bugün

entry'ler (143)

crocuspi

Crocus PI tek kart bilgisayarlardan biri; dahili ses çıkışı mevcut; uygulamalar için ekstra led. Endüstriyel iletişim desteği var; orange pi’den iyi bence

chp lilerin kürt oğlu kürt olması

Bu detaya böyle girilirse, kurdlerin hem turkiyenin kurucu unsurlarindan biri olmasi hem de nufus olarak cok fazla olmasindan oturu zaten matematiksel olarak bircok alanda ve partide varlar. Akp'ye de baksaniz cok fazla kurd var. Bir de kurd oldugunu soylemeyenleri hesaba katarsak... Olay tamamen matematik. Mhp ye bile bakmanizi tavsiye ederim

bilge yaşlı adamı dinlemek

her zübük yaşlandığından sadece yaşlı olması para etmez, öğütlediği konuda yaşamını başarılı geçirmiş olması lazım

medrib kebabı

satır kıymanın kuzu kaburgayla birleştirilerek yapıldığı bir kebap pişerken üzerine domatesli bir sos sürülüyor. lezzetli ve doyurucu

yanık köşk restaurant

Açıldığından bu yana istanbula geldikçe uğradığım restoran. Tanıdığım en saygılı insanlar işletiyor diyebilirim. Her şey bir yana, lahmacunu ve adanası gerçekten inanılmaz başarılı. Adana başka yerlerde de güzel olabilir ama lahmacunu gerçekten çok iyi. Artık dost olduğum insanlar olduğundan açılan entry'yi gösterdim. işletmenin haliyle sözlük hesabı olmadığından, ben yanıtlarını yazmamı istediler. Kırmıyorum ve iletiyorum,;

Konuklarımıza hitaben yazılmış bir kurum açıklaması değil, sözlükte işletmemizi tanımadan başlık açan arkadaşa hitaben yazılan bir bilgilendirmedir.

"Öncelikle işletme sahibi olarak farklı sektörlerde ve ülkelerde çalıştım, gerek akademik gerek kurumsal tecrübemden ötürü hizmet sektöründe de bazı yenilikler yapmak üzere restorancılığa birkaç yıl önce başladık. Toplumumuz aslında çok muhteşem insanları barındırıyor ama bir o kadar da zıttı mevcut. Mesela sözlüğe entry'yi açan arkadaş işletmemizi açıkça hiç bilmediğini sadece Internette görerek dönüp işletme hakkında başlık açıp saydırabiliyor. işletmelere rakiplerin ya da art niyetli insanların saldırdığı alan sosyal mecralar. Bize küstah ve saygısız diyen arkadaş hayatında ne işletmeciyi ne ekibini görmedi, ve fake yorumlara dayanarak buraya bunları yazdı. Bu durumda ne yapmış oluyor, hak yiyenlere çanak tutuyor.

