bugün

yumuşak ve tatlı eti puf
sinek yakalamak için ideal kaba sahip olan şekerimsi yiyecek

(bkz: çocukken yapılan salaklıklar)
10 tane yense bile doyurmayan yumuşak lezzet.
reklamındaki sevimli karakterleri izledikten sonra kıyılıp yenilemeyen, "o sevimli şeylere kıyılır mı ya?" diye düşündüren tatlı.
(bkz: on tane yenilse doyulmayacak gıdalar)
daha marketteyken kasaya varmadan 3 er 5 er tanesi yenilen ve evet on tane yenilse doyurmayan gıdalar dan başı çeken mükemmel lezzet. *
üstündeki pıtırları ayırıp önce pufunu sonra alt tabakayı yiyip kabın içindeki şekerleri kafaya dikip güplettiğim abur
küçüklükten bu yana sürekli aynı iştah ile tüketilebilen nadir ıvır zıvırlardan.

ayrıca ismi boşuna "puf" değildir. iştahlı gözlerle bakarken gayet dolgun görünse de ağzınızda "puf" diye söner. eti puf işte... hindistan cevizli olanı tavsiyedir, en çok yenilenidir.
paketi açmadan, açma yerine dudaklarınızı yapıştırıp üfleyerek çakma bir mızıka haline dönüştürebildiğiniz şekerli bulut.
özellikle üzeri renkli şekerlerle kaplı olanın üzerinden o şekerleri dil vasıtası ile ayıklayıp yemek ayrı bir keyif olan etiicadı.
üzeri hindistan cevizi, kakaolu şeker, bir de karışık şeker kaplı olanları mevcuttur.
hindistan cevizlisine doyum olmayan ufak şekerleme.
lezzet otesi.
kac yasında olursam olayım yemekten asla vazgecmeycegim abur cuburumsu, tek sorun zor acılan ambalajı. *

ambalajını acmak icin alternatif yol arayanlara, buyrun:

http://www.youtube.com/watch?v=KKzsOHY-KS8&mode=related&search=
aradan uzun yıllar geçtikten sonra bir süper marketimside gözüme çarpıp aldığım, yediğim zaman beni bir anda çocukluk günlerime götüren, ambalajındaki 'buradan açınız ' ibaresinin işe yaramadığı zamanlarda diğer bir eti pufun köşesiyle delmek suretiyle açılması farz olan bisküvi. yedim, tat aynı tattı ,eti puf aynı eti puftu ama ben aynı ben değildim, tabiri caizse eşşek kadar adamdım artık. (bkz: bir eti pufun düşündürdükleri)
kücükken kutusunun dört kenarına ip ekleyip sonra o ipleri hazırda beklettiğim cubuk krakerin ufak bi kısmına bağlamak suretiyle paraşüt yapıp yüksek bir yerden aşşağı bırakarak süzülmesini izlediğim yiyecek.
namı diğer; granül kaplamalı marshmallow bisküvi *
(bkz: eti cin) kadar yenilesi şey.
(bkz: arzoom)* *
jelibon gibi, tutku gibi bir şey.
yedikten sonra ambalajıyla trencilik oynama güzelliği de olan tutku. tabi, ambalajları yapışık olarak yersek. anlatabildiğimi umuyorum ama..
yüksek dozda yenecek ise beyaz olanının tercih edilmesi gereklidir efendim. yoksa renkli işeme gibi problemler çıkabilir
(bkz: tecrübeyle sabittir)
çokomel, jelibon ve bonibonun mahalleden arkadaşı.
(bkz: olsa da yesek)
yıllar geçsede üstünden , bu kalp seni unutur mu?
çocukluğumun ve bu günümün vazgeçilmez lezzeti...