bugün

entry'ler (286)

hello hello hello hello antepli

antebin hamamları'nın nakaratında geçen dize. güzel ama niye ingilizce anlayamadım.

gza

dahi, üstad. liquid swords albümüyle hip hop tarihine mührü koymuştur.

kocaeli

(bkz: il)
(bkz: şehir)

kocaeli ili içindeki şehirler: izmit, gebze.
izmit ve gebze'nin bağlı bulunduğu il: kocaeli.

privateering

ingilizce: leventlik, yamulmuyorsam.

3 kıtada toprağı olan devletin adını osman koymak

haklı bir isyandır. berkecan koymak lazım gelirdi. berkecanlı imparatorluğu.

edit: hatta ve hatta Devlet-i Aliyye-i berkecaniyye.

kitap dostum

kitap temelli sosyal paylaşım uygulaması. okuduğunuz kitaplara göre bir profiliniz oluşuyor, sizinkine benzer profilleri gözlemleyebiliyorsunuz. en ilgimi cezbeden özelliği kitap takas sistemi, bibliyomanyak olmayan ve türkçe kitapların ipabını bulamamaktan şikayet eden benim gibi organizmalar için güzel bir sistem.

internet siteleri http://www.kitapdostum.com, keşke platforma uygulama gerekmeden, direk site üzerinden girilebilseydi.

kocaeli

şehir değil, il. şehir olanı için (bkz: izmit)

karaman ın isminin hiç duyulmaması

aslında karaman diye bir yer olmamasından kaynaklanan durumdur.

23 yaşında olmak

reşit olmanızdan önceki bir dönemlerden beri üzerinde çalıştığınız, defalarca tamamlayıp attığınız albümü hala bitirip yayınlayamadığınız, pes etmeye yaklaştığınız yaştır. bazılarınızın.

23 yaşında olmak

saçı sakalı kestiğiniz yaştır.

uludağ sözlük ün en gereksiz yazarı

(bkz: romeosuzjuliet)

marmara bölgesi

sanılanın aksine kırıkkale ilini içinde barındırmayan bölgedir.

seninle ilişkimizin olması hataydı diyen kız

dörtyol mu merkez mi samandağı mı denilerek dumura uğratılacak kızdır.

denizden babam bile çıksa yerim in ingilizcesi

my name is fish.

die welle

ahahah ulan. hakkında komünistlerin gelip "ülkücülerin izlemesi gereken film", "faşizm faşizm" diye sayıklamaları yüzleri gülümseten film. dersin adı "die Autokratie" arkadaşlar, "Faschismus" değil. lütfen, rica ediyorum, bari kendi ideolojiniz hakkında bir şeyler okuyun be.

sigara içerken babaya yakalanmak

insanı hayattaki en büyük zevklerin birinden mahrum bırakır. o gizli gizli içilen sigaraların tadı hiçbir şeyde yok beyler. yakalanmayın.

avrupa da olduğunuzu tescillediğiniz şeyler

bavyera'nın köyünde tabi ki çöp görmeyeceksin, çünkü köyde senin dışında üç kişi yaşıyor, ikisi yerli, biri polonya göçmeni.

böyle enteresan şeyler işte.

avrupa da olduğunuzu tescillediğiniz şeyler

"balkonda hiç ses duymuyorsanız" muhtemelen bavyera'nın bir köyünde olduğunuz tescillenmiştir.

sancar han vs sultan hakim

tam warband'den çıkıp sözlük yerinde mi diye kontrol ederken karşıma çıkan başlıktır. ve evet, sultan hakim tokatlar.

siktir git daha yazma lan diyen kız

kalp kırıyordur.