bugün

Arkadan konuşurlar.

Önünüzü döndüğünüzde kaçışırlar.

Edit: ve bu entry'ye sinirlenip eksilerler. Yapmışlar belli ki. *
genelde döverim falan derler. bi halt da yapamazlar.
(bkz: efendim)
Ezilmiş olan.

En azından olan, evet.
Uludağ sözlük yazarlarının tamamı ben hariç.
(bkz: ezik)
tdk ya göre ezilmiş veya yassılmış.
nedendir bilinmez "zeytin ezmesi"ni çağrıştırır.
(bkz: sözlük erkeği)
"ingilizce “loser” kelimesi. kaybeden anlamındaki bu kelime türkçe’ye de “ezik” olarak girdi, malaklar tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

hayatı; kazananlar ve kaybedenler (yani para kazananlar ve kazanamayanlar) diye okuyan kapitalizm, zengin-fakir ayrımını tehlikeli bulduğu için fakirlere “kaybedenler” demeye başladı.

bunun altındaki temel mantık; “birileri daha zeki olduğu için kazanmış, aptallarsa kaybetmiş. yapacak birşey yok. aptallıklarına doymasınlar” demektir ve devamı da şöyle gelir: “altta kalanın canı çıksın.”

Özenti ve skik gençliğin büyük bölümünün böyle düşündüğünü biliyorum. aslında onların beyinleri gibi ilkel bir ayrım bu ve hayatın gerçeğine uygun değil"

Kaynak:http://m.gazetevatan.com/...zar-yazisi-uzaklardan---/
Ezik demek çaylaklık sebebiymiş.

Am yalakası moderasyona lanet olsun.
(bkz: kemalist)
Ortaokulda diğer erkekler üzerinde baskı kurmak için söylenilen tatsız bir kelime.

Çok şükür, yüzde 95ini atlattım. Ne kimseyi eziyorum, ne de alay ediyorum.
manavların veya pazarcıların çaktırmadan poşetin içine bir iki tane attığı meyve/sebze olur mutlaka. işte bu odur.
''kullanan kişinin amacı sırf başka bir insanı aşağılamak'' değildir , ben kendime ezik diyorum mesela aq.
iğrendiğim bir kelime. kullanan kişinin amacı sırf başka bir insanı aşağılamak, halbuki bilmez ki kendinden daha aşağılık bir varlık yoktur. yazık, bunlara hak helal edilmemelidir.
Ezik kelime olarak bere ve çürük ile eş anlamlıdır.
bu sıfat da bana ait.
Her çocuğun böyle bir pozu vardır:
http://galeri.uludagsozluk.com/r/ezik-749928/
Ama Türkiye'de yaygın anne baba alışkanlığı, "diklenen" çocukları "EZMEKTiR."
(Bu yüzden çoğunluğumuz "ezik" olur. Kavruk!)
(Biz de çocuk olduk, biliyoruz...)
Benim. Aranızdaki ezik diye mi değiştirsem bilmemedim nikneymimi
Herkes eziktir aslinda ama farkli konunlarda farkli zamanlarda. Bu yuzden birine ezik derken kendi ezikligini unutmamasi gerek insanin.
mezun olduğu üniversiteyi saklayıp bize hacettepeden veya odtüden hocalar geliyordu diyerek kendini başka üniversite mezunu diye tanıtan tipcik.
(#21569839) budur.
sözlükteki birçok yazarın içinde olduğu acınası durumdur.
kompleksi insanların tümüdür.
ezik insan aslında kendine en çok değer veren insandır, aşağılayan değil.
güncel Önemli Başlıklar