bugün

harry potterda ruh emicilerden kurtulmak icin söylenen buyudur.Buyunun yapılabilmesi icin mutlu bir anı dusunulmelidir.
büyüyü yaptıktan sonra büyücülerin asaları büyünün gücüne göre çeşitli hayvan silüetleri çıkarır. bu silüetler de ruh emicileri kaçırır ve her masalda olduğu gibi harry potter'da da iyiler kalır kötüler gider.*
lat. patronu bekliyorum.
(bkz: patronus)
gerçekten mutlu hissettiğiniz bir anınızı düşünmeniz gerekmektedir bu büyüyü yapabilmek için. harry potter bu büyüyü yapmayı üçüncü senesinde remus lupin'den öğrenmiştir.
diğer büyülerden farklı olarak güçlü bir konsantrasyon isteyen ve ruh emicileri kaçıran büyü.
Cisim olarak çıkarmak öyle pek kolay değildir bunu ama kalkan olanı da anca bi yere kadar iş görür ayrıca o hayvanların karizması ayrıdır *
harry potter tarafından ruh emicileri kovmak için yapılan ve yapılması için mutlu bir anın düşünülmesi gereken büyüdür. harrynin patronusu çatalboynuzlu geyiktir.
(bkz: o benim)
ruh emici kalkanı olmasının yanında bazı büyücüler tarafından haberci olarak da kullanılırlar. harry bu büyüyü oldukça erken bir yaşta öğrenmiş ve bir çok arkadaşına da öğretmiştir. patronuslar her büyücü için özel bir hayvanın şeklini alırlar ve hep o şekilde kalırlar. ancak bazı olağan üstü durumlarda şekil değiştirdikleri de görülür. snape'in lily ye olan aşkı nedeniyle patronusunun bir marala dönüşmesi bu olağan üstü hallerden biridir.

patronus yapabilmek için güçlü bir büyücü olmak yeterli değildir. zira voldemort bir patronus yapamamaktadır. yine bazı olağan üstü durumlarda patronus yapmak imkansız hale gelebilir. mesela tonks remus'a aşkını açıpta reddedildiği dönemde patronus yapamamıştır.
azkaban tutsağında ruh emicilerin kalabalık şekilde saldırması sonucunda harry'nin tüyler ürperten şekilde uyguladığı büyüdür.
adı expecto olan patronu, digerlerine tanitirken soylenen söz.
latince'de "bir gardiyan bekliyorum" anlamına gelen sözcükmüş.
harry potter filminde ruh emicilerden kurtulmak için söylenen sihirli söz. acaba tayyip'e karşı da söylesek etkisi olur mu merak içerisindeyim. ruhumuzu emdi bitirdi herif 2002'den beri.
Ruh emicilerden korunma buyusudur.ise yarar.
Gece gece aklima gelen kara büyü çeşiti. Bi ruh emiskeni gelse de yapsam basiretini basurunu baglasam ehe.
Harry Potter serisinde önemi büyük olan büyü. Herhalde en çok bilinen en zor büyüdür.
patronusum kar kaplanı.
Bassett Hound

Bir patronusa sahibim,bazılarına çok çocuksu gelsede en sevdiğim büyüdür kendisi.
gerçek hayattaki ruh emicilere de uygulamak istediğim, hogwarts dünyasının en önemli ve tehlikeli büyülerinden biri. bazı mutsuzlukla beslenen bünyeleri bu büyüyle şöyle bir sallamak isterdim yalan yok.
büyücü olsam hangi mutlu anımı kullanırdım diye düşündüğümde beynimin durmasını sağlayan kalkan büyüsü.

melankoli için yazmıyorum; mutlu olduğumda ağlıyorum ben. paradoks olur, ruh emiciye dönüşürüm büyük ihtimalle*

testlerde büyü görünümüm kurt olarak çıkıyor. balina olmasını isterdim. çünkü büyük kalkan iyidir.
dünyada boyle nickle yazan bi yazar var diye hatırlıyorum.