bugün

Doğru kişi ile doğru zamanda yapılınca dünyayı cennete çeviren en güzel şeydir. Evet dünyada cenneti yaşıyorum.
Kişinin yaşlanmak istediği kişiye karar vermesi eylemidir.
tek amacı çocuk yapmak ve büyütmek olması gereken bir olgudur.

ne yazık ki toplum bu totaliter olguyu insanlara mecbur bırakmaya zorluyor.
önümüzdeki yıllarda azalarak bitecek olan kurum.
direk lağvedilmelidir.

bir kadın ne kadar fazla erkekten çocuk yaparsa genetik anlamda insan ırkı o kadar gelişir.
belediye zımbırtiları ve şahitler eşliğinde tutkuyu öldürme akdi.
sanırım gelecek planlarimın içinde hiç var olmadı. Olmayacak da. olması için tek bir gerekçe söyleyin? ateiste allahi anlatir gibi anlatın bana.

gözümde şöyledir:

görsel
T. ilişkinin resmiyete girmesi.

Ya sabahtan beri amcik amcik basliklar entryler yeter AMK gına geldi ya ..
En iyi arkadaşınız olmayan biriyle denerseniz boku yiyeceğiniz bir kurum.
Ya en iyi arkadaşın olacak ya da en iyi arkadaş olmaya çalışacaksın. Yoksa nasıl olur ya bir ömür?
Ondan sonra boşanıyorlar işte aşık olduk deyip evlenenler.
Biriyle hayatını birleştirmeyi planlarken aşk gibi bütünüyle mantığı körelten ve geçici olan bir duygu rehberliğinde karar vermek.. Bilemiyorum.
Insanoglu aç gözlü. Hatunun ilki ol, düzenli cinsel hayat yaşa , e belli ki seviyor da maddi destek de oluyor,evlenmekte istiyor. Yarın ayrılsan daha iyisini mi bulacaksın? Sorun ilki olmak değil ayrıca. Şu sıra evlenip ,boşanmakta gayet sıradan şeyler. Bu kadın ikiyüzlü, sadakatsız olsa tam tersi seni sömürür, aldatır, terk ederdi. Niye böyle kadınların kıymetini bilmek yerine üstüne bir de terk etme planları yapıyorsunuz anlamıyorum? Bu sadece psikolojik. Yarin o sana tekmeyi koysa aşk acısı çeķersin . Özlersin.
güzel bir aday çıkarsa neden olmasın dediğimdir.
sorumluluk gerektiren hede.

ayrıca yazar arkadaşın durumu psikolojik değil menfaatçilik. arkadaş duygusal bir şey hissetmiyor ancak madden desteklendiği için her şey yolundaymış izlenimi sunuyor karşı tarafa. zararın neresinden dönülürse kardır diyor ve çekiliyorum.
Sabır, özveri ve çok fazla fedakarlık gerektirir. Evleneceğiniz kişinin vicdanlı ve kıymet bilen birisi olmasına dikkat edin. yoksa ne kavga biter, nede yaptıklarınızın bir önemi kalır.
2 Kişinin arasında olması gereken aile birliği.
o eve 2 taraftan da aileler çok sık girip çıkıyorsa ister istemez eksik arama, iğneleme, dedikodu gibi seviyesiz ve insana yakışmayacak durumlar ortaya çıkar ve evlilik birliğine zarar verir.
Başlı başına saçmalık olan olgu.

Özellikle t*rklerin o tiksinç gelenekleri ile birleştiğinde çekilmez bir hal alıyor.
görsel
bir müessese. kriter olarak görselde ki gibi düşünüp de evlenenlerin gerçekten mutlu olduğunu düşünüyorum. ama kim bunlar bilmiyorum.
Ya şu 18'ine yeni girmiş kız ve baba parasına güvenip okumamış cahil erkek lütfen evlenmesin abi. En ufak bir problemde mahalleyi savaş alanına çeviriyorlar. Sesini daha fazla yükseltenin haklı olduğunu düşündüklerindendir ki evde kavga gürültü eksik olmuyor. Bir haltmış gibi bi de çocuk yaparlarsa hepten yandık. Sorunların çocuk olunca çözüleceğini düşünüyorlar. Bu kez de istisnalar hariç çoğu sefer sorunlar daha da büyüyerek geliyor.

Evlenmek için standartlar getirilmeli bence. Evlenmeden önce çift psikoloğuna gidilmeli. Gerçekten uyumlu bir çift olduklarını kanıtlamalı. Gerekirse kurula çıkarılmalı. Belki o zaman düzgün bir aile kurulabilir. Aile yapısı geliştikçe toplum da iyi yönce gelişir.
kutsal bir mertebe saygım var ama bekarlık sultanlıktır vesselam.
Şans işidir.

Güvenemiyorsun her şey çıkabilir.
iki insanın gönüllü olarak birbirinin mutluluğuna çökmesidir.
güzel bir şey olmasına rağmen, sadece üreyebilmek adına iki aptalın aynı evde yaşamaya karar vermesidir.
eğer sevgi ve aşk varsa başka.
o zaman evlenin.
Peki iki özgür ruhlu insan bir araya gelirse nolur? Diye sorarlar adama
4 hanımla evlenmeye müsaade eden islamiyete karşı çıkıp onlarca kadının ırzına geçenlerin sevmediği, toplumun temel taşını oluşturan aile kurumu.
Bence evlenecek iki kişinin çok aşık olmasından ziyade çok iyi anlaşması ve çok iyi arkadaş olmaları lazım. Zor bi şey gerçekten ömür boyu yaşayabileceğin birini bulmak.
(img:#1933679)
Bir çok evliliğin özeti ;
"bazen insan, her şeyin sonuna geldiğinde,
başından beri öyle olacağını bildiğini anlar. ".
güncel Önemli Başlıklar