bugün

tam bir genç şehri.
canlı müzik var, istediğin yemek çeşidi var, futbol var, yürüyüş yolu var, kafe var, disko var. her yaştan insanın huzur ve mutluluk bulabileceği, daima dinamik şehir.
nefret ederek yaşadığım şehir. Bu şehri övenler başka şehirde yaşamamış ya da daha kötü şehirden gelmiştir. Trafikte neden kavga çıkmadığına hergün şaşırıyorsunuz, medeni falan da değil, aşırı cahil halkı olan bir şehir. Sadece Yılmaz Büyükerşen'e oy verdikleri için kendilerini yılmaz büyükerşen'in gazıyla avrupalı sanıyorlar ve tüm bunları da bir eskişehirli olarak söylüyorum.
Çok güzel mekanların bulunduğu, bir yerden bir başka yerine yürünerek gidilebilecek dinamik öğrenci şehri.
Trafikte kırmızı ışıklar çok uzun sürüyor sanki.
Çok kalabalık çok, adalarda herkes selfie çekiliyor, lan ne porsukmuş amk.
porsuk kıyısında avarece dolaşması, doktorlar caddesinde kalabalığı izlemesi, barlar sokağı sonrası çorbacıya gitmesi özlenen büyülü ve aydın şehir. Allahım bu dinamizm ile geleneğin güzellikle buluştuğu şehri korusun.
An itibari ile şebeke suyu kart dolum veznelerinin önünde uzun kuyruklar oluşan şehirdir.

Herkes su kartını dolduruyor, zannımca yüklü miktarda zam yapılacak şebeke suyuna.

Edit : %40 oranında zam yapılacakmış.

Hatırlatma: olm su yükleyin la sabah zamlı yüklemeyin.
enflasyondan kaçılmaz, en iyi olasılıkla at başı gidilir.
denize kıyısı olmamasına rağmen oldukça medeni ve gezmesi zevkli olan şehir.
Artık bana yabancı gelen güzel memleketim.
Bu günde kayseri li yerli turistleri ağırlayan şehirdir.

Arkadaş gelmeyin lan buraya zaten çok kalabalık.

görsel
Özlenilen şehir.
Arkadaşınız, arkadaş grubunuz, sevgiliniz varsa çok eğleneceğiniz şehirdir. Ancak yalnızsanız sadece depresyonla tanışır/ olan bağınızı arttırırsınız. Yalnız gitmeyin.
ankara'ya gitmek için içinden geçilebilen şehir.
üniversiteliler şehri.

bir rivayete göre 24 saat içerisinde ülke sınırları içerisinde gerçekleşen toplam seks sayısının %35'lik bir oranı Eskişehir'den sağlanıyor.
Porsugu ve botanik Parki cok ozledim ya.. Hele bazi geceler kanli kavagin en uc noktasina zifiri karanlikta giderdim ve porsugun kenarina yatip muzik dinlerdim ne gunlerdi be. Bi daha da hayattan oyle keyif almadim.
2019 yılında gitmiştim. Eskişehirspor Erzurumspor maçı vardı. gitmişken bir gece kalayım dedim. barlar sokağında takıldım, kış olmasına rağmen canlıydı. şehirde en çok canımı sıkan şey, bitmek tükenmek bilmeyen kırmızı ışıklar oldu. şehirde araba kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem. sabır taşı değilseniz çatlarsınız öyle söyleyeyim. ha bir de, odunpazarını mutlaka gezin. ilçenin vintage mimarisine hayran kalacaksınız. restoran olarak da Odunpazarında Abdüsselam Balaban kebapçısını öneririm. her gittiğim yerde mutlaka birşey yiyen insanım, hayatımın en güzel kebabını Eskişehirde yiyeceğim ölsem aklıma gelmezdi. Balaban kebap diye bir special'i var. onu tavsiye ederim karışık geliyor içinde ne ararsan var. ya baba sevgini mi koydun, aşkını mı koydun onun içine bu ne lezzet?
tamamen öğrenciler üzerine kurulu bir şehir.
bir münasip zamanda mesela saat onda buluşalım adalar migrosun önünde der gibi geldi bana.
adalar mevkisinde birkaç saat geçiren herkesin huzur bulabileceği, dinamik genç nüfus fazlalığı, her yere yürüyerek gidebilme kolaylığı, barlar sokağı, rengarenk kafeleri, heykelleri, yürüyüş yolları ve porsuk nehri ile güzel bir şehir.
Kendine has feci bir soğuğu ama şehir olarak sımsıcak karizması vardır.
dünyanın en güvenli 8. kenti seçilmiştir , memleketimdir . nefret edenlerin mutlaka vardır bi kuyruk acısı .
Sevilmemesini anlarım hiçbir bağın yoktur ya da kötü anıların vardır da beğenilmemesini anlamıyorum. Mis gibi şehir. Dedelerimden allah razı olsun türkiyeye göçünce gelmişler burada yaşamışlar da eskişehirde doğup büyümüşüm ehehehh. Ya kütahyalı, bayburtlu falan olsaydım..
her açıdan ilklerin ve sonların şehri benim için. ilk aşkım, ilk sevgilim, ilk kavgam, ilk sarhoş oluşum, ilk bir kız için ağlayışım, arkadaşlarımla ilk içişim
ve
son aşkım, son sevgilim, son kavgam, son kez bir kız için ağlayışım, son kez arkadaşlarımla içişim. bu şehirden ayrıldığımdan beri ölü gibiyim.