bugün

(bkz: mussolini)
(bkz: adolf hitler)
faşist bir bünye.

türk genci daha çok hababam sınıfındaki kemal sunal repliğiyle hatırlar.

- franco'dan sonra ispanya tahtına mahmut hoca geçmiştir.
tam adı francisco paulino hermenegildo teodulo franco y bahamonde olan ispanyol diktatör.
hitlerin kankası ona özenip dışarıya saldıramasada hitlerci,faşist saldıralarda bulunarak ispanya da büyük iç savaşın baş musebbibidir.
bask isyan gruplarini cezalandirma konusundaki basarisi takdire sayan olan buyuk bir insandir kendileri, milliyetci ve vatansever bir sahsiyettir.
zavallı bazı barcelonalı zihinlerce real madrid'in başarısının ardındaki kişidir. Fakat real Madrid'in avrupa sahnesindeki en başarılı takım olduğu gerçeğinin bilincinde değildir. Hatta franco başta iken de barcelona real'i yenmiştir, hatta şampiyon dahi olmuştur diye izlmiştim(ya da öyle hatırlıyorum neyse).
ama zihinler o kadar bulanıktır ki, münih olimpiyatlarında altın madalyalar kazanan zenci abimizin arkasında da hitler vardır da demelidir buna göre. Çünkü aristoteles düz mantığına göre çıkarım yapmaktadır kendileri.
Ayrıca kendisinin ispanya'yı yönettiği sisteme faşizm diyerek, bu kavramı ağzına pelesenk edenler bundan vazgeçsin ve bilsin diye belirtmek ihtiyacı da hissediyorum: Franco dönemi ispanya'nın yönetim sistemine özel ad verilir bu da falanjizmdir. öperim gözlerinizden.
(bkz: francisco franco)
futbolun, halkta ne denli yüksek tahribatlara yol açtığını bilen ve bunu çok iyi kullanan diktatör.

franco'nun 'bana yüz bin kişilik uyku tulumu yapın' emriyle, real madrid'in maçlarını oynadığı santiago bernabeu stadyumu inşa edilmiştir.

işte futbolu bu yüzden hiç sevmiyorum.
franco nun izinden giderek bir halki birleştiren nelson mandela nın bu konu da örnek aldığı kişidir.

(bkz: invictus)
ispanya iç savaşı'nda en büyük desteği ne adolf hitler ne de benito mussolini'den görmüştür. abd'dir en büyük destekçisi ve savaşı kazanmasının nedeni.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.