bugün

pek mümkün bir olaydır. iç malzemesi evde hazırlanır ve fırın ya da benzeri bir müesseseye gönderilerek lahmacunun lahmacun haline gelmesi sağlanır. başka yapan var mıdır bilmem ama benim annem en az ayda bir defa gerçekleştirirdi bu eylemi. ev yapımı lahmacunu beğenmeyen aile üyelerine de "en azından ne eti yediğinizi bileceksiniz" diyerek postayı koyardı. her ne olursa olsun güzeldir temizdir lezzetlidir ve bol malzemelidir evde yapılan lahmacun. evden uzaktayken özlenendir bir de.

Merak edenler lahmacun yapımını anlatan şu videoyu seyredebilirler ya da seyretmeyebilirler ya da her neyse kafalarına göre takılsınlar işte.

http://www.iamistanbul.tv...de-lahmacun-nasil-yapilir
Lahmacun lahmacundur denir ve yenir.
çoğu kimsenin beceremediği şeydir..
Pizza yapmaktan daha zor olduğu kesindir. Ateşte pişirilenin yerini tutmaz.
alt kattaki ayşe teyzenin enfes yaptığı şeydir.

Gönderse de yesek ya la.
davul fırın olmadan gerçekleştirilemeyecek olan eylemdir.
içini bir güzel hazırlayıp, mahallenin daimi fırınına yollayıp, yarım saat bir saat sonra alıp ev halkının önününe sunmaktır.

(bkz: afiyet olsun)
iç harcını hazırlayıp, fırına göndermek de bir yol olabilir.
basit iştir. evet.
çok kolaydır. alırsınız kıymanızı malzemeleri hazırla hamuru aç ver fırına. boyutunu kafana göre ayarla. mis gibi. evet.
Fırın aldıktan sonra deneyeceğim eylem. Güzel yapacağıma şüphem yok tabi ki.
ince uzun olur. içliği birkaç çeşit ayarlanabilir. bir tepside birkaç çeşit lahmacun olabilir. oh mis.
Annemin ben uyurken yaptığı.

Az buçuk kestiriyoruz kadın o ara neler yapıyor.

Ana gibisi bulunmaz.
Hayal kırıklığı yaşayacağımı düşündüm ama daha güzel oldu.
Madem güzel oldu sözlüktekilerede ikram edersen hayır duası almış olursun kesinlikle şüphesiz sjsj..
Sözlükte lahmacun yapan erkek yazarlar bile var. Kizlar siz ancak süslenip foto atin.
Evde harcı yapıp fırında yaptırınca efsane oluyor.
Bir gün planlayıp hep birlikte neden olmasın canlar.
Bana uyar.
giden gider:
panpa ben yine de, cam gibi kızın evde pideci çırağı gibi acılı lahmacun açmasını izlemek istemezdim..

süslü hatun her halükarda yöresel hatundan daha fazla ilgi çeker..
evde yapılan yemek her zaman çok daha lezzetli olur.
Nerede foto sayın Eylülsabahı...
Ayranı ben yaparım.
güncel Önemli Başlıklar