek

edit: vahşi hydra yerine kanasusamış yazmışım.
lol'ün en sağlam herosu. aşkın timsali.
press r for penta kill.
Çok iyi bir main herosudur. Ancak darius gibi herolara karşı çok kırılgan.
%80 can ile full canlı 1vs4 ten quadra ile çıkıp, %20 canı kalan kuleyi oracikta tek başına düşürebilen efsanedir. Hydra' nın belki de en uygun olduğu şampiyondur. Son item olarak duruma göre frozen mallet, guardian angel veyahut python dancer tavsiye edilir.
ortalığı kesip biçmenize yakan tam bir yıkım herosu fakat kırılgan yapısı var dikkat edin.
reworkten payını almış hero daha güzel olmuş. tabi incecik duvarlardan geçemeyen bi q su olması üzücü, ultisi biraz kite isteyen bir şey olmuş ama adamlar bunu da düşünmüş ve 4 tarafından vurmayı beceremeyenler için hedef öldüğü zaman gene takıma heal verebilmekte.
görsel
Eski ultisini hatirlAyanlarin gozu yasli.
Zorro'nun hatunu olduğunu düşündüğüm karakter.