bugün

gördüğü her sike ağlayan ama konu israilin öldürdüğü 9 insan olduğunda duygusallığından çıkabilen tarikat lideri.
yine ağlıyor ama bu sefer başka sebepten;
http://www.bobiler.org/mo...47&s=90&m2=168445
soyadının aksine hep ağladığını görüyoruz efenim. ne hikmetse bir kere bile güldüğünü görmedim.*
sosyal sitelere dini inanç bölümüne ''zenginleştikçe zenginleşen şeyhlerin,şıhların,tarikat liderlerinin dininden değilim'' yazmamı sağlayanlardan biri.. Ağlamaksı insan.. (bkz: ibrahim tatlıses)
kadir mısıroğlu tarafından haklı olarak eleştirilen adam.
--spoiler--
Kadir Mısıroğlu: Fethullah Efendi'ye gelince bundan bir ay önce beni göklere çıkardı. Bu onun eski hüvviyetine uyuyor. Bir ecnebi gazete bana geldi. Ne diyorsun dedi? Dedim ki bu Fethullah Gülen'in ben iki hüvviyetini biliyorum. Birinci hüvviyet benimle aynı. Tüm din karşıtı güçlere karşı, islam'ı müdafa eden. Ben Eskişehir'de hapis yatarken o da 163'ten izmir'de yatıyordu. Bir de baktım ki Hristiyan'ı Musevisi putperesti cennete dolduruyor. Ben bu hüvviyete cephe aldım. Onunla ilgili de burada olmayan "Gurbet içinde Gurbet" adlı kitabımda onu yazdım.

"GÜLEN SiYASET YAPIYOR"

Eğer bu konuda yeni birşey olursa o zaman derim ki siyaset yapıyor bizi yumuşatmaya çalışıyor derim. Öyle ya gavurla diyalogu samimi bizimle olan diyalogu siyaseten. Bizi yumuşatmaya çalışıyor der ve bekleyeceğim derim. Bu bir Müslüman sözü değildir.

"BAYKAL'I ARAYAN AiLELERi ARAMADI"

izin vermeye meyilli olan adam derdi ki seni arayayım ona göre veririm. Bunu Fethullah Gülen bilmiyor muydu? Hayır, kalbi gavurdan yana. Bunu söyleyen adamın kalbi gavurdan yana. Müslüman hissiyatından olan, Müslüman'ın kusuru olsa dahi görmez, meziyetini görür. O adamlar şehit oldular. Mazluma yardıma girerken şehit oldular. Sen onlara bir tebrik, "evli bir adam evli bir kadınla zina yapıyor", ortaya çıktı diye geçmiş olsun telefonu yapıyorsun. Şu ölenlerin bir tanesine ailesine, sen hocasın bir tanesini arayıp geçmiş olsun demiyorsun. Hırsıza bulamadığın kabahati ev sahibine buluyorsun, yazıklar olsun.
--spoiler--
ılımlı, uzlaşmacı islam'ın her türlü rengini sergileyen adam. "islam dünyası ile hristiyanlık dünyasının birleşme zamanı gelmek üzere hazırlık yapın" emri ile cemaat elemanlarını ayaklandırmıştır.
evvela zaman gazetesinde bugün ali ünal ın yazısından anlaşıldığı kadar amerikan gazetesinde yer alan açıklamalarda kısmi tahrifat var şöyleki;
--spoiler--
Röportajı yapan WSJ muhabiri, röportajı yayınlamak yerine kendince bir değerlendirmede bulunmuş ve röportajdan sadece 3-4 cümleyi kullanmış. Hocaefendi'yi Şia'ya has manâda "imam" olarak takdim etmekle Hocaefendi-"iran-islâmı" arasında kendince bağ kurmaya çalıştığı gibi, meselâ hiçbir delil ve gerçeğe dayanmadan, "Hocaefendi'nin hareketi"ne destek olan bazı varlıklı zatları zaman zaman kanun dışına çıkmakla da itham etmiştir. Dolayısıyla, iyi niyetli davranmış görünmemektedir. iHH ve Gazze seferi konusunda Hocaefendi'ye atfedilen ve röportaja dahil olmayan söze de biraz bu noktadan bakılmalıdır.

