1. 1.
  italyanca asilli kelime. mussolini'nin hareketinden almistir ismini.
  12 -1 ... child
 2. 2.
  (bkz: ne faşizm ne komunizm yaşasın erotizm)*
  40 -12 ... hasnicktir
 3. 3.
  ÜRETiM FAKTÖRLERi DEVLETE AiTTiR, kati devletçilik anlayısı vardır ve devlet herseyden üstün tutulur. reich, özel sektör yine de varlık gösterir ama devletin belirlediği kadar belli alanlarda seçili kişiler tarafından (oligarşi) genelde bu tür sistemlerde tek bir lider olur ve ilahlaştırılır.*, *, *... krizdeki ülkelerin rejimidir zira milliyetçilik kötü durumdaki ülkelerin kurtarıcısıdır. ekonomik açıdan durum böyledir sosyal ve toplumsal açıdan ise yazmaya değmeyecek kadar boş bir ideolojidir.
  11 -2 ... r@t@t@
 4. 4.
  (#266217)
  4 -2 ... sezensevdasi
 5. 4.
  bir bok bilmeden milliyetçiliğe çamur atmak isteyen kimselerin ağızlarına pelesenk ettiği kelime.. halbuki faşizm italyanca facio kökünden gelir ve italyan milliyetçiliği anlamındadır.
  14 -19 ... shalamar
 6. 5.
  Faşizm, haklının değil güçlünün sistemi... Tıpkı Siyonizm gibi ırkçı bir ideoloji olan faşizm, şiddete, baskıya ve zulme dayalı bir sistemi savunur. Faşizmde, ülkeyi yöneten kadro, ülkenin tek hakimidir. Alınan kararlar, yapılan uygulamalar tamamen bu kesimin iradesiyle gerçekleşir. Söz konusu kadro sadece kendi sahip olduğu ideolojiyi hakim kılmaya çalışır. Bu nedenle halkın, yönetim üstündeki eleştirileri, tavsiyeleri dikkate alınmaz. Halka empoze edilmek istenen ideolojiye ters düşen fikir ve düşünceler baskıcı yöntemler kullanılarak susturulmaya çalışılır. Halkın oluşturabileceği kurumlar ve yapabileceği faaliyetler sadece bu yönetim tarafından şekillendirilir. Kısacası faşizmde her birey, yönetimin oluşturduğu resmi ideolojiye hizmetle yükümlü olan bir araç haline getirilir.
  14 -1 ... insensible
 7. 6.
  (bkz: deutschland uber alles)
  3 -2 ... spiritualized
 8. 7.
  http://www.milliyet.com.t.../03/yazar/temelkuran.html
  4 -2 ... vernon sullivan
 9. 8.
  zamanında yahudilere uygulandı. ve sonunda birileri dur dedi, uygulayanlar suçlu bulunup idam edildi.

  amerika'da uzun zaman zencilere uygulandı, toplum yeni yeni haksızlığını anlamaya başladı ve yavaş yavaş bu da azalmaya başladı.

  şimdi ise senelerdir eşcinsellere karşı uygulanıyor. bir gün yine aklı yerinde ve bilimsel gerçeklerden haberi olan bir büyük kesim buna da dur diyecek ve şu an cehaletinden kösülen insanlar bilgi sahibi olmanın kendilerine yaşattığı sürprizle bu faşizme de yavaş yavaş son verecekler.

  fakat her faşizm gibi bunun da "kalıntıları" denecek mantıksız ve acınacak insanlar olacak.
  4 -8 ... nightspirit
 10. 9.
  faşizm milliyetçilik adı altında bir toplluluğun diğer topluluğa kışkırtılmasıdır haksızlık, ezilmek. hor görmek, sakat ve hastaları öldürmek başlıca adetleridir,acaba bunlar hangi mantığa dayanıp 6 milyon insanın öldürülmesini meşru kılmıştır anlamak çok güçtür türkiyede de çoğu kişi ve kurumun( örn;tarih eğitimi) benimsedği fakat milliyetçilik ad altında yalanladığı bir ideoljidir
  4 -1 ... ozgun
 11. faşizm Başlığındaki Önemli Entry'ler