bugün

varlığı bir dert. yokluğu ferah.
bir sayfayı arkadaşlarıma önermek istediğim de sorun çıkartan site. daha doğrusu sayfa önerisini bütün arkadaşlarıma yollamak istediğimde herkesi (ki yaklaşık 200 kişi) tek tek seçmek zorunda kalıyorum! hepsinin seçilmesinin daha kolay bir yolu varmıdır işin ehli insanlara soruyorum!
amacından sapmış sosyal paylaşım sitesi.
(bkz: seni bulacam oğlum)
geçen geçen dondurduğum facebook umu etkinleştirdiğimde şöyle bir uyarı geldi:

"facebook unuzun yenilenmesi biraz zaman gerektirmektedir. biraz sabır ediniz."

çevirinin de insanı salak yerine koymanın da bu kadarı. pes doğrusu.
4 yıldır kendisini görmediğim arkadaşım bana bi fotoğraf linki atıp "bunu beğenir misin plzz??" yazdı. söyleyeceklerim bu kadar.
görsel
kapatınca arkadaş, eş, dostun doğum gününü unutmasına sebeb olan site.
yıllık kazancı 1 milyar dolar civarıymış. adamlar bizi ilkokul arkdaşı ayaklarıyla uyuturken cukkayı doldurmuş.
Üye olduğuma pişman olduğum site , gizlilik kalmadı arkadaşım yahu !
son dönemde grup yöneticilerinin olayı ciddiye alış şekilleriyle çok güldürendir.
7.nesillerin birlik bile kurduğu,sosyal paylaşımdan çok zamandan kayba yol açan bir site.
(bkz: yaşayan bilir)
"y ve x Arkadaş Bulucu'yu kullanarak arkadaşlarını buldu. Sen de dene!"
gibi bir uyarı notunda iki eski sevgilimi buluşturarak beni mal etmiş sitedir.
hayır mı gardaş?
bu feysbuk rüyalarımın senaristi.Geçen aksam tuncel kurtiz ve ezel ile ilgili bir videoya baktım gece rüyamda kendisine sarılıp ağlıyordum 'dayı, dayı' diye. başka bir akşam da bir arkadaşın doğum günü resimlerine baktım ve yine aynı akşam teoman'ın bir klibini izledim. gece doğum günündeydim ve bilin bakalım şarkı söyleyen kimdi? evet teoman. =))Yarabbim sen koru aklımı!!!
ilkokul arkadaşıyla geçebilecek diyalog
--spoiler--
+baba naber ya naptın 15 yıldır?
-napim abi işte aynı bildiğin gibi
+okuma yazmayı söktün mü?
-evet merak etme:)
+ya işte öyle *
-:)
--spoiler--
arkadaşlarımın ısrarıyla açtığım ve bir türlü saatlerce nasıl vakit geçirdiklerini anlayamadığım oluşum. tek yararlı yönü arkadaşlarınızın nerelerde olduğunu neler yaptıklarını * bilmek. onun haricinde sıkıcı ve önemsiz bir platform.
az önce beni uzun bir katatoniye sokmuştur. en adi olayım ki duşun altında yarım saat cebelleşip, balkonda yarım paket sigara tüketerek kendime gelebildim.

mevzuyu anlatayım, yurtdışında yaşayan bir arkadaşım; önce bahçe işleriyle uğraşırken geçirdiği bir kazayı üstün körü anlatan bir ileti gönderdi. tam 'abicim durum nedir iyi misin?' diye kendisine ulaşacakken, bir ileti daha yazdı. aynen aktarıyorum,

'x is on his way to the emergency'

abi bu nasıl bir şeydir lan?

bir insan kırık bir ayakla acile koştururken, iphonesundan feysbukusuna bağlanıp ileti yazma ihtiyacını nasıl duyabilir ki?

hani böyle anlatınca çok delice değilmiş gibi geliyor. aklı başında, işinde gücünde insanlar bunlar.

ne yaptınız lan siz kendinize?

not: yukarıdaki iletiyi beğenen bir acayip insan evladı da vardı. adını mıh gibi aklıma kazıdım alvin. amerika'ya ayak basar basmaz seni bulacağım oğlum.

nasıl bir sapıksın lan sen manyakibnegötveren?
zamanı en iğrenç öldürme biçimlerinden bir tanesi .artık bir müddet sonra ne yapacağınızı bilmeden orasını burasını tıklıyorsunuz facebook'un .(bkz: mesela arkadaşının arkadaşının arkadaşlarının fotoğraflarına bakmak)
artık iyice booku çıkan sosyal paylaşım sitesi.
kapatınca herkes seni özleyecekmiş... o seni özleyecek bu seni özleyecek. bir de kapatırken illa ki bir mazeret sunma zorunluluğu var. hesap açmakla kapatmak arasında küfrettirecek kadar fark var yani.
Tüm Dünyayı Etkisine Almış Büyük Bi Furya... Bizde Etkilendik Tabi :D
cinayet çözmekte kullanılan sosyal paylaşım platformu.*
Çocukluk aşkımı bulup bana getiren sosyal paylaşım sitesi.
Ben ve sevgilim kurucularına çok dua ediyoruz(:
Ayrıca bir iddia üzerine doğacak olan bebeğe konulması ihtimal olan isimdir:
http://www.facebook.com/#!/Kiz.Kardesim?ref=ts
iyice netlog kıvamına gelmiş sosyal paylaşım platformu.
Çıkmam an meselesidir. Bilirim facebook amcanın umrunda değil ama, bilinsin ki benim gibi düşünen binler var.
ayıııqqq olajaaan feysbuq
facebook un ne kadar büyüdüğünün bir kanıtı;
--spoiler--
yaklaşık her 12 dünyalıdan 1’i facebook üzerinde yaşıyor. 500 milyon kişi ayda 700 milyar dakikasını bu sitede geçiriyor.
--spoiler--
http://yahoyt.com/h/8555/...-50-milyar-fotograf-yuklu