zaman gazetesi 7 haziran 2010/ali ünal
--spoiler--
sonradan diyeceğimiz şudur;

açıklamada dahil olmayan kısımların eklendiği tahrifat olmasaydı ve açıklamanın kelimesi kelimesine ağızdan çıkmış olsaydı...ve açıklama bir bütün halinde doğruyu temsil etmediği varsayılsaydı bile...

daha evvelde belirttik hocaefendi ne haşa mutlak yanılmazlık sahibi allahtır, ne nisbi yanılmazlık sahibi peygamberdir...pekala yanılıyor olabilir...

ayrıca zaman gazetesinde hareketin içinde olarak tabir edilebilecek kimi yazarlarda hocaefendinin,basına yansıyan düşüncelerinin dışında düşünceler bildirmiştir..

ortada bir vahiy değil yorum söz konusu bir defa..

ve bu yorumun sebepleri üzerinde düşünülüp gülen hareketine yakınlığıyla bilinen kimi yazarları okunduğunda ortaya çıkan tablo şu ki...

hocaefendi, tepki göreceğini bile bile frene bastı zira ortaya çıkan bazı görüntüler hissi ve içten ise de bazı çevrelerin süistimal ve yaygarasına müsait...

ayrıca batı nın israile kutsal inek muamelesi yaptığı ortada...frene basılmazsa türkiyenin iç dinamikleride gözönüne alındığında midyata prince giderken evdeki bulgurdan olma ihtimali beliriyor....

kontrolsüz güç,güç değildir..

fethullah gülen,frene basmıştır...zira gidişat bambaşka mecralara gebe olabilir...gülen, tepki göreceğini bile bile bir nevi ön almıştır...

son olarak bir şerh düşmek lazım...bazı monşer eksenli düşünen insanların gülenin açıklamalarından sonra bir anda gazze havarisi,arap dostu kesilmesi hayli düşündürücüdür.
bu ülkenin insanlarını, bu ülkenin parasını, bu ülkenin değerlerini bu ülkeye ve bu ülkenin mevcut sistemine karşı kullanan amerika oyuncağı.
kendisini besleyenlerle içinde bulunduğu dinin insanları arasında kalmış insan. bugüne kadar müslümanların daha doğrusu kendi cemaatinin önderi olan insan bugünlerde nedense bir anda müslümanların yanlış yaptığını idda etmektedir.
hala yazılanlar okunmadan hakkında sarf edilen ezberlerin aynen tekrar edildiği insan...siyah,büyük ve kalın puntolarla yazmak mümkün olmadığından neyi deyip neyi demediğinin anlaşılmadığı anlaşılıyor.

efendim;

wall srteet journal'de çıkan demeçte fethullah gülen'in açıklamaları tahrif edilmiştir,hocaefendinin gemi ve ihh ya ilişkin demeği sözler demece eklenmiştir.gerekli açıklama zaman gazetesinde ali ünal tarafından yapılmıştır.ezberleri temcit pilavı yapıp ısıtmaktansa okunmalıdır;
--spoiler--
''Haberdar olduğum kadarıyla, Wall Street Journal'ın Hocaefendi'yle röportajı 25 sorudan oluşuyordu. 11 yıldır ABD medyasından gelen röportaj tekliflerini geri çeviren Hocaefendi, bu ve NY Times'tan gelen son teklifleri bazı sebeplerle kabul etmek durumunda kaldı.
Röportajı yapan WSJ muhabiri, röportajı yayınlamak yerine kendince bir değerlendirmede bulunmuş ve röportajdan sadece 3-4 cümleyi kullanmış. Hocaefendi'yi Şia'ya has manâda "imam" olarak takdim etmekle Hocaefendi-"iran-islâmı" arasında kendince bağ kurmaya çalıştığı gibi, meselâ hiçbir delil ve gerçeğe dayanmadan, "Hocaefendi'nin hareketi"ne destek olan bazı varlıklı zatları zaman zaman kanun dışına çıkmakla da itham etmiştir. Dolayısıyla, iyi niyetli davranmış görünmemektedir. iHH ve Gazze seferi konusunda Hocaefendi'ye atfedilen ve röportaja dahil olmayan söze de biraz bu noktadan bakılmalıdır. ''

ali ünal zaman gazetesi 7 haziran 2010
--spoiler--
gazze'ye yardım konvoyu hakkındaki sözleri mülakat verdiği wall street journal'dan değil de, şu durumda dış kapının mandalı olan, zaman gazetesinen okunarak yorumlanmaya çalışılan din adamı.

şöyle ki;
--spoiler--
Mr. Gülen said organizers' failure to seek accord with Israel before attempting to deliver aid is a sign of defying authority, and will not lead to fruitful matters.

(...)

Mr. Gülen said he had only recently heard of IHH, the Istanbul-based Islamic charity active in more than 100 countries that was a lead flotilla organizer. It is not easy to say if they are politicized or not, he said. He said that when a charity organization linked with his movement wanted to help Gazans, he insisted they get Israel's permission. He added that assigning blame in the matter is best left to the United Nations.
--spoiler--
wsj açıkça gülen'in sözlerini aktarmış. çarpıtmak da ali ünal'a düşmüş anlaşılan..
sanki hocaefendi röportaj verirken yanındaymış gibi konuşanlar var. ali ünal zaman camiasının hocaefendiye en yakın isimlerindendir. hocaefendinin ne deyip ne demediğini çok zeki sözlük yazarlarından daha iyi bilir...

wsj muhabiri, gülen hareketinin zenginlerinden bazıları kanun dışı işlere karışmıştır diye mesnetsiz iftiralarda bulunup, şiaya has tabirleri hocaefendi için kullanarak iyi niyetli davranmadığı ortaya koyduğu gibi gemi ve ihh hakkında sözlerin fethullah gülen tarafından değil iyi niyetli davranmayan wsj muhabiri tarafından sarfedildiği ali ünal gibi çok çok önemli bir isim tarafından deklere edilmiştir.anlamak isteyene zerre matematik,insaf ve mantık sahibi olan için mesele çok açıktır.
kurduğu nur cemaatiyle kendisini veyahut inandığı neredeyse peygamber olarak gördüğü bediüzzaman said nursi isimli geçmiş zamanda yaşamış şahsa tapan, onun öğretisini gerçekleştiren, vaaz verirken hüngür hüngür ağlayan,ülkesini çok sevdiği söylediği ve yasağı kalktığı halde halen amerikada ikamet eden dini bütün görünüşlü halk kahramanı.*
Birde adamın Türkiyede bir sürü para getiren kuruluşları var.
(bkz: zaman gazetesi)
(bkz: nt kitap kırtasiye)
(bkz: zağnos dershaneleri)
(bkz: fem)
özel okullar.
son aylarda akp nin her yaptığına karşı çıkışı ile artık akp den desteğini çektiği belli olmuş adam. rte demek gücü bulunca fethullah ı takmaz oldu.
wsj gazetesine verdiği röportajda ettiği sözler tartışma konusu olan din adamıdır. kimse, "bu adamın cemaatinden bazı zenginler kanun dışı ilişkilere karışmış. waj yazıyorsa doğrudur.." demiyor. wsj muhabirinin görüş ve değerlendirmeleri kendini bağlar. insanların takıldığı nokta sözlerinin bizzat fethullah gülein'in ağzından yapılan tercüme.
hocanın akpye "one minute" ayarıdır aslolan. wall street journalda sözler kendisinin olmasa bile sadece röportaj vermesi bile zaten "bi akıllı olun lan" demesidir. hoca satılık olduğu ve sahibi olduğundan değil belki de ilk kez, yeni satılmışların abartmasından hareketle "bu işler böyle değil yiğidim az soluklan hele" demiştir.
ahmet türk gibi buna da pkk bölücü bir terör örgütüdür, lanetle kınıyoruz dedirtemezsiniz.
kendisi dünyanın tiranlarının ortadoğu coğrafyasına tayin ettiği memurlardan birisi olduğu için, bu adamın ağzından israil ve amerika aleyhine de menfi kelamlar duyamazsınız.

dünya üzerindeki en muktedir piyonlardan...hoca efendi hoca efendi diye peşi sıra yuvarlanan bağlıları ne oluyor yazmak istemiyorum.
anlaşılması için onu anlayacak beyinlerin gerekli olduğu insan.
genç beyinlere gerizekalı yaftası vurarak ıdıot muamelesi yapan kişilerin korkulu rüyasıdır.ajan olduğu söylenir,ama ermiş olduğuda söylenir.objektif olmanın gereğine inanan müslümanların suya sabuna dokunmayarak Allaha havale ettiği kişidir.
bir yahudi kuruluşu olan wsj röportajı çok iyi kullanmış, bakın bu adamların en büyük imamı(!) bile bize hak veriyor diye propaganda savaşında 1-0 öne geçmiştir. ihh kendisini çok zor duruma sokan bu ropörtaj için günlerce yalanlama bekledi. baykal olayı için bile saatler için de devreye giren f.gülen, günlerce yalanlama açıklamadı. bunun yerine zaman gazetesindeki yazarlar, f.gülen'in tepki çeken konuşmalarını "yok şöyle demek istedi", "yok onu wsj ekledi" diye kıvırmaya çalışıyorlar.

adam söylediği lafların arkasında, size ne oluyor???
amacının, düşünccelerinin anlaşılması için beyne bile ihtiyaç duyulmayan yani kör olsan görebileceğin lakin buna rağmen hala gerçek amacını anlamayanlarının bulunduğu, karşıtlarına hakaretler ettikleri Homo sapiens.

(bkz: vatikan kobra yuvasıdır)
11 yıldır evinden 2 kez çıkmış insan. nereye gitmiş 2 kez?
dehasını tartışmak saçma. biz onu dehasının hakkını veriyoruz zaten.

demem o ki; her devirde bu ve benzeri niyet simsarlarının, politik çok yüzlülerin arkasından kitlesel yürüyüşler olur. topluluk böyledir çünkü... ilkesizdir, yozdur, dejeneredir, kendisine ikbâl vaad edene yamanır, gururunu okşayanın peşine gider, eline ekmek vereni göklere çıkarır. bütün bunları yaparken sahip olunan ve sözde benimsenen değerlere sadakat aslında pek önceliksizdir. asıl mesele işte bu noktadaki açığı bilmekte başlar. böyleleri kendi savunduğu değerleri yozlaştırırken dahi; kendisini takdir edenler ve "siz onu anlayamazsınız" diyenler illâ ki çıkar.

ha o takdirciler, yani kayıtsız şartsız tasdikçiler yok mu? asıl onlarda bırakın dehayı, zekânın, yaradılış haysiyetinin katresini bulmak kabil değil.
baktı ki çıkar gidiyor rant gidiyor yerini ihh kapacak hemen israil konusuna değdiren ağlak.
Allah ıslah etsin, bu adam aynı şeyi 28 şubatta da yaptı başörtüsü füruattır dedi. uşaklığını çok iyi yaptığı gibi uşaklığının karşılığınıda hakkıyla alıyor. kimin çocuğu olduğu bile belli değil. adam gibi çık söyle baban kim senim vatikan mı israil mi cıa mı ? yoksa seni ve projeni hepsi birdenmi dölledi.
güncel Önemli Başlıklar