1. 1.
    1- birçok oratk özellikleri nedeniyle bir araya getirilen cinsler topluluğu.

2- aile.
    1 ... frozen hopes
  2. 2.
    (bkz: sagrada familia)
    ... rapter
  3. 3.
    ortak özellikleri aynı olan yakın cinslerin topluluğu. Familya isimleri kendisine dahil olan bir cins adından yola çıkarılarak, sonuna bitkilerde -ceae hayvanlarda -dae ilave edilerek belirlenir. Türkçe isimlendirme Türkçe cins adı ve gil eki birleştirilerek oluşturular. Örneğin Pinus cinsine çam adı verilir, Pina-ceae ve çam+giller gibi. Bazen bu kuralın dışına çıkıldığı da görülür. Familya isimleri tek kelimedir ve hiçbir zaman italik yazılmaz.

Sınıflandırmayı kolaylaştırmak amacıyla bazen üst familya ve alt familya gibi taksonomik basamaklar kullanılır.

* Üst familya
    * Familya
    * Alt familya
    ... esprimakinasi
  4. 4.
    ilginçtir ki aynı alt gruba dahil olan bütün canlılar aynı üst gruplara dahil olmak zorunda olmalarına karşın, aynı takımda bulunan canlıların aynı alemde bile bulunduğu garanti değildir. sözgelimi böcekkapan ile kurt hayvanlarını karşılaştırırsak ikisi de etçiller takımına girer lakin aynı alemde bulunmamaktadırlar.*
    1 ... crazymafya
  5. 5.
    Uğur Yücel güven Kıraç ve şükran ovalı nın da yer aldığı FOX un yeni dizisi.
    2 ... mutsuzfelsefeci
  6. 6.
    fox'ta az önce başlayan yeni dizi. arabanın plakası 85'ti ben mi yanlış gördüm bilmiyorum.
    1 ... bysulo
  7. 7.
    Toplum ahlakını bozan yeni bir dizi.
    Bıkmadılar bu insanlara olmayan sözde amerikanvari hayatları izlettirmeyi.
    2 -3 ... kamen
  8. 8.
    Kadro sağlam ama hikaye aa işte bu dedirtecek cinsten değil gibi pek. ilerleyen bölümlerde nasıl şekillenir, yanıltır mı bilmiyorum fakat şimdilik durum bu. Uğur Yücel'i özlemişiz bu arada onu fark ettim.
    1 ... sodomlu
  9. 9.
    Basrolde şöyle bir bomba bulunduran dizi;
    familya

Ilk gordugumde james dean'e benzettim.. diziyi izler miyim, pek sanmiyorum.
    2 -5 ... louisa clark
  10. 10.
    sıcak olacağız diye vıcık vıcık diyaloglar kasan dizi. uğur yücel'den daha orijinal daha marjinal işler bekliyoruz. süper baba sendromunu bırakmalı artık.
    2 ... asenaulku