bugün

Spor yapan kendine bak gezmeyi sevenler kızlara bir tık mesaj uzağındayım.
amacına dair mantıklı açıklama yapabilecek 1 kişi bile bulamadığım pagan ayini! tek eşlilik diyenler var; bu kadar töhmet ve külfet olmadan da aynı evde yaşayıp tek eşli olmak zor bir şey değil, çocuk sahibi olmak istiyorum diyen var; evlenmeden de çocuk yapılabiliyor ve bir kaç resmi evrak ile sorun çözülüyor, düzenim olsun diyen bile var(adam masraf yapmadan ve ağır sorumluluğa girmeden düzene giremiyor herhalde:) düzen her insanın hayatında olması gerekendir zaten düzene girmek için evlenirsen düzenin kim veya ne olduğunu şaşırırsın. toplum baskısı diyen var bu bana tuhaf geliyor; seçtiğin x kişi ile mevcut yaşadığın ortamdan daha uzak yerlerde yaşayabilir hayatını idame ettirebilirsin, sonuç olarak türkiyenin o kadar da baskı manyağı olmayan şehirleri halen hayatta. ailemi üzmek istemiyorum diyen var; arkadaşım kaç yaşına gelmişsin kendi hayatını mı yaşayacaksın yoksa ailenin hayatını mı? bir karar ver hayatına öyle insan al ve o insana doğru bilgi ver.

üzerine kitap yazmayı düşündüğüm duygu durum bozukluğu veya bir tür psikoz.
Kiminle yapacağımı fena merak ediyorum. O kadar tefekkür, düşünce, evlenen çiftlerin kavgaları, mutlu çiftler, zavallı çiftler vs vs.

Benimki nasıl olacak ya da olacak mı merak konusu.

Amaç evlenmek değil hayat arkadaşını bulup evlenmek olmalı.

T: Yaş ilerleyince insanı geleceği hakkında derin düşüncelere gark eden müessese.
bugünün ilk entrysini giren yazara laflar hazırladım. evlenmeden aynı evde yaşayıp evlilik hayatı sürerken anlaşmazlık yaşayıp birbirinden hak iddia etme konusunda avucunu yalayan bir sürü çift var. yargıtay kararlarını açıp bakabilirsin. benim işim bu. ilk entryi yazan arkadaşı ciddiye almayın.

kutsallığına inandığım bir eylem. allah herkese hak ettiği eşi nasip etsin.
kızların tatlı hayali, erkeklerin korkulu rüyası.

iki taraf için de hayatı kolaylaştırıcaksa evlenin ama evlenmek için de evlenmeyin kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz.
yeni çıkan nafaka yasası ile artık erkekler için daha az tehlikeli olan eylem.
Irispi efşan.
kutsal ve değerli bir mertebe.
Bir insanın kendine bilmeden yapabileceği en büyük kötülük . Asla yapmam.
insanoğlunun; sevdiği, anlaştığı, değer verdiği bir insana hayatını adaması gibi kutsal sayılabilecek kadar güzel bir olayı bile sıkıcı hale getirebilmeyi başarmasıdır.
şayet iyi * birisiyle yapılıyorsa önerilesidir.
Boktan bir çukura kendinizi atıp bir başkasını omuzlarınızda taşıyıp kendinizin bu süreçte daha da batmasıdır. Bu devirde böyle en azından , ya yalnız kalmamak için ya da bambaşka çıkarlar için evleniyor millet , ya da karşı tarafın ilgisi hoşlarına gidiyor ve bunu ne kadar sürerse o kadar kar deyip garantiye alıyorlar ya da imzayı atana kadar öyle görünüp bambaşka birine dönüşüyorlar istemez .
Salak salak adetlerimiz olmasa iyi bir şey bence. Bekarlık da iyi bir şey. Bu olayı çok abartıyoruz. Özellikle de kızlar. Arkadaşlarından önce evlenmek için yarışıyorlar aq resmen. Hatta şöyle diyim, sırf evde kalmış olmayım diye gidip barzonun biriyle sevmeden falan evlenenler var. Lan hayat bu aq hayat. Ömrün o herifle geçicek sen mal mısın aq. Bence büyük bir karaktersizlik örneğidir şu kızların evlenmek olsun diye, parası var diye falan evliliğe atlamaları.
ülkemizdeki absürt bir ayin şekli. saçma salak adetler olmasa gerçekten iyi birşeye benziyor. şimdi cinsel yolla bulaşan en büyük hastalık olan akrabalık denen saçma kurum ve el neder denen duvarrsız hapishane birleşince çok salakça şeyler oluyor. ben niye en mutlu günümde millet eğlensin diye ve hava atmak için düğün yapıyım ki. çağır samimi 30, 40 kişi müzikli yemekli bir yere kakara kikiri sonrada kitap dağıt gelenlere yok kokuymuş şekermiş. birde kızlarımızın bitmek bilmeyen istekleri yok mu ? eşin olacak kişi senden yana mı yoksa çakal esnaftan yanamı bilemedim. geçenlerde bir düğün videosundaki yorumları görünce utandım. kadının biri yazmış ben beleşe gitmişim. biri yazmış bunu gördüm artık evdekine yemek yok. biri yazmış koca parası yemek çok güzel. düğün, altın, kına, balayı vb saçma uydurma aptal adetler istemeyen biri bulduğum an yapacağım eylem.
Evin araban alınmadan yapılmaması gereken evlilik.

Allah korusun karın seni bosayipta evine arabana konmasin. Önce ev araba vs al evlenecensen sonra evlen.

Kadının bosayipta s. Olup gitmesi koymaz insana. Yıllarca emek verip Aldığı malınin mülkünün , başkasınin gelip üstüne konması koyar insana.
görsel
Çocuk sahibi olmak güzeldir, 3 ay evli olup 30 yıl nafaka ödemek istiyorsanız bilemem.
Vaktimiz geldi sayılır ufaktan aramalara başlanmalı. Maması mı buluruz belayı mı bilmem!?
dünyada ölümden kötü tek bir şey gördüm, evlenmek demişti ünlü bir düşünür, teşekkürler.
eskiden düşüncesi çok tatlı gelen şeydi.
ama zamanla anlamını yitiriyor.

insanlar evlenmiş olmak için evleniyor.
çevresi evlendi desin diye evleniyor.
bir takım konularda rahat yaşamak için evleniyor.

ve bunun için yük altına giriyor.
bir imza ile geleceğini sanki ipotek altına alıyor.

severek yapılması gereken bir şeydi oysa.
yalnızca sevgiden ötürü.

akrabalar sussun, bazı konularda rahat edeyim, çocuğum olsun da kimden olursa olsun gibi nedenlerle evlenmeye başladı insanlar.

ve insanlar birbirlerine benzedikçe evlenmeye olan bakış açım köreldi, anlamsız gelmeye başladı.

en güzeli sevmek.
bir ömür onla yaşamaya karar vermek.

o imza ile geleceğini ipotek altına almak değil, bir ömür onla yaşamaya tamam demek.
gönül rahatlığı ile.

allah her şeyin hayırlısını, en güzelini versin.
Gerek yok içli dışlı olmaya. Hem kavuşursan başka olurmuş. Kavuşmazsan başka.
aileler karışmasa çok kolay bir medeni durum değiştirme hali.
Onca derdin arasında, derdin karesini alıp pi ile çarparak haneye eklemektir.
ev alma işi. ev-lenmek. nasıl espri ama inceyi gördünüz mü?
Çok ciddi bir müessese iyi düşünmek karşındaki insanı çok iyi tanımak lazım.