bugün

Showtv'de Her hafta 3 kadın ve 3 erkeğin 3 oyun ile korkularına karşı yarıştığı bu yarışma programı.üç aşamayı da geçen yarışmacı 50.000 YTL(50 milyar TL) ödül almakta.programın çekimleri Arjantin'de özel olarak tasarlanmış stüdyolarda eğitimli profosyoneller gözetiminde gerçekleştirilmekte.yarışmanın ikinci bölümününde,yarışmacıları canlı farelerin, yengeçlerin ve yılanların bulunduğu bir fanusta 3 dakika kalmak koşuluyla yılan ayıklatma seansı yapılmakta.
"korku etkeni" diye anlaşılabilecek ,adından da anlaşılacağı gibi adrenalin seviyesi yüksek , heyecan verici bir yarışma. diğer ülkelerdeki bölümlerinde yarışmacılara börtü böcek yedirilmekte.
bir yarısma programı olup, yarısmacılarına orumcek yeme - yurt dısı versiyonlarında gozlemlenmistir -, yılan + fare + yengec dolu bir kabinde yesil yılanları ayıklama gibi ilginc yarısma kademeleri olan, ulkemizdede de show tv sayesinde acun ılıcalı tarafından yayınlanmaya baslayan ilginc yarısma programı...
14 nisan da yayınlanan bölümünde donunuzun suda kaybolmasına, yılan fare ve yengeç dolu bir kabinde durmaya ve arabayla kaza yapmaya 50000 ytl vererek beni dumura uğratan güzel program.
süt dolu kapta nefes alabilmek için durmadan sütü içen,yaklaşık 1-1.5 litre içtikten sonra kusan ve kafası kusmuğunun içinde durmaya devam eden adamı gördükten sonra beni kanalı çevirmeye iten yarışma
insanı psikolojik buhranlara sokan ve hemen kaldırılması gereken yarışma...
hayatımda gördüğüm en gerizekalıca program,yarışmaya katılanlar heralde yarışma sonrası baya bir psikiyatırlara gitmeleri gerekecek
acun ılıcalı o kadar yer gezmiş, o kadar değişik kültür tanımış, bu kadar memleket görmüş de araklaya araklaya bu formattaki bi yarışmayı mı araklamış denilesi program.
an itibari ile kadının tekinin kurt,örümcek ve yengeç türevlerinin bulunduğu bir kaba kafasını sokup ağzıyla yakalayabildiklerini kutunun dışına çıkarmaya çalıştığı,sadece iç kaldırmaya yarayan rezil yarışma * .
kim bok yemek ister diye bi yarışma daha yapılsın tam olsun *
para icin insanların kendılerını ne hallere soktugunu acıklaya bir yarısma
ilerleyen bölümlerinde atraksiyonun abartılıp yoldan cıkması muhtemel yarışma. potansiyel oyunlar;

-kızların tırnaklarının çekilmesi
-erkeklerin kendi çüklerini kesmesi
-acunun tüm yarışmacıların ellerine vermesi gibi...**
kazanmanız halinde vergiler sebebiyle o 50000ytl nin ancak yarısını alabileceğiniz yarışmadır.fakat 25000ytl de fena para değildir iki atraksiyon için doğrusu...
degil 50 milyar 500 milyar için bile yapılmadan önce düsünülmesi gereken yarısma hedesi.
beyaz ve pascal nouma'nın eylül ayında katılma sözü verdikleri, eceline susamış , kaşıntılı hiperaktif bünye alternatifi program.
aslında biraz kondisyon kazansam katılmak isteyeceğim yarışma. fareden korkmakla beraber.yarışmadaki farelerin şirin olması ile o etabı da altedebilirim. zaten yılanmış,örümcekmiş,hamamböceğiymiş tırsmam iğrenmem... su altında rahatım. demek yapılcak şey kondisyon kazanıp ciğerleri ve vücudu kullanışlı hale getirmek.peki iki bacak birden sakatken nasıl olur bu?amannn zaten hayal
an itibariyle, bir tv kanalında 'bizim fear factor daha iyiymiş' başlığı altında, yabancı kaynaklı fear factor yarışmasında bir bayanın el büyüklüğünde bir böceği yeme görüntülerinin gösterildiği iğrenç ötesi yarışma. (bkz: deger mi hic) *
hangi aklı başında insan katılır diye bana uzun uzun düşündüren enteresan yarışma programı bu hafta ki reklamında insanlara acayip birşey içirdiklerini gösteriyordu. adamlar içip içip kusuyordu
yarışmacıların goz, mide ve fear factor sosundan oluşan karışımı içtikleri tiskinçlik.
insanların 50 bin ytl için maymun oldukları yarışma,kımıl kımıl kurtlar yılanlar offff iğrenç gerçekten.
acun gibi şirin bir adama sunuculuğunu yapmak pek gitmemiş dediğim program.
an itibariyle yayında olan ve yarışmacılara göz,mide,bağırsak,yağ parçası gibi şeylerden * ikisinin yağ ve de safrayla * karıştırıp içirtilmeye çalışıldığı,tüyleri diken diken eden rezillik.

yarışmacı:içinde tam bir göz var yutamıyorum...

ben de diyorum ki:pes yani..
kafaya yengeç sürüsü,karına yılanlar,ayaklara fareler...canlı canlı kabir azabı dedikleri bu olsa gerek.
50 000 ytl değil 50 milyon dolar verseler katılmayacağım yarışma...
katılmak için passport gereken tiksinç yarışma...
(bkz: fear factory)