1. 1.
  (bkz: mussolini)
  (bkz: adolf hitler)
  2 ... rasko
 2. 2.
  faşist bir bünye.

  türk genci daha çok hababam sınıfındaki kemal sunal repliğiyle hatırlar.

  - franco'dan sonra ispanya tahtına mahmut hoca geçmiştir.
  3 ... hiyaragasi
 3. 3.
  tam adı francisco paulino hermenegildo teodulo franco y bahamonde olan ispanyol diktatör.
  2 ... legend of the stranger
 4. 4.
  hitlerin kankası ona özenip dışarıya saldıramasada hitlerci,faşist saldıralarda bulunarak ispanya da büyük iç savaşın baş musebbibidir.
  ... sahin k
 5. 5.
  bask isyan gruplarini cezalandirma konusundaki basarisi takdire sayan olan buyuk bir insandir kendileri, milliyetci ve vatansever bir sahsiyettir.
  2 -10 ... atsiz
 6. 6.
  muhteşem faşist üçlünün 3.sü.. ***
  ... walktothestars
 7. 7.
  FRANCO VE HiTLER'iN KANLI iTTiFAKI
  Faşist general Francisco Franco, 1936 yılında ispanya'yı çok büyük bir iç savaşa sürükledi. Bu iç savaş boyunca günde ortalama 500 kişi öldü. iç savaşın sonunda yaklaşık 600.000 kişi hayatını kaybetti. Bu savaşta Franco'nun en büyük destekçileri, Hitler ve Mussolini'ydi.

  Hitler'in yardımlarına karşılık olarak Franco, Hitler'e Guernica kasabasını hediye etti. Hediyenin amacı, Nazi teknolojisinin ürünü olan dev bombardıman uçaklarının denenmesi idi. Küçük kasaba, bir günde yerle bir edildi.
  kaynak: esselam net
  1 ... ayk73
 8. 8.
  zavallı bazı barcelonalı zihinlerce real madrid'in başarısının ardındaki kişidir. Fakat real Madrid'in avrupa sahnesindeki en başarılı takım olduğu gerçeğinin bilincinde değildir. Hatta franco başta iken de barcelona real'i yenmiştir, hatta şampiyon dahi olmuştur diye izlmiştim(ya da öyle hatırlıyorum neyse).
  ama zihinler o kadar bulanıktır ki, münih olimpiyatlarında altın madalyalar kazanan zenci abimizin arkasında da hitler vardır da demelidir buna göre. Çünkü aristoteles düz mantığına göre çıkarım yapmaktadır kendileri.
  Ayrıca kendisinin ispanya'yı yönettiği sisteme faşizm diyerek, bu kavramı ağzına pelesenk edenler bundan vazgeçsin ve bilsin diye belirtmek ihtiyacı da hissediyorum: Franco dönemi ispanya'nın yönetim sistemine özel ad verilir bu da falanjizmdir. öperim gözlerinizden.
  3 -2 ... roger that
 9. 9.
  (bkz: francisco franco)
  2 ... david brent
 10. 10.
  futbolun, halkta ne denli yüksek tahribatlara yol açtığını bilen ve bunu çok iyi kullanan diktatör.

  franco'nun 'bana yüz bin kişilik uyku tulumu yapın' emriyle, real madrid'in maçlarını oynadığı santiago bernabeu stadyumu inşa edilmiştir.

  işte futbolu bu yüzden hiç sevmiyorum.
  3 -1 ... saman sarisi