Neden bazı yorumlara sert yanıt veriyoruz?
Öncelikle görmüş geçirmiş insanlar, yemeyi gezmeyi bilen adap usul bilen insanlar genelde dönüp yazmıyor yorum morum, ancak işletme rica ederse yahut sosyal mecraları özellikle çok iyi kullanan biriyse yazıyor. Ama art niyetli kişiler bunu bir tehdit aracı olarak kullandığından, her türlü kabalığı/dolandırıcılığı yaptıktan sonra dönüp yorum yazabiliyorlar. Biz işletme olarak tamamen sahte olan yorumlar dışında gerçekten işletmemize gelen kişileri birebir takip ediyor ve hangi masanın ne yorum yazdığına bakıyoruz. Negatif yorum yapacak insanların büyük bir yüzdesi eğer iyi niyetliyse işletmeyi yerinde uyarıyor, asosyal yahut art niyetliyse genelde yorum yazmayı tercih ediyor.
Size sert yanıtlanan yorumlar hakkında bir liste verelim. Bu liste inandığımız bütün değerler adına doğrudur.
1. sahte para veren aynı zamanda garsonlara hakaret eden kişi
2. makamını kullanıp 1000 liralık yemek yedikten sonra 150 lira ödemeye çalışan kişi
3. yemeği yedikten sonra son kalan parçasına kıl atıp ücret ödemek istemeyen garson bizzat gördüğünü söyleyince dönüp utanmadan yorum yazan kişi
4. Cüzdanım araçta otoparkta kaldı diye gidip gelmeyen birden fazla kişi
5. işletmemize sarhoş gelip bağırıp çağıran yediği 300 liralık yemeğe 100 lira atan, kız arkadaşının tarafımızdan defalarca özür dilediği kişi
6. Serpme kahvaltı fiyatının kişibaşı yazıldığını bile bile kaç kişi gelirse gelsin bir kişilik para ödeyeceğini iddia eden, aslında bunu akılsızlıktan değil, şansını deneyen, bizi dolandırmaya çalışan kişiler, aynı şey kişibaşı hesaplanan kebap menülerimiz için de geçerli. Bu kişilerin sayısı biraz fazla, korkularından bu ürünlere reklam çıkamıyoruz artık gelirler diye:)).
7. Garsonumuza hakaret edip, para veriyor diye alakasız her istediğinin gerçekleştirilmesi gerektiğine inanan kişi.
8. fırsat sitelerinden işletme ilk açıldığında fırsat alıp yarı fiyatına kahvaltı ve yemek yerken bütün katı kendilerine özel günleri için ayırmamız gerektiğine inanan kişi
9. restorana gelip terasta en güzel masada oturup karşısındaki hanıma ne içip yiyeceğini sormayan, bir sigara yakıp bir çay isteyen ve yemek yemeyeceğini söyleyen kişi, herkes yemek yerken ve rezervasyonlar varken. Kafeterya bölümümüze geçin demişiz, neden acaba:))
10. Pandemide kapalıyken yorum yazan kişi
11. Ramazanda doymadım yalanını söyleyip, menüden iyi niyetimizi kullanarak iki kat daha fazla et alıp, etler önüne gidince de bunları paket yapın diyen kişi, hak yiyen oruç tutan arkadaş:)).
12. Serpme kahvaltıda genel peynir tabağını süslemek için konan traş portakalı, şefi çağırıp biz portakal yemiyoruz sucukla değiştirir misiniz diyen kişi? Kardeşim direkt sucuk istesene *
13. Koltuk varken masaya oturup masayı kıran, sonra da yemekler pahalıymış sipariş vermeden giden kişi * ve dahası

Özetle biz dolandırıcı, hırsız, tacizci ve benzeri art niyetli insanlara kurumsal yalan adına teşekkür edemeyiz. Bu insanlar yorumlara dönüp ben para çaldım demiyor, ben tacizciyim demiyor, bu insanlar yemek kötü gitmeyin diyor, manzara kötü gitmeyin diyor. Kötü insanlar.

Gayet normal bir biçimde geçekten istemsizce negatif bir durumla karşı karşıya kalmış kişilerden elbette özür diliyoruz. Mesela iki fırıncımızın aynı anda yolda kaldığı senede bir gün olabilir, sıcak kendi ekmeğimiz yerine standart ekmek sunulmuştur, konuk alışmıştır fırından çıkan ekmeğimize, bugun ekmek kötüydü diye yorum atar biz de özür dileriz. Ama müdavimse zaten halden anlar karalamaz.

Rakiplerin veya tarafımıza husumet besleyenlerin bu tavırları devam edecek, google zomato yetmedi sözlükler vs. açarlar yazarlar, hiç gelmeden bilmeden hakaret ederler, hizmet sektörü böyle.

Zomato'yla ilgili de şunu söyleyebiliriz ek olarak, gold diye bir uygulama başlattılar bir ana yemek alana bir bedava diye, biz de yeniydik ikna ettiler sözleşme yaptık, hemen çıkamadık. Ama konuklar gelmeye başlayınca istediğimizin segmentin gelmediğini gördük ama sözleşme olduğundan programdan hemen çıkamadık zaten bizdeki sebeplerden tüm restoranlar muzdarip olunca iptal edildi gitti komple. karışık ızgara serpme kahvaltı gibi yemeklerde geçerli olmayan bu kampanyayı ısrarla o şekilde kullanmak isteyen, sırf işletmeler zarar etsin diye gezen bir güruhun alakasız yorumlarına da maruz kalmadık değil. Elbette nadiren memnun kalmayan çıkar ama genelde işletmede şikayetini belirtir, hatta o an söyler, problem fazlasıyla çözülür.

