bugün

düşünce, mülahaza, mütalaa anlamina gelen kelimedir. * *
öylesine bariz birşeydir ki, biri tanımlamasını yaptıgında ben bunu neden düşünemedim diye kafayı yemenize sebep olan..
Anonim bir ayrılık türküsü söyle baslar;
Fikrimden geceler yatabilmirem
Bu fikri başımdan atabilmirem
ve böyle devam eder;
Neyleyim ki sene çatabilmirem
Ayrılık ayrılık aman ayrılık
Herbir dertten ala yaman ayrılık..
(bkz: ayrılık)
(bkz: idea)
olmadığı durumlarda allah tan medet umulur.
(bkz: allah akıl fikir versin)
(bkz: amin)
türkiyede suç sayılan, dünyanın geri kalanında düşünme eylemi sonucunda ortaya çıkan şeye denir.
degisen, daha iyi bir düsünce, plan...
insan beyninin bokudur. algı kanallarından okuduklarınızı, duyduklarınızı, gördüklerinizi, hissettiklerinizi anlamlandırıp kafatasınızda sindirirsiniz ve dil yoluyla dışarı çıkarırsınız. bu anlamda bir öğrenilmişliğin fikre dönüşme süreci, gıda posalarının boka dönüşme süreci ile benzerlik gösterir. yani temel sindirim ve boşaltım sürecinin organları ile örnekleme yapıldığında dil götün işlevini görür, beyin ise bağırsakların.
her insanın iyi bir ... var ile başlayan ve her zaman iyi sonuçlar vermeyen çoğu ossruktan düşünceler.
(bkz: v for vendetta)
t.c. 1982 anayasasının 25. ve 26. maddesi ile her birey için koruma altına alınan, ceza kanununun 301. maddesine göre açıklamananın cezai müeddiye gerektirdiği durum.
Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olmak TEHLiKELiDiR.
v'ye göre kurşun işlemeyen bir kavramdır.
her yeni fikir,diğer fikirlerin arasında azınlıkta kalır.azınlığın çoğunluğa tahakkümü de ya zorbalıkla yada haklılıkla geçerlilik kazanır.zorbalığın bittiği bir ülkede yeni fikirlerimizle sizi aydınlatacaz.
fıtri bir ihtiyaçtır insan bünyesi için..
fikir ilaç gibidir dozu yavaş yavaş artırılmalıdır.
imgenin düsündügünü düsünmektir. *
Hayatamızı değiştirebilecek tek şey. Beynimizde yarattığımız sadece basit bir düşünce. Bu küçük düşünce, kendisini düşündükçe yavaş yavaş büyür. Beynimize yapmamız gerekenleri yaptırır.
başlamak ve başlatmak için beynin yapması gereken üretmeyi gerçekleyebilmesidir.
Benim kendimce sorgulayıp-anlamadan kucakladığım hiç bir şey olmadı. Tanrı, Peygamber, önemli bir şahsiyet, anne, baba, insan, meyve yemenin faydaları vs... Aklınıza ne gelirse; önce sorguladım, anlamaya çalıştım sonra aklım ve kalbim "evet" dediyse kucakladım veya "hayır" dediyse kucaklamadım. Dolayısıyla bana kendi otoritelerinizi, tanrılarınızı, fikirlerinizi, düşüncelerinizi vs ancak güzelce, nazikçe ve ikna edecek delillerle anlatabilirsiniz-beni zorlayamazsınız. Ben de hiç kimseyi zorlamam; belki sevdiklerime tekliflerimi düşünmeleri konusunda ısrar edebilirim. Siz de bana ısrar edebilirsiniz. Size saygısızlık yapmam, ama kalbimin ve aklımın kucaklamadığı herhangi bir şeye inanmamı bekler ve "hayır" diyen sessizliğimle karşılaşıp-hayal kırıklığına uğrarsanız, suçlusu ben değilim
eğer biri varsa ve yaşıyorsa, nefes alıyor konuşabiliyorsa kendine ait düşünceleri olmalıdır. yoksa zaten niye yaşadığını kendine sorması gerek. bir birey olup olmadığını sorgulaması gerek.

benimle aynı fikirde olma,benim fikrimden farklı olsun seninki,
en azından seninde bi fikrin olsun, yoksa ne farkın kalır ki benden... (C.A)
zamanla her konuda değişebilen, bir konu ile alakalı olan kişisel görüş, düşünce.
Herkes bir baskasinin dusuncesine, bulusuna, gorusune gore yasiyor. Kimsenin kendi fikri, kendi aklinda buldugu seyler yok gunumuzde. Sevmek kime gore sevmek? Aldatmak kime gore aldatmak? Bana gore dusunmen gerekenden baskasini dusunmek bile aldatmaktir, baskasina gore sadece yatmak yeter aldatmaya... fikirler, gorusler, buluslar. Bir dusunun bakalim kaci sizin gercek fikriniz gorusunuz. Hep baskalarindan gordugunuz seyler. Yarin obur gun biri cikip dunya aslinda donmuyor, bu da kaniti derse ne olacak? Bildigimiz gercek gercek mi? Fikirlerimizi delice neden savunuyoruz o zaman? Neden fanatigiz bu kadar takimimiza, hic mi serefsiz bir oyuncu oynamaz bir takimda, hic mi serefsiz bir yonetici gelip sike yapmaz, yaptirmaz. Fikir ve goruslerinizin cogu hatta tumu size ait degil. Baglanmayin bu kadar... KAFAMDA DELI SORULAR.

Gibi akli dengeyi bozabilecek imce dengedir.

Dipce: turkce karakterlere bir ara bakacagim bilgisayardan.
ide.

''Aklına parlak bir fikir gelmeyince Şiir okuyanlardanım ben''

*kanuni olmayan şiir
Zikri etkileyen şey.