bugün

yapımci sarkıcı müzikten tv dizisi yapımcılığından para kazanan sanat camiasında yıllardır bulunan ünlü şahsiyet
aslen trabzonludur.
tv makinasına katılınca ne kadar çok seveni olduğunu anladığım ve gerçekten karakteriyle bir yere gelmiş insan*..
budur umudu diye söylenmesi hoş bir söz öbeğine sahip bir parçası vardır
(bkz: bir bir biri birilerine)
eski polisiye dizi ve filmlerin vazgecilmez komiseri.
iz peşinde adlı polisiye dizine çük kadar silahı su tabancası gibi tutarak yarılma sebebi olan yapımcı.
"ne?" kelimesini bir replik haline getiren dizilerin yapımcısıdır.

zeyno - memoli?

memoli - ne?! memoli mi?

zeyno - hani çay içerken balık tutacaktık?

memoli - ne?! çay içerken balık mı tutacaktık?

zeyno - söz vermiştin

memoli - ne?! söz mü vermiştim?

zeyno - memoli niye her boka "ne?!" diye cevap veriyorsun?

memoli - ne?! her boka "ne?!" diye cevap mı veriyorum?

zeyno - allah belanı versin memoli

memoli - ne?!

hey gidi günler de her çıkan konuğa şu adam öldü diye şaka yapan insandır, ayrıca çok şeker, tombul, sempatik, değişik bir insandır.
yılan hikayesi gibi 3 yaş altı çocukların bile izlemeyeceği bir dizinin yapımcılığını üstlenmiş üstün yetenekleri olan bir şahsiyet.
not:şahsın üstün yeteneği dizinin kalitesinden değil o dandik diziyi halkımıza izletip raytinglerde 1. yapmasından gelmektedir.
dün konuk olduğu beyaz show'da kendisi ile ilgili vtr bandı seyrederken ağlayan babacan yapımcı.
beyaz showda en son hediyeler verilirken (hediye de hediye ama! slayt şeklinde fotoğraflar geçen çerçeve) "ondan bana da vereceksiniz dimi?" diyince gece gece beni güldüren, Allah'ın da onu güldürmesini dilediğim, hastalığındn sonra oldukça hassaslaşmış, Türk dizilerine katkısı tartışılamayacak, güzel insan...
son dönemlerin önde gelen yapımcılarından biri olmakla beraber aslen bu işe şarkıcılıkla başlamış olan, sesi itibariyle en görünümüyle olduğu kadar kalbur üstü bir isim
Ajda Pekkan' a aşık izlenimi verip ağız ağıza şarkı söyleyerek romantizm yapan insan.
profesyonel adlı atv şarkı yarışmasının müthiş jürisi. berklee müzik akademisinden burs alan bir yarışmacıya ' o jürileri ben saymıyorum,akıllı ol sus artık, adamın kulağını keserler' diyen, demliklerce çay demletilecek insan. wynton marsalis ile aynı sahneyi paylaşan trompetçi elemana 'senin trompet çalmanı beğenmedim' diyen müslüm gürses in ekürisi.
hem bu kadar başarılı, hem de bu kadar alçak gönüllü ,sevecen olabilmek herkese nasip olmaz.
profesyonel yarışmasında hiçbir haltı beğenmeyen sözde sanatçı. milletin diksiyonunu beğenmiyor önce kendine baksın, milletin kariyerine laf atıyor, e be adam sen bir bir birilerine şarkısından başka ne yaptın da kendi kendini yüceltiyorsun. ayrıca yarışmada yaptığı en çirkin iş ise yeteneksiz ve yetersiz bir erkek yarışmacıyı sırf anadolu çocuğu diye sürekli övmesi. diğerleri ne yağmurdereli? onun bunun çocuğu mu?
şişman ama iyi bir yapımcı.
22 temmuz 2007 genel secimlerinde akp'den milletvekili adayi olacagi aciklanmis yapimci.
asıl adı osman gazi yağmurdereli dir. rahmetli babası adalet partisi trabzon il başkanı idi bir zamanlar. kendisinin de milletvekili seçilme ihtimali oldukça yüksektir. *
istanbul 2. bölgede akp nin adayıdır.
(bkz: çıkarın insanlara yaptırdıkları)
hayati boyunca iktidar partileri ile al gülüm ver gülüm iliskisi icinde bulunmus,özal zamaninda özal in ve semra hanim in papatyalarinin pek bir yakini,ciller zamaninda enistenin adami simdide tayyip in kanatlari altina girmis bulunan,türkiyede bir yerlere gelmek icin ne yapilmasini iyi bilen tonton sahsiyet.
siyası kararları da dizileri kadar kötü olmasa bari.
kör tuttuğunu şeyedermiş misali, partilerin milletvekili adayları kervanına katılan, sempatik ve şişman yapımcı.
geçen gün bu sizi ilgilendiriyor adlı programa pelin batu ile katılmış olan şahsiyet. pelin batu'ya hangi partiye oy vereceksiniz diye sorulduğunda bu kızımız da sıralamaya başladı:
- sol, liberal, sosyal demokrat.....
o. yağmurdereli hemen araya girdi:
- işte bu parti biziz.

yapma osman, etme osman, sol diyor, sosyal demokrat diyor; bari girdiğin partinin siyasal görüşünü, çizgisini algılayabilseydin..