1. 1.
  ezilmiş,ama burada dikkat edilecek olan husus nasıl ezildiği yoksa ezilen bir sürü insan var ,yani ezilmek 2 manada alınmalı.biri haksız bir şekilde,zorla ve despot bir şekilde ezilen yani asgari ücretle çalışan işci buna örnek olabilir ama bu insana ezikten çok ezilmiş denmesi daha doğru olur.*Bir de boyunun ölçüsünü aldığı halde hala akıllanmamış insanlara denir bunlar kendilerinden daha kabiliyetli insanlara karşı kin besler bu tip insanlara ezik diyebilirsiniz ben cevaz verdim.
  5 -3 ... ratata
 2. 2.
  -ezilmiş durumda ve şekli bozulmuş olan (ezik domates).
  -aciz, kendi ayakları üzerinde duramayan, asalak tip.
  -hakları ihlal edilen, ezilen, sömürülen, üzerinden geçinilen, sırtından para kazanılan kişi.
  3 -1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  (bkz: aliye)..
  2 ... clasura
 4. 4.
  shyer kardeşimle 'ezique' olarak tabir ettiğimiz kişilik belirtisi.. çevrenizde bi tane varsa sallamayın ve ortamdan olabildiğince sakin ve çaktırmadan uzaklaşın..
  -4 ... solucan
 5. 5.
  yeni neslin ona buna fütursuzca sarfederek ağızlara sakız yağtığı, 5 yaşındaki götü boklu sıpaların bile birbirine sölediğini duyup gülmemi sağlayan, ezik kelime. *
  4 ... 6.4.r.1.$.h
 6. 6.
  (bkz: loser)
  ... hendrix
 7. 7.
  toplumda gücünü kaybetmiş,yaşamkoşulları karşısında boynu bükük yaşayan insan tipi.
  ... lilith
 8. 8.
  boyun eğen, başkaldıramayan, silik tipler...bir de gizli ezikler vardır ki görünüşte güçlü ama kendilerine bile söz geçiremeyecek kadar zavallıdırlar..
  1 ... karanlik
 9. 9.
  etnik kimliğini ya da dinini övünç haline getiren kişidir. eziktir çünkü bir meziyeti ya da yeteneği yoktur bu yüzden doğuştan edilinen özellikleriyle gurur duyar.
  1 -1 ... diyonsos
 10. 10.
  (bkz: küçük emrah)
  ... penta-don