1. 1.
  (bkz: soad)
  4 ... baadir
 2. 2.
  azerbaycan'ın bir kısmını işgal eden bir devlete adını veren millet.
  17 -9 ... bl
 3. 3.
  turkiye'nin sidik dolu ab macerasinda kendisine pay kapmak icin yillarca durup durup, tam ab yolunda "soykirim" iddialarini yineleyen bati asya halki.

  tabi bu noktada ise siyasi degil de, tarihci gozuyle bakmak lazim. kabul etmek gerekir ki osmanli devleti ic isyanlari bastirirken o hep gozumuze sokulan "hosgoru"den eser birakmiyordu.

  ha elbette ki ermenilerin yaptigi kaypakliktan baska birsey degildi. madem hakli olduklarindan bu kadar eminler, neden daha en basindan davalarinin pesinde degiller..

  bu konuda turkiye cumhuriyeti'ne de elestiri gondermekte pek bir fayda gormekteyim. turkiye, bu kapitalist birligin icinde bogulmak icin bir cok ulusal, bir cok halk menfaatinden odun verdi. gelene agam gidene pasam diyerek bugunlere geldi. bu noktadan sonra, her cografyadan birileri firlayarak turkiye'ye bir seylerin hesabini soracaktir diye dusunuyorum.
  3 -7 ... c2d
 4. 4.
  kızları güzel olan bir millet.
  7 -23 ... pilotmont
 5. 5.
  türkiye'deki azınlıklardan.
  3 -2 ... phantom
 6. 6.
  müslüman olanları için (bkz: hemşinli)
  6 -1 ... muru3xi
 7. 7.
  ben de onlardanım dediğimde çok tepki alcağıma inandığım kavramsal
  9 -6 ... yandesk
 8. 8.
  özellikle soykırımı iddaa eden ermenileri şu an azmış olan pkk yandaşlarına benzetmemek elde değil. sonuçta iyi ve faydalı insanlarda çıkıyor ermeni olarak. ermeni olmak suç değil.
  2 -3 ... kurabiyecanavari
 9. 9.
  Osmanlının son zamanlarında doğuda türkleri katletmeye başladıklarından dolayı çıkartılan tecrid kanunuyla suriyeye göç ettirilen daha sonra bu olayı "bize soykırım yaptılar" diye çarpıtan kürtlerle birlikte Türkiyede ırkçılığın artmasına sebep olan Türkiye ve yurt dışındaki çoğu mensubunun Türkiye karşıtı olduğu ırk.*ayrıca osmanlı zamanında ermiş denirmiş bu ırk için.
  5 -1 ... kekistanlihobbit
 10. 10.
  duyduğumda iyi olan hiçbir şey çağrıştırmayan sözcük
  8 -14 ... pandora