bugün

candan erçetinden havale ediyorum.
(bkz: umrumda değil)
görsel
Filistin zamanında topraklarını satmış bir devlet. Lakin Bunu keyfi olarak yapanlar bulunduğu gibi silah zoru, tehdit ve yoksul bırakılarak sattırılanlar da mevcut. Mesele bu değil. Neticede elemanların kendi toprakları. ister satarlar parayı pavyonda yerler, ister devletlerini kurar hükümlerini sürerler.
Bir tartışmada Bunu ortaya atmak gereksiz.
Atılacak bir iddia varsa o da asala - fkö/FHKC ilişkisidir. Bizim ultra islamist tipler de araştırırlarsa sevinirim.

Her neyse, Ermeni terör örgütü asala, vaktinde Lübnan iç karışıklıkta iken bir grup tip tarafından kuruluyor. Amaçları da büyük Ermenistan’ı kurmak, soykırım iddialarını Türkiye’ye kabul ettirmek ve temelde Türkiye’deki Ermenilerin söz hakkı olmasını sağlamak. Bunu bilmeyen yoktur sanıyorum. Fakat tam bilindiğinden de şüpheliyim. O sebepten anlattım.

Meseleye gelirsek, asala kuruluş aşamasında iken çelimsiz, yetersiz bir planlama ve militan sayısı ile Ortaya çıkıyor. Ancak yıllardır birlikte oldukları kardeşlerinden yardım gecikmiyor. Kim onlar derseniz de, yukarıda bahsi geçen Filistin kurtuluş örgütü ve Filistin halk kurtuluş cephesi. Bu yerleşik ve deneyimli örgütler her türlü lojistik desteği, terörist eğitimlerini, maddi yardımları Ermeni kardeşlerine sağlıyorlar. Hatta sıkı fıkı oldukları kgb ve Suriye askeri istihbarat servisleri ile birlikte bu çelimsiz tipleri birer gerillaya çeviriyorlar. Sonra da bunlar bize karşı terör estiriyor.
Ayrıca pkk-asala ilişkisi de ortada olan bir gerçek. Yine bu ilişki çerçevesinde ortak eylemler düzenleniyor, iki örgüt birbiri içinde gerillalar yetiştiriyor. Dolaylı yoldan fkö pkk’ya da militan hizmeti sunmuş oluyor.

Ek olarak, israil Lübnan’ı isgal ettiği zaman, Filistinli kardeşleri ile birlikte ilk kaçanlar da asala milisleri oluyor. Hatta o dönemde ele geçirilen fkö hücrelerinde israilli askerler asala dökümanları elde ediyorlar.

1982 senesinde Esenboğa baskınını yapan piçlerin Eğitimleri ve bu baskın sırasındaki tüm destekleri yine Filistin kurtuluş örgütü’nden geliyor.

Daha sonra asala bazı diğer terör örgütleri ile ortaklığa başlayınca da Filistinli kardeşleri bağları zayıflıyor. Kopuyorlar.

Bunu niye yazdın derseniz de, toprak satma, dedenin günahını torundan çıkarma demeyin diye anlattım. Tarihler henüz yeni, 70’ler ve 80’lerden bahsediyoruz. O dönemde yaşayanlar hala hayatta. O sebepten bu serefsizlere zerre acımıyorum. Buyursunlar, savaşacaklarsa savaşsınlar. Fakat bu diyardan destek göremeyecekler. Bizim cahil süslüman tayfa da umarım gözünü açar da dusman saydıkları komunist örgüte yataklık yapan, kendi devletine karşı yapılan eylemlere destek veren bu Filistinlilere doğru açıdan bakar.
Gerçi bize kim en çok zararı verdiyse ona hayranlık duyuyoruz. Nasıl bir eziklik varsa içimizde.

At gözlüklü aptallar sizi. Bugün buna üzülen yarın eoka’ya, pkk’ya da üzülür.

