entry'ler (17)

evde lahmacun yapmak

pek mümkün bir olaydır. iç malzemesi evde hazırlanır ve fırın ya da benzeri bir müesseseye gönderilerek lahmacunun lahmacun haline gelmesi sağlanır. başka yapan var mıdır bilmem ama benim annem en az ayda bir defa gerçekleştirirdi bu eylemi. ev yapımı lahmacunu beğenmeyen aile üyelerine de "en azından ne eti yediğinizi bileceksiniz" diyerek postayı koyardı. her ne olursa olsun güzeldir temizdir lezzetlidir ve bol malzemelidir evde yapılan lahmacun. evden uzaktayken özlenendir bir de.

Merak edenler lahmacun yapımını anlatan şu videoyu seyredebilirler ya da seyretmeyebilirler ya da her neyse kafalarına göre takılsınlar işte.

http://www.iamistanbul.tv...de-lahmacun-nasil-yapilir

giyilen ayakkabidan karafatma cikmasi

bahçe katında oturanlar için son derece normal bir durumdur. çözüm olarak ayakkabı ters çevrilip silkelenir. böceklerin çok olduğu yerlerde yaşayanlar için sadece ayakkabıyı silkelemek yetmez; yatmadan önce yatağın içini kontrol etmek, giymeden önce kıyafetleri çırpmak ve sık sık dolap temizlemek de rutinler arasına katılmalıdır.

my house

taksim sıraselviler'de bulunan cafe, restoran vs.. manzara ve konum itibariyle harika bir yer. iç dekor güzel. yemekler fena değil ancak servis ve hijyen berbat. bardaklarda sizden önceki müşterinin dudak izlerini, tabaklarda bir önceki menüyü görebilirsiniz.

beyaz köşk

idealtepe'de bulunan yemek mekanı. özellikle mangal başı kahvaltısıyla bilinir. fikir gayet güzel ancak fırsat sitelerinden satın alacağınız indirimlerle gitmeyi düşünüyorsanız aman derim. "paranla rezil olmak" lafının tam karşılığı burada indirimli kahvaltı etmeye çalışmaktır. bunun yerine yol kenarında mangal yapın daha iyi. abartmıyorum.

sikayetvar com

yazdığınız şikayeti keyfi biçimde değiştiren site. buraya trendyol'dan satın aldığım ayakkabı için bir şikayet yazıp, aylardır beni nasıl oyaladıklarını anlatmıştım. ancak yazımdaki çoğu yer kesildiği için benim şikayet alelade bir sitem halini aldı. trendyol beni arayıp değişim ve iade konusunda bildiğim şeyleri tekrarladı. bu da şikayetimin çözüldüğü anlamına geldi ve şikayetvar com'da bu şekilde yayınlandı. kısacası okuduğunuz şikayetlerin eksik olabileceğini unutmayın.

beyaz masa

bu ülkenin işleyen tek ayağı diyebilirim. şikayetleri mutlaka değerlendirip yardımcı olmaya çalışıyorlar. artık sosyal medyaya da el atmışlar. merak edenler için twitter adresi şöyle:

https://twitter.com/#!/ibbbeyazmasa

tepe mobilya

tasarımları iyice sıradan bir hal aldı. önceleri daha modern ve alışılmışın dışında modeller olurdu insan hangisini alacağına karar veremezdi. şimdi tutturmuşlar bir beyaz, koltuktan vitrine kadar her şey beyaz ve hantal.

bolulu hasan usta

sütlü tatlıları her daim tazedir. personel sadece işini yapar ve kimseyi rahatsız etmez, yemek kartları da geçiyor. daha ne olsun?

trendyol

ürünleri ucuz ve kalitesiz alışveriş sitesi. haklarında şikayetvar com sitesine bir şikayet yazmıştım ancak şikayetim editlenerek son derece küçük bir hataymış gibi anlatılmış, yazım dili yumuşatılmış ve ürün hakkındaki olumsuz eleştirilerim eksik yazılmış. sanırım iki firma arasında ticari bir ilişki söz konusu. yani sitede yer alan şikayetler eksik veya keyfi olarak düzenlenmiş olabilir. alışveriş yaparken bunu göz ardı etmemenizi öneririm.

