1. 1.
  bir nevi gerici amerikan tarikatı.
  4 -1 ... imhotep
 2. 2.
  yobaz ve faşist hıristiyanların tarikatı.
  5 ... kerameti kendinden menkul
 3. 3.
  yahudilerin secilmis irk olduguna, insanligin buyuk bir kotulukle karsi karsiya kalacagina ve mesih'in geri donup yahudilerle hiristiyanlarin onderligine gecerek bu kotulugu yenecegine ve kiyametin kopacagina inanan hiristiyanlik mezhebi. su anda abd yonetimi buyuk olcude bunlarin elindedir. sayica katolikleri gecmis durumdalar. yahudi ve hiristiyanlarin ortak dusmaninin kim olabilecegini dusundugumuzde, evangelistlerin yonetimindeki abd'nin bop projesi daha kolay anlasilabilir.
  11 ... isla morada
 4. 4.
  bush'unda dahil oldugu bir hristiyan mezhebidir. Evanjelist düşünce, W. George Bush'tan önce Reagan'ı da etkilemişti. O dönemde de, Ortadoğu politikaları oluşturulurken bu düşüncenin etkisi altında hareket edilmiştir.

  Evanjelizm'in 11 Eylül ile birlikte Amerika'da gücünün zirvesine çıkmış olması tesadüf olmasa gerek. "11 Eylül hadisesi islam Dünyası'na yönelik küresel evanjelizm hareketi açısından misyoner örgütlerine yeni bir ruh vermiş, onlara inanılmaz imkanlar sağlamıştır. Bu nedenle 11 Eylül saldırılarının misyonerlerin işine yaradığı, zira onlara islam'a ve Müslümanlara karşı polemiklerinde kullandıkları argümanlar açısından önemli kozlar verdiği düşünülmektedir. (1)

  Evanjelist G. W. Bush'un başkan olması ile birlikte evanjelizm popüler bir güç haline gelmiş, Amerika'nın dünya üzerindeki hegomonik yayılmacılığına yön veren başat unsur olmuştur.

  2002´de Gallup (3) tarafından yapılan bir araştırmada kendilerini Evanjelist olarak tanımlayan Hristiyanların oranı %50 nin üzerine çıkmıştır. Bu araştırmaya göre ABD'de evanjelist inanca sahip insan sayısı 100 milyonu, evanjelist din adamı ise 200 bini bulmaktadır.


  1-Türkiye'de Misyonerlik Faaliyetleri, Sempozyum, Prof. Dr. Şinasi GÜNDÜZ, s. 361, Ensar Neşriyat, istanbul, 2005
  2- http://www.gallup.com/pol...ntent/login.aspx?ci=16519
  6 ... jeam
 5. 5.
  kıyamet alametlerini hızlandırmaya çalışan düşüncenin ürünüdür. bu inanaca sahip olanlara göre yeryüzü yahudilerin, cennet te hristiyanlarındır. işte bu yüzden bu ikisi dayanışma içinde olup diğerlerine yaşam hakkı vermemektedirler.
  4 ... fewzi1907
 6. 6.
  fethullah gülen'in hamisi olan emperyalist tarikat.
  6 -2 ... oh bebek
 7. 7.
  Cengiz Özakıncı'nın kitabından alıntı yapmış arkadaş.Dolmakalem Savaşları
  ... evanjelist
 8. 8.
  türkiye'yi ırak'a çekerek savaşmasını isteyen gizli bir el olduğuna inananların düşünmesi gereken ilk seçenek. böylece beklenen müslüman-yahudi savaşı olabilecekmiş.
  ... patlamismisir
 9. 9.
  evangeline lilly'e inananların oluşturduğu mezhep.
  2 -1 ... kisa sureli bellek kaybi
 10. 10.
  iranlı Yahudilere israil'e taşınmaları karşılığında 10 bin dolar vermeyi teklif eden tarikat.
  iran'da 25 bin yahudi varmış. ortadoğu'da en fazla yahudinin yaşadığı ülke iranmış.

  iran'da yahudiler'in güvende olmadıklarını belirtiyorlar. çıkın dışarı da biz iran'a saldıralım demek gibi birşey yanlış anlamıyorsam. ikinci amaç da israil nüfusunu artırmak olabilir ama düşük bir ihtimal.
  1 ... patlamismisir