bugün

cengiz ibnesi yine "doğasının gereğini" yapmıştır: çünkü kötüler pişman olmaz, kötüler acımaz, geri dönüp bakmaz, utanmaz...
--spoiler--
ezel'in erken seçim kampanyası konuşması ali'yi acayip gaza getirdi. bozmasınlar şu ali'yi ya, üzülüyorum. adam içi kıpır kıpır heves oysa. ketum ezel.
--spoiler--
Eysan'ı biri öldürse de rahatlasak mıy mıy yeter be dizinin ritmini düsürüyor.
cengiz ezele ayarı çekmiştir
(bkz: matrix misiniz lan siz)
süper oyuncular, zorlama senaryo. yani ilk başlarda güzeldi de, artık sıçmaya başladılar. konu bulamıyolar.
sürekli süsecek boğalar gibi duran oyuncuların olduğu saçma bir dizidir.
dayı da ölse ya artık
diğer sahnelerin gücüne gitmesin, ezel(ömer)- mümtaz amca sahnelerini bir başka seviyorum. ben hiçbir dizide böyle samimi sıcak bir sahne görmedim. bu dizide bile.
--spoiler--
ali nüfüs cüzdanını -kerpeten- gösterip; çocuklara kendini tanıtır.
--spoiler--
--spoiler--
kerpeten ali'nin bakış neydi lan
--spoiler--
ezel ve ali'nin eski günlerdeki gibi birbirlerine sahip çıktıkları, candan arkadaş takıldıkları sahneler "iç ısıtmıştır".
ezel'e bile kerpeten ali'yi affettirmiştir bu sahneler daha ne olsun!
ufuk bayraktar'ın genç kabadayı rolünü güzel yaptığı dizidir.
sezonun en durağan bölümü gibi dursa da onca aksiyondan sonra biraz yavaşlamak, duygusallaşmak gerekiyordu sanırım.

tanım : şahane bir türk dizisi.
An itibari ile ezel'e görmediği sahneyi rüyasında göstermiş dizidir. mantık hatası matası kardeşim yok türkiye'de böyle bir dizi daha.

Edit: Bir kaç arkadaşın uyarısı üzerine o sahneyi Ezel'in değil de Ramiz'in gördüğünü öğrendim.
uçuk kafasıyla ezel'e bok atan hiçbirbokayaramayanadamların hala sözlükte sıçtığı dizi.
(bkz: bi siktir git çay koy midesiz)
an itibariyle ramiz-ezel diyaloguyla bünyeyi mahvetmiştir.
ramiz dayı her dedenin torununun öldüğünü öğrendiğinde vereceği tepkiyi vermiştir.
ramiz dayı'nın ezel'e serzenişi ve öfkesi gözlerimizden yaşlar akıttı.. böyle olmamalıydı ama affedecektir.
an itibariyle ezel'in annesi ile konuşurken çalan o bass gitar gibi melodini adı lazımdır. gerçekten güzel ton güzel melodi.
ezel birazdan mahalle kahvesinde ortalığı kasıp kavuracak, kerpeten fırtınasıyla beraber.
--spoiler--
o zaman keltoş, ölüleri kızdırmayalım.
--spoiler--
ulan ecnebi sitcomlarda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum.
ezel-mümtaz amca buluşması beklenen gibi olmamıştır. malesef iş bozulmuş ve ezel'in heves kursağında kalmıştır.

ama şunu söylemeden olmaz, mümtaz amca köpürene kadar ne güzel sahneydi o ne sıcak ne içten sahneydi o ya. işte ezel bu yüzden katelidir. eminim o sahnede birçok kişi mutluluktan ağlamamak için zor tuttu kendini.
--spoiler--
ezel'in şamar oğlanı olduğu bir bölüm ile karşımızda. kerpeten amca tek neş'e miz.
--spoiler--
ezel'in babasına ömer olduğunu açıkladığı sahnedeki "olağanüstü" oyunculuğuyla kenan imirzalıoğlu "yine, yeni, yeniden" zirveye çıkmıştır.
(bkz: aktörlük dağı)
kenan imirzalıoğlu keltoşu dağıtarak deli yürek reloaded yapmıştır.
bu bölümde 1971 ve 2010 sahneleri gösteriyor ki ezel yavaş yavaş dayı gibi olmaya başlıyor.
güncel Önemli Başlıklar