bugün

bildiğin inektim. En önde oturan ve hocam ödev vermiştiniz diye hatırlatan o iğrenç öğrenci bendim. Linç yemeden okul hayatını tamamlamak en büyük başarımdı.
çantam yoktu aynı şekilde derdim de.
Hani şu derslerde hep en arkada uyuyan tenefüslerde tuvalette sigara içen tip var ya ben de oydum işte.
böyle soru olmaz. bu soru tarih dışıdır. çünkü ne zaman için nasıl bir öğrenci olduğumuzun sorulduğu belli değil. ilkokulda mı, ortaokulda mı, lisede mi, ünide mi yoksa lisansüstü dönemde mi?
dört- beş zayıf getirdiğimde anam- babam tebrik ederdi beni .

kardeşlerim orta bile alsalar azar işitirlerken üstelik.
arkalarda uyuyan kimi zaman defteri kitabı olmayan.
Pet sisede viski satardim okulda.
ailem eğitim anlamında benden beklenti içinde değildi bende onları yanıltmadım.
Caliskandim ben, bir donem tesekkur aldim diye aglamistim. Babam sagolsun ya okursun ya evlendiririm seni demisti nasil tirstiysam...okudum. Ogretmenler veli toplantisinda cok konusmamdan sikayet ederdi hep. Yaptigim yaramazlikta biraz ineklik oldugu icin gormezden geliniyordu heralde.
Hep devamsızlıktan kalırdım.. Kredili sistemin acısını çektim..
lisede ders çalışmazdım, şu an üniversitede vize final haftası hariç yine çalışmam ama ortalamamı 3 ün altına düşürmemeye çalışıyorum.
it gibi çalışıp bir bok yapamayan bir öğrenciydim.
Sessiz, düzenli, devamsızlık takıntısı olan, kravatsız gezmeyen, en arka sıradakilerden.
Ilkokuldan üniversiteye kadar ki dönemim, takdir streak i yaptığım zamanlardan 'hocam 50 yetiyor bakın askere gidicem daha' şeklinde bir eğilim.
istediğim biçime bürünürdüm

ortaokulda sınıfa en aykırı,en sorun çıkartan bendim,en başarısız bendim,en sevilmeyen bendim

lisede sınıfın en başarılısı bendim futbol,ders ne ararsan vardı gene en sevilmeyen bendim

galiba sevilmeyen bir öğrenciydim
Çok çalışkan değildim.
Veli toplantısında ailemin utanç kaynağı olan bir çocuktum.
Bir iki defa yaramazlık yapıp kalan günlerde sen çok gözüme batıyorsundurum.
defterimi hiç götürmezdim kitabımı da hoca bi şey yazdıracağı zaman sağdan soldan kağıt kalem alır kitaba geçince de kitabı olan birinin yanında otururdum yanımda okulla ilgili gereç almazdım çantasız giderdim derste uyur tenefüste alkol veya sigara çıkışta olursa kavga.
Matematik ve fizikte geri zekalı, ingilizce ve tarihte profesordum.
Başarılı ama fırlama.
Çok sakin ve yavaş biriydim arkada oturmayı seven ve uyuması çok güzel oluyordu .
(bkz: beşlik öğrenci)
çalışkan değildim ama derslerim hep mükemmel olmuştur . sadece 2 -3 kitap bitirerek fen lisesini kazandım öğretmenlerin hep en seviği öğrenciydim bir gün yazılıdan 40 ve 65 almıştım fizik hocası sözlülerime 100- 100 vererek arttırdı. ama beni genelde bedenci sevmezdi hep dersinden kaçardım. hiç yakın arkadaşım olmadı partilere festivalere katılmaz evde kahvemi içip kitabımı okuyup yatardım ki hala öğleyim mutluyum .
görsel