baş ağrısı

vücudun susuz kalmasıyla da baş gösterebilen rahatsızlık. mümkünse bol bol su içilmeli ve rutubetli havasız ortamlarda durulmamalıdır.

istanbul üniversitesinde patlama

kız öğrenci tuvaletinde meydana gelen ve iyi ki kimsenin yaralanmadığı patlamadır. ses bombası şüphesi bulunuyormuş. bir üniversiteye bomba sokabilmek de ayrı bir konu. geçmiş olsun herkese.

teşvikiye

nişantaşı'na nazaran daha derli toplu daha hoş bir düzeni var buranın. caminin arka tarafına düşen caddede küçük ve nispeten ucuz lokantalar, muadillerine göre daha pahalı mağazalar bulunur.

mustafa sarıgül

cenaze, düğün, bayram, eylem vs. her türlü etkinlikte görülebilen siyasetçi. ayrıca hala var mı bilmiyorum ama şişli evlendirme dairesinde evlenen çiftlere ev hediyesi göndermek gibi bir uygulaması vardı birkaç yıl önce.

yazin evde tadilat yapmak

eşyalı ev için zor işlemlerdendir. tadilat için birileriyle anlaşmadan önce mutlaka internetten veya tadilat yaptıran kişilerden bilgi edinin. fiyat ve işçilik muhite göte farklılık gösterebilir. malzemeyi siz alacaksanız fabrika satış mağazalarını es geçmeyin. fabrikalardan daha ucuza malzeme temin edebilirsiniz. koçtaş bauhaus benzeri yapı marketlerden uzak durun. çoğu ürün kalitesizdir ve gereksiz pahalıdır. ayrıca nakliye taşıma gibi işlemlerde ekstra ücret talep edilmektedir. evinizi bauhaus ustalarına emanet etmenizi de önermem. işi bilmeyen alaylı ustalar yüzünden zor günler yaşabilirsiniz. en güzeli anahtar teslim bir ustayla anlaşmak ve malzeme teminini bizzat yapmaktır.

laminat parke

çoğu insan tarafından "laminant parke" olarak bilinen yer döşemesi. temizliği masif parkeye nazaran daha kolay olması ve daha estetik durması nedeniyle artık daha fazla tercih edilir olmuştur. son yıllarda kilitli modeller de hayli yaygınlaşmıştır. çamsan ve vario en çok tercih edilen yerli parke markalarıdır.

donanımhaber

çok uçuk konularda bile kaynak olabilme özelliği taşıyan forum sitesi. eğer üyelerle derin muhabbetlere girmez işinizi halledip çıkarsanız bir zararını da görmezsiniz. fazla samimiyet tez ayrılık getirebiliyor zira.

kırık tabak

harbiye'den osmanbey'e giderken sağ tarafta cadde üstünde bulunan yemekçi. salataları ve zeytinyağlı yiyecekleri lezzetlidir. kuru pasta, börek, kek gibi çay saati ürünleri de bulunur. fiyatlandırma konusunda nasıl bir yol izlediklerini hala çözemedim ancak bana söylediklerine göre alınan çeşit kadar fiyat ödeniyormuş. ben iki çeşit salata için 7 ila 9 lira arasında değişen farklı ücretlendirmelerle karşılaştım.

olumsuz yanlarına gelince; mekan pis, eski ve özensiz. çalışanların giysileri pis, kendileri kaba. self servis. servisi yapanlar elleriyle dokunuyorlar bütün yemeklere. bir tanesi gözümün önünde sarmalara elini daldırıp bir tanesini ağzına attı. çatal falan hak getire. hijyen konusunda hassas değilseniz ucuza karnınızı doyurabileceğiniz yerlerden biri deyip konuyu tamamlayalım.