Bir de tenhada kıstırma meselesine değinelim arkadaşımız tam aydınlansın. Evet tenhada kıstırabiliriz, ensesinden tutup polise teslim edebiliriz. Ama konuklarımızı değil, konuklarımızı taciz edenleri, gelip işletmemizde hırsızlık yapanları, sahte para kitlemeye çalışanları, tacizcileri ve benzerlerini. Ve sana gelince, samimiyetine inanmıyoruz. Nasıl bir insan evladı dönüp hiç gitmediği bir işletme için başlık açar, kendince referans verir, tanımadığı kişilerin sözde yorumuna güvenerek işletme sahiplerine hakaret eder? Zamanın mı çok? Kimsin acaba ;) Kendince daha etkili bir fake yorum olmuş * ) Biz kebap satıyoruz kardeşim, gelirsin yersin sana kötü davranan olursa, bir terbiyesizlik yapan olursa hakkını ararsın. insanlar sana güler yüzle hizmet edip önüne nimeti koyduysa, şeytanın evladı gibi dönüp insanların ekmeğiyle oynamaya çalışmazsın. Biz küstah ve saygısız değiliz, biz sahte kurumsal anlayışla dolandırıcılara, tacizcilere, hırsızlara yol veremeyiz, dönüp bir de "beyefendi kusura bakmayın özür dileriz diyemeyiz". Bizim de şirket politikamıza bu ters.

Size tavsiyemiz kendi işlerinizle ilgilenmeniz, kısa ömrünüzde size bahşedilmiş zamanı, kendinizin ve ailenizin maddi manevi gelişimine ayırmanız, bu tip hastalıklı şeylerle uğraşmamanız. Sağlıklı günler diliyoruz.

cüneyt çakır

10 gün içinde önce bursaspor,sonra akhisar belediye en son da manchester united'ı doğrayan.

2012 londra olimpiyatları 100 metre yarışı

(#16440421) ben demiştim demeyi sevmem ama benim dediğim yarış olmuştur.

2012 londra olimpiyatları 100 metre yarışı

tahminlerimi sıralayacağım yarıştır;
bolt kazanır, blake 2., gatlin 3. olur. bolt olimpiyat rekorunu kesin geliştirir, bi ihtimal dünya rekoru ve 9.40larda bir derece olabilir.

25 nisan 2012 bursaspor eskişehirspor maçı

eskişehir için artık çıkarması güç olan maç.

nejat biyediç

belki öbür tarafta toplarsın çocukları yine
biz geliriz çocuk halimizle
ne düşünce ne gam,elde köfte ekmek, taş merdivenlere
son imparatorun takımını izlemeye
başlarız yeşil incilere...

çok üzgünüz imparator, tahmin edemeyeceğin kadar üzgünüz.Sakarya faciası kadar üzgünüz...
16 Mayısı yaşamasaydık keşke de sen başımızda olsan biz yine orta sıralarda takılsak sen bizi kurtarsan diye düşünecek kadar üzgünüz...
Senin futbolculuğuna pek yetişemediğim için üzgünüm imparator...

16 Mayısı gördüm ya o bana yeter dediğini bildiğimiz için üzgünüz...
Şampiyonluğumuzu gördün diye teselli bile edemiyoruz kendimizi...
O derece üzgünüz...

Senin nefes aldığını bilmek bile yetiyormuş bize imparator, kıymetini belki tam bilemedik diye düşündüğümüz için üzgünüz...

Bizi hep ağlattın imparator, varlığın da ağlattı yokluğun da...

Keşke ligin son maçı olsaydı biz puan alsaydık, kümede kalsaydık. ya da farketmez kaybetseydik düşseydik ama sen olsaydın be iMPARATOR...

