bugün

uzun süredir sessiz olan sanatçı yeni parçalar hazırlamaktadır.
sigarayı bıraktığını bile bir şarkı üzerinden duyuran geçmiş yılların efsanevi arabesk şarkıcısı.
adalet cimcoz un abisi eski dublaj sanatçısıdır aynı zamanda.
izledigim iki filminde zor durumda kaldığı için sevgilisine zarar veren bahtsız adamı oynayan insandır.filmin bi yerinde 'piç 'olduğunu öğreniyordu ve hüzün kaplıyordu abimizi.'demek ben piçim ha 'şeklinde bir cümle kurup acı içinde kaldırıma oturuyordu..*
an itibari ile (bkz: osman yağmurdereli) nin programında konuşurken her an ağlayacakmış gibi olan sanatçı..surat ifadesi ağlamadan bir önceki aşama olan hemşerim..
An itibariyle Osman Yağmurdereli'nin Hey gidi günler hey adlı programında, kapalı olmak, atatürkçülük ve din üzerine öyle düzgün, mantıklı şeyler söyledi ki; bu durum bilgisayarı açıp hakkında entry girmeme sebep olan şarkıcıdır. eşi necla nazır başı kapalı, oldukça muhafazakar bir kıyafetle, üniversite öğrencisi kızı da aynı programa dekolte bir giysi ile katılmıştır. Kısacası, düzgün bir aile profili ortaya koymuşlardır.
şarkı söylemek yerine ısrarla inlemeyi tercih eden, fakat bu tavrını yıllardır bozmamasıyla kendine tahammül gösterip takdir kazanan şarkıcı.
ağlar biçimdem şarkı söyleyen ama ağlamayan adam. efendi, saygılı, eski toprak. dinlemiyorum ama dinleyenlere ve müziğine saygım sonsuz.

3 babadan biridir.
diğerleri :

(bkz: müslüm baba)
(bkz: orhan baba)
ferdi tayfur dinlemek isteyecek kadar aşık olmamış bir erkek çok şey kaybetmiştir.
meşhur olmadan önce sakıp sabancı nın adana daki mısırlı ciftliğinde çalışmış sanatçı. *
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.