illa islami vicdan yapacaksanız Darfur’a bakın. Orada ingilizlere geçit vermeyen, 1916 yılına kadar Osmanlı’ya bağlı kalmış insanlar zulme, soykırıma uğruyor.
Tabii Bunu da bilmezsiniz siz.
"nickimde değilsiniz." cümlesinin gizli öznesidir.
Aralarından masum olmayanları olabilir hatta israile benzeyenleri bile vardır ama hiçbirşey isarilin manyaklık yapmasına kılıf olamaz.
kurucu liderinin ermenileri haklı davalarında desteklediği ülke.
Şimdi kulaktan duyma herkes topraklarını sattı diyor ya.tamam israil batı devletleri tarafından kurulurken sattılar. ilk kurulduğundan haritaya bir bak.birde şimdi bak yani bunlar 1947 den beri hala satmaya devamı ediyorlar?yoksa yahudiler sürekli Yen'i yerleşim yerleri açmak için Filistinlilerin evlerini yıkıp yahudileri yerleştiriyorlar?
Filistinin bize yaptığı ayıpların hesabını Allah soracaktır, hatta halihazırda ödüyor da olabilirler, biz kendi kulluğumuza bakalım. Her millet hesabını kendi verir. Orada müslüman masumlar ölüyor. Kendinize gelin.
Osmanlıyı arkasından vuran, pkkya ilk yardım ve yataklık yapan ülke.

Türkler kimsenin ihanetini unutmazlar.
havaya uçan terörist leşler yazın yağ yağmuru olarak yeryüzüne geri yağmışlardır..
Tarihte pkk’ya ilk yardım eden, ilk yataklık eden ülke.
Amerika fonlari sayesinde binlerce çocuğun okuduğu ülke-ydi. Yine aynı şekilde -gerçi trump bugün buna da son verdi- abd için küçuk bir meblağ olsa da hiç de fena olmayacak boyutta abd'den yardım alıyorlardı.

Benim sorum şu; hani ümmet bura için seferber falan oluyor ya aynı ümmet kaç filistinli çocuğu okutuyor filistin'e ne kadar para akıtıyor?

Aklıma bir de bosna geldi bak. Bosnada da abd ucaklari sırplari bombalayıp boşnakları mutlak soykirımdan kurtarirken bizim islamci önderler bosna üzerinden çomar sikiyordu. Hahaha.

T; türkiyenin iç siyasetine malzeme etmek dışında umrunda olmadığı, şu günleri daha iyi günleri olan bölge.
Asgari ücretin Türkiye'den yüksek olduğu ülke.
1450 şekel= 2645 tl.
israil'in ilerlemesi ile beraber daha sakin olan mekan.
Benim diyeceklerimi alagur noyan yazmış zaten.
Valla kimse kusura bakmasin ama zerre acimadigim ülke..

ulan 50 yıldır ısrail bizi isgal ediyor diye agliyorsunuz daa
siz 50 yıldır ne yaptınız

yıllar önce o çok sevdiğiniz osmanliya ihanet eden kim
azerbeycan ermenistan savaşında ermenilere destek veren kim..

bırakın bu ümmet ayaklarını kardeşim

peygamber efendimiz (s.a.v.) ne demişti
ben arabım ama arap benden degil..
filistinlileri savunmak icin, urdun'deki yoz kralligi yikmak, buradaki rejime katilimci bir devlet duzenini, laikligi dayatmak gerekir her seyden once.

sonra da kavgayi din baglamindan cikarmak.

ulan hangi sikilmis yahudi gelip benim tapulu malimi elimden alabilir? yanit: hic bir bir sikilmis yahudi.

eee? bu adamlar nasil beceriyorlar bunu? olaya gercekustu bir boyut katarak, olayi inanc duzleminde cekisme gibi gostererek. muslumlerin bati- hristiyan anlayisindaki "uslanmaz kotuler" bilinmesinden yararlaniyorlar.

tayyip geldiginden beri siyonistlerin lehine calisti, islami populist vaazlarinin filistin'dekilere yarardan cok zarari oldu.
Türkiye islamcıları için bosna neyse odur.

Boşnakları mutlak soykırımdan abd öncülüğünde nato kurtardı. Abd bunları yaparken bizim islamcılar çomar silkip çocuklarının ileride birbirine gireceği serveti yapıyorlardı.

Ha adettindir, yaşadıkları sikimde değil, israil'in imkanlari kendilerinde olsa (ki iq elvermez de) bir yahudi bile bırakmayacak insanlar bunlar.
türkiyede kandil neyse dünyanın o'su.
yeterince gebertip kökünü kurutmadıkları için bu hususta ben de birilerine kırgınım.
Asgari ücretin 383 dolar, ortalama maaşın 774 dolar olduğu ülke.
israil'den meyve ve sebze ithalatını durdurmuş ülke.
türkiye dışişleri bakanlığı verilerine göre 450 türk vatandaşının olduğu ülke.
(bkz: israil 1937 sınırlarına dönsün)
Filistin'de üç grup var: sosyalistler, dinciler ve refaha ulaşmak için göç etmek isteyen fakat mecburen kısılıp kalanlar.
Zerre acımadığım insanların ülkesi.

Halkı insanlıktan nasibini alamamış çöl faresidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar