bugün

torun ramiz in derdi ne? anlayan beri gelsin dizisidir.
pazartesi gecelerinin tek sahibi. yeni sezona da fırtına gibi girmiş olan son derece aksiyon dolu ama bir o kadar da matematikle işlenen senaristlerinin çok zeki olduğuna inandığım dizidir. kaçırıldığında çok şey kaybedilen ama izlendiğinde de bir o kadar insanı şok eden ne olacağını kimsenin kestiremediği yapıttır. başrollerinde kenan imirzalioğlu, cansu dere, haluk bilginer, tuncel kurtiz'in oynadığı dizidir.
ayrıca bugüne kadar en beğendiğim dizi karakteri Bahar'ın öldüğü sahnede gözyaşlarımı tutamadığım, şu anda türk dizi piyasasının en başarılı yapıtıdır.
38. bölüm fragmanına göre bizi çok acılı ve ilk defa dayı bu kadar öfkeli gördüğüm bölüm geliyor. hiç kuşkusuz fragmanı bile etkileyici, dayı-ezel sahnesini izlerken gözümüzden yaşlar geleceğini bekliyorum. ayrıca ömer'in babasına kavuştuğu sahne güzel olacak sanırım.

kenan imirzalıoğlu'nun "seni köpek gibi öldürücem" repliğindeki duygusu ise bu dizinin neden kaliteli olduğunu bize anlatıyor. pazartesi gelmeli bir an önce.
38. bölüm fragmanını izledim de, şu anda nevrim döndü. hatta durun, dönmeye devam ediyor. bir şey diyemiyorum o yüzden!
--spoiler--
38.bölüm fragmanına bakılırsa; dayı çıldırdı.
--spoiler--
bir soundtrack albümü çıkarması gereken dizidir. yada internete koyu yahu. bu dizinin bass gitarla çalınan bir melodisi var. her duyduğumda hüzünleniyorum ve genelde kenan imirzalıoğlu'nun usta oyunculuğunda koyuyorlar. evet bunu yapmalısınız ezel yapımcıları.
--spoiler--
38.bölüm fragmanında dayı'nın ezel'e tepki göstermesine bakılırsa dizi iyicene boka sarıyor. tabi arada görmediğimiz çeşitli egzantrik oyunlar yoksa....
--spoiler--
--spoiler--
umut etmekten neden korkuyorsunuz?
--spoiler--
mükemmel...
eksisozlukte 7192, incisölükte 665, Uludağ sözlükte 3301 entry girilmiş olan Ay yapım dizisi. Türklerin yaptığı en iyi 10 dizi arasında olması kuvvetle muhtemel.
mantık hatası tespit ettiğim dizi.

bir bölümünde fransız geçidinde behlül ezelle karşılaşıyor etrafta insanlar oturuyor ve behlül rastgele ateş ediyor. işte o mekanın 2 metre ötesinde polis karakolu var ve gerçekte olsa 5 saniyede oradalar. adamın götünden kan alırlar kamil kan. nereye ateş ediyon amna koyim. nerden biliyosun lan diyorsanız yurdum hemen oracıkta.
ne diyorlar ihanet onları ayırdı intikam birleştirecek eyşanın ezele ihaneti sonrası ayrılan sevgililer bu sefer ezelin Birkandan, eyşanın ezelden kardeşinin intikamını almasıyla birleşecekler pembe diziye doğru gider bu dizi
belki dizi tarihinin en mukemmel bolumuyle sezonu acmasina ragmen gecen bolumler yesilcam tadi hafiften baymadi degil hani. yapmayin eylemeyin ey senaristler yok boka sardircaksaniz bitirin hemen gec olmadan. ama yinede rakipsizdir gozumde. ilginc bir ayrinti verelim siz degerli sozluk dostalarina

basrol ezel bayraktar
yonetmen uluc bayraktar
2. yonetmen bisey bayraktar
ramiz karaeski version 1971 ufuk bayraktar

bayraktar bayraklinin da girmesi gereken dizidir.
Sekizin ezel tarafından öldürülmesiyle birlikte dayının ezele olan tavrının değişeceğini düşündüğüm dizidir. Zira çocuğu askerdeyken bile boş bırakmamış arkasını kollamışken, böyle hiç ummadığı bir anda ummadığı bir kişi tarafından öldürülmesi dayıyı fena yaralar bence.
facebooktaki dayı muhabbeti sıkmıştır artık .
ve para konuşur.
ezel an itibariyle ateşle oynuyor.

edit: lafımı yuttum. ters köşe.
--spoiler--
ve seni köpek gibi öldüreceğim
--spoiler--
kenan imirzalıoğlu an itibariyle coşmuştur, o ne ayardı be ezel..
yürüü! allahına kurban!
http://www.tividizi.com/ezel-38-bolum.html
dizinin en kral rajonunu az önce ezel kenan birkan'a kesti.
--spoiler--
eyşan'dan kenan birkan'a:

- ben sizin gibi değilim kenan bey ömrüm mezarlıklarda geçti.
--spoiler--
yazarın notu: ulan kenan birkan timsah gözyaşları dökme lan itoğlit. sen değil misin 8'i nefretle büyütüp katil yapmak isteyen. pezevenk cevap ver bana.
Eyşan'ı biri dövse de rahatlasak.
ezel ya arkadaşlarını düşündüğü için; yada artık kenan en güçlü olduğu ve köstebek vermek istemediği için tüm yol arkadaşlarını bırakmıştır. elbette tefo ve ali ezel'i bırakmayacaklar. ne olacak göreceğiz.

ezel ise bataklıktan en yükseğe çıkma oyununu bu sefer kenan birkan'a karşı oynayacak.
kenan imirzalıoğlu'nun oyunculukta "döktürdüğü", sözlük tabiriyle "çılgın attığı" bir bölüm olmakta.