ÇOK ÜZGÜNÜM, ÇOK ÜZGÜNÜZ...

bursaspor

tsl' de şampiyon olduğu sezonun ertesi sezonunda penaltı vuruşu kazanamayan takım.

18 takım var bu ligde, içeride dışarıda birer kez oynuyorlar toplam 34 maç oluyor. 90 dakikadan hesaplasak uzatmalar hariç 3060 dakika yapar. Hadi 60 ı da attık 3000 dakika. 50 saat yani. 2 gün ve 2 saat . 2 saati de attık diyelim kalan 2 gün. 2 gün futbol oynuyorsunuz ve ne tesadüftür ki size bir kez bile rakip ceza sahası içinde faul yapılmıyor.Hadi faulu de geçtim rakip bir kez bile topu eliyle kesmiyor.

Rastlantının bu kadarı, olmazlar oluyor.

Kendinden en az 10 kat bütçeli 3 takıma karşı durup mücadele gösterip 34 maç sonunda onların önünde bu ligi bitiren, şampiyon olan takım ve şehir olmazları oldururken,koskoca TFF, MHK olmazları çok daha rahat olduruyor tabi ki.

Sizinle de bir hesabımız var Özgöner, artık sıra sizde.

bursaspor

2009-2010 turkcell süper ligi şampiyonudur. 2010-2011 spor toto süper liginin şampiyonunun kim olacağı, şampiyon olma ihtimali kalmadığı için, an itibariyle bu klübü ilgilendirmez. 2009-2010 sezonunda hak etmiş ve şampiyonluğu kazanmıştır. bu sezon da kimin hakkıysa o şampiyon olsun ister. hakedilmiş şampiyonluklar kazanılırsa eğer sadece bu klübün değil, türk futbolunun da yükselişe gececeğine inanır bu klübün taraftarı.

sırf ayar vermek, kendini iyi hissetmek için bu takım yattı, o kaleci sattı tarzı muhabbetlere girmek anı kurtarır fakat gercegi perdeler diye düşünür ayrıca bu taraftar.

fatih artman

behzat ç. de başkasını oynamayan kendini yaşatan.
amaaaa ; la olm bu bölüm(20) eda diil ama amirim senin hayatının .... kodu

behzat ç

türk televizyon tarihi hakkında yorum yapamam ama benim televizyon tarihimin açık ara şampiyonu. dizi demiyorum bak yanlış anlama, televizyon tarihi diyorum.
bu arada; hayalet sen de anla artık, bu karı milleti adamın ... anladın mı la?
küfürlüymüş falanmış filanmış edebiyatı yapanlar; siz de saçma sapan konuşmayın be...

saçma sapan konuşma be

dilime pelesenk olmuş amirim ifadesi.

bursaspor

geçen sene topladığı 74 puana bu sene de ulaşabildiği takdirde şampiyon olacak takımımdır. geriye kalan 14 maçta alınması gereken 30 puan. neden olmasın...

arda turan

yirmi saniyede dört kez yapçak bişey yok diyen insan. sanırım çok samimi bir arkadaşı askerden birkaç hafta önce döndü. ne yapalım yapçak bişey yok.

bu da mı gol değil ha söyleyin

beyazzzzzzzz diyorrr....

beni asıl heyecanlandıran 2010-2011 turkcell super lig şampiyonluğu...

ankaragücü taraftarı

sana ne ulan taraftarıdır. yara açar bir de içini doldurur. çok da terbiyesizdir bunlar ki; koymadan acıtır. koysa kim bilir ne olur kısaca bu taraftar . bu arada tekrar; kardeş ve hatta bursankara . unutmadan belirteyim de sıkıntı olmasın; kimse yalnız değil...

bucaspor

ozan ipek' i türk futboluna ve bursasporumuza kazandırmasından dolayı sempati duyduğum tsl' ye çıkmasını istediğim spor klübü. pek bilgim olmamakla beraber sanırım yönetimi çok başarılı bu klübün.Zira o seviyelerde oynamak için ya çoook para, ya çoook büyük camia, ya önemli bir lobi yada akıllı başlı bir yönetim gerekli. Ha hepsi aynı anfda olursa zaten Bank Asya da oynamazsın.