bugün

eğer trt spikerinin yaptığı açıklama doğruysa ve açıklamayı yaptıranlar içeriğe sadıksa olayların cemaatle hiçbir ilgisi yoktur. sadece cemaat algı oluşturmak için kullanılıyor. cemaatin fikri bellidir çünkü.

ben metinde daha çok ülkenin temel dinamiklerinin yok edildiğini görüp bunu gururuna yediremeyen küçük bir oluşum görüyorum. bunlar darbe yapmaya çalışıyorlar. yani bir birlik yok, darbe zaten öyle iki üç askerle yapılmaz.

ayrıca bu tür haberleri bilinçli olarak o oluşuma halkı uzak tutmak için yapıyor olabilirler. o oluşum halktan destek bekliyor da olabilir.
Açık olan yegane kanaldan duyduğuma göre bu örgütle en ufak ilgisi olanın mallarına el konulup vatandaşlıkran çıkarılıp yerlerine suriyeliler alınacakmış

(bkz: Anam coştu lan bunlar)
ulan ne salak tipler var!
cemaatçi değilim ama bu kadar da her şeyin bunlara yıkılmasına karşıyım! zira daha ne askerler sorgulamış, ne askerler ile cemaat ilişkisini gösteren bir delil bulunamamış iken akp ile tayyibin daha olay başladığı gibi fetöymüş demesine nasıl inanır da bu kadar saçmalarsınız yahu!
Sektörleri ele geçirdiler.
Meb e doluştular önce.
Sonra emniyet.
Sonra yargı.
Sonra tsk.
Vs.

Bu kadar sinsi bir oluşum daha yoktur amk düzeninde.
O kadar kulun kanına girip asalak gibi beslenirken malum zihniyet kapıları ardına kadar açtı bu alçaklara.

Herkes ettiğini çekecek.
Çomarlar da fazla sevinmeyin derim.
Kötünün kötüsü yakındır.

Rab sonumuzu hayr etsin.
dün de bugün de karşıydık ama tebrik ediyorum allem etti kallem etti, küstü göründüler, ağladılar sümük sildiler ve atatürk ün cumhuriyetinden de , cumhuriyetin anayasasından da , türk silahlı kuvvetlerinden de intikamlarını aldılar/ almaya başladılar. 100 yıllık nefret tabii kolay değil.

türkiye cumhuriyeti düşmanı sözde dindar esasen dinci topluluk.
Muhterem hoca efendimiz o bizim itham da bulunmayin lutfen.

Aa pardon o eskiden di sahi ne degisti biz feto derken simdi siz o yu ö yaptini da nasil fetö oldu sunu bi mumin gardasimiz aciklasin.
amın oğlu esteban bunlar şerefsizler ya kendi düzenleri bozuldu diye bizim ülkenin düzeninide siktiler gidin intihar edin içerde azcık şerefiniz varsa.
kendilerince darbe yapmayı denediler oorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrroooosssssssssssssssssssssssssspu çocukları.
saidi kürdi hazretlerinin(!) kitaplarını kuranı kerim yerine koymuş maklube yiyip çay içip ışık evlerinde insanları dini konusunda eğiten (!) ülke ve vatan için gözünü kırpmadan her türlü fedakarlığı yapacak hizmet(!) hareketi.

tabiii yerseniz.

sizin ışığınızı sızıntınızı alayınızı.

mesaj kutumu fetocusun diye evini basarlar silik yersin diye uyarılar aydınlatan arkadaşlar bu entry yi anlamayacak modların devlet görevlilerinin gözlerinden öpüyorum.
Hakkında girilen ilk entry'e baktım da istemsizce bi güldüm. O zamanın akp'lileri şimdi kendilerini fişliyorlar.
zamanında içlerine dahil olmadığım için şu anda allaha şükürler ettiğim terör örgütü.

2001 yılında üniversiteye başladığımda yalnız yaşamamdan ötürü çok defa onlarla birlikte kalmam hususunda ısrar etmişlerdi de "hacı ben sigara içiyorum içki içiyorum sizin kadar ibadet edemiyorum ve hele ki bu sigarayı bırakmayı hiç düşünmüyorum ara ara gelir çayınızı içer sohbetlerinize dahil olurum lakin tam zamanlı yanınızda kalmam imkansız" diyordum abi!! sıfatı ile yanıma gelen arkadaşa. şimdi devlet memuruyum ve eğer onlarla birlikte kalmış olsaydım şu anda kuvvetle muhtemel açığa alınmıştım ve hakkımda tutuklama kararı çıkmıştı bile. zira çalıştığım kurumda daha önceki operasyonlarda ve son gelişmeler sonucunda birçok mesai arkadaşımız sabah masalarında işten el çektirildiğine dair yazı ile karşılaştılar ve aynı gün içerisinde terörle mücadele şube müdürlüğü polisleri tarafından elleri kelepçeli bir şekilde bakanlıktan çıkarıldılar.

yalnız şu hususa dikkat çekmek gerekir: bu örgüt mensuplarının ülkedeki tüm kurumlara zamanında çok başarılı bir şekilde yerleştirilmesine vesile olanlar halihazırdaki hükümet temsilcileridir. cumhurbaşkanı rte tarafından bizzat idare makamına getirilmişlerdir. bunun en basit örneği memur ünvanında iken daire başkanı olan kişilerdir. zamanında her şey süt liman iken çıkarlar çatıştı kuvvetli olan güçsüz olanın kafasını ezmeye başladı. e köşeye sıkışmış kedi misali can havliyle sağa sola saldırdılar haklı olarak bu kişiler. filler tepişti olan çimenlere oldu.

oldum olası bu yapılanmayı tasvip etmeyen bir birey olarak gerçekleri en başından beri gördüm hala da görmekteyim. şimdi 50000 e yakın devlet memuru tasfiye edildi ancak bunlar mantar gibi kestikçe çoğalıyorlar. onun için kökünden koparmak lazım.
islamcı hükümete 10 yıl kaybettirmiştir. aslında hükümetin kini de biraz buradan kaynaklanıyor bence. merkez sağ görünümlü radikal bir parti olan akp devletin kurumlarına sızmada kendi tabanından çok daha ideolojik ve nitelikli olan bu cemaati kullandı. fakat daha sonra bu cemaatin aslında partiden bağımsız olduğu anlaşıldı ve işler buraya geldi. olan akp'nin koca 10 yılına oldu.
E hani turk okullari, turkce olimpiyatlari. Bu cemaat bunca yil bu millete turk ve islam degerlerini anlatmasa bu kadar buyuyemezdi. Simdi bok atmak kolay. Ama ben bu insanlara cidden aciyorum. Fuatavni basligina da yazmistim. Cemaat adina hareket eden gazeteciler, askerler, polisler, twitter hesaplari bu cemaate inanan insanlari paravan olarak kullanmislar. yezit bitti, yezid tutustu, akp oylari eridi, partide catlak var diye diye bu insanlari koyun gibi gutmusler, ellerinde avuclarindakileri el konacak bankalara yatirttilar. Hadi bunlar yine tamam, inanmistir adam yapmistir anlarim da en buyuk kazigi da bu milletin insanina, askerine, meclisine bomba atarak soktular. Artik bu leke cikmaz. Safca inananlara yazik cidden. Yook ama bir saflik yoksa, bunlar zaten bile bile olmussa da vay amk vay ki ne vay. Hasan sabbahin ruhu hakkaten diz coker tovbe ister.
fethullahçı terör örgütü/paralel devlet yapılanması diyeceksin.
yurt dışında hala güçlüdürler. hemen hemen her ülkede varlardır.
bir ülkede varlık göstermek için şu yolları izlerler; önce türkiyeden seçtikleri veya yurt dışında yatırım yapmak isteyen iş adamlarını yurt dışına gönderirler orada doğru insanlarla tanıştırıp adamın işi büyümesi sağlanır tabi her şeyin bir bedeli vardır, "himmet" adı altında cemaat vergisini alır bu arada iş adamlarıda çoğalmıştır hemen bir vakıf kurarlar cumaları namazda toplanırlar. onlar artık "mütevelli" dir. belirli günler toplantılar yapılır asıl amaç onlardan para toplamaktır. toplanan paralarla bir okul satın alınır. türkiyedeki öğrenci getirip kendilerine başka bir finans kaynağı daha oluştururlar e tabi bu sıralar anaokulları bile açılmıştır. okulları kendi üstlerine yapmazlar, başka bir işadamının üstüne yapılır, bölge abisi orada takılır birde ülke abisi vardır, onu göremezsiniz ama o sizi görür. isterse size ulaşabilir.

daha devam edeceğim...
Bu sinsilik abidesi cömaat devlet içinden temizlenecek de zihniyeti nasıl temizlenecek muamma.
Baş belaları...
Kırk yıldır devletin milletin iliğini kemiğini sömüren terörist yapılanma. Neyse ki artık sonu gelmiştir. Kimsenin ahı kimsede kalmaz.
adam 1989 diyor, soruların cevaplarını önüme koydular diyor. öncesinin hangi yıllara dayandığı da muamma.

erdoğan bunlarla adeta savaşırken cumhurbaşkanı oluyor ve baş yaveri bu örgütün bir üyesi çıkıyor. şaka gibi amk.

yakalanmışlar ve yakalanacaklar çok küçük bir ekip kesinlikle. olay tsk falan değil abi her kuruma adam sokmuş ve palazlanmışlar ve sayıları hakkında tahmin yapmak imkansız.

mete yarar'ın dediği gibi içten yiyip bitirdiler memleketi. amaç elde etmek değil içini boşaltmak. akp de erdoğan da daha önceki özal'lar, çiller'ler, ecevit'ler de hepsi maşa.
görsel
cemaat mensupları ellerindeki tüm neşriyatı deşifre olmamak için yol kenarlarına atmaya başlamıştır.
yakından tanıma fırsatı bulduğum, asla tasvip etmediğim cemaat.

1 kur'an okumazlar. kur'anı bilmezler. abileri ablaları ve onların üstündekiler de dahil. kaç tanesine sorular sordum anladım ki bilmiyorlar. bir şey sorsanız lafı uzatıp alavere dalavere yapar sizi yorarlar, sonuçta anlattıkları net bir şey yoktur. bilgisizdirler. karanlık tepelerindekiler zaten meçhul.
2 risaleleri ilim dolu kitaplar zannettirilmişlerdir. osmanlıca(!) diye gramer hataları ile dolu bu kilerin yazfığı belirsiz kitapları anlamasalar da hikmet var falan sandırıldılar. önce böyle ısıtıldılar.
3 tabanının birçoğu kendini iyi niyetli ve hizmet insanı olarak düşünür. bu noktada benim aklıma
bakara suresinin 11. ve 12. ayetleri gelir: (http://kuranmeali.com/sayfalar.asp?sayfa=2) aklıma gelen ilk şu oldu ki, cemaat mensuplarının birçoğuna"-yanlış yapıyorsunuz yapmayın etmeyin" dendiğinde, "-biz hizmet yapıyoruz, hizmet hareketi" vs gibi laflar ederler. aslında birçoğu terör örgütü üyeleri olduklarının farkında bile değiller. sonuçta çalınmış sorularla, abi(!)lerinin abla(!)larının (ne demekse) talimatlarıyla bir yerlere getiridiler,
yetişkin çocuk gibi bir şey oldular.
neye dönüştüklerini anlamadılar bile. eminim darbeci takımları başarılı olsalar milleti kurtardıklarını falan zannedeceklerdi.
4 cemaat sıkıntısı sandece ülkemizde değil tüm dünyada var. hatta bununla ilgili ingilizce bir video var, Türkçe dublajı da şu: https://www.youtube.com/watch?v=vwb_KezMstw
videoyu sonuna kadar izlediğinizde hristiyanlarda da bu cemaatleşme meselesinin ülkemizdekilerle olan benzerliği gözünüze çarpacaktır. hatta videonun sonundaki ayetleri incelemenizi öneririm.
bunda sonra işte şimdi sictik cemaatidir..

hakikaten sictilar..
6 yıl önce fethullah gülen cemaatinin gerek ak parti gerekse Türkiye için nasıl bir tehlike arzettiğini yazmıştım.
(bkz: recep tayyip erdoğan/#10242313)

bunu sadece burada değil dost sohbetlerinde farklı ortamlarda da dile getirdik. ancak o günlerde bu fetöcüler gözde çocuklar olduğu için bozgunculukla, suyu bulandırmakla suçlandık.

ergenekon süreci yaşanırken de bunları söyledik:
(bkz: fethullah gülen cemaati/#14264254)

gülen'in uluslararası arenada nasıl desteklendiğini de yazdık:
(bkz: fethullah gülen/#10301977)

falan filan...

ben demiştim demenin derdinde falan değilim. niye beni dinlemiyorsunuz da demiyorum. desem ne olur, tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış.
sadece şunu söylüyorum. en azından şu günlerde yıllardır reisi yanlış yönlendiren, gerçekleri görmesini engelleyen insanların değil de samimiyetle iyi niyetle, devletini, milletini seven insanların da düşünceleri dikkate alınsın.
Şimdi pkk ya çalışacaktır.
her cemaat gibi ülke için zararlıdır ,dinin içine girmiş ve çürümemiş bi oluşum gösterebilir misiniz ?
network işte.bu network ü kuran kim? fethullah mı?...amerika´da nası yaşıyo bu adam? hangi amerikan menfaatine hizmet ediyo da ona bu "iyiliği" yapıyolar?...

bu adamın neye binaen vizesi var?...amerika türklere vize uygular, bi sebebin olması lazım amerika´da oturum izni alabilmek için. türk profesör abd´de üniversitede çalışır, vizesi vardır, çalışma zamanının son gününe kadar vize verirler.

türk profesöre bile bu kadar katı olan adamlar, bu adama niye böyle muamele gösteriyolar ?

demek ki neymiş?...bu network ü kuran fethullah diilmiş, ve fethullah sadece